Blog finansowy CESI

17 lutego 2021
Category: Wyniki Kredytowe

Uzyskaj opcje konsolidacji zadłużenia

Czy edukacji finansowej należy uczyć w szkołach?

Przez Tracy East 6 marca 2019 20,059 wyświetleń 12 komentarzy Żyjemy w czasach, gdy uczenie dzieci i młodzieży odpowiedzialności finansowej nabiera coraz większego znaczenia. W rzeczywistości dane z Rezerwy Federalnej pokazują, że 40% amerykańskich gospodarstw domowych nie jest w stanie wytrzymać kryzysu finansowego w wysokości 400 USD lub więcej.

Chociaż jest prawdopodobne, że nikt nie będzie twierdził, że edukacja finansowa jest niezbędna dla dzieci, które dorastają, aby osiągnąć sukces ekonomiczny jako dorośli, czasami toczy się debata na temat tego, kto powinien uczyć je tych umiejętności. Historycznie rzecz biorąc, umiejętności finansowych były nauczane przez rodziców w oparciu o wartości i zasoby rodziny. Co się jednak dzieje, gdy rodzice nie mają wiedzy finansowej, którą mogliby przekazać swoim dzieciom? Badanie FINRA z 2016 roku wykazało, że 60% dorosłych Amerykanów nie otrzymało edukacji finansowej od szkoły lub pracodawcy, a jeszcze mniej skorzystało z oferowanej edukacji.

Edukacja finansowa w szkołach

Dzieci potrzebują wiedzy finansowej

Badanie przeprowadzone przez Charlesa Schwaba z 2011 r. Wykazało, że spośród 1132 ankietowanych nastolatków w wieku od 16 do 18 lat 42% stwierdziło, że chce, aby ich rodzice rozmawiali więcej o finansach i pieniądzach. Zaledwie 32% tych nastolatków stwierdziło, że wie, jak działają odsetki i opłaty związane z kartami kredytowymi. W przypadku grupy nastolatków i młodych dorosłych, którzy zbliżają się do końca swojej kariery w liceum, te dzieciaki są narażone na własne problemy finansowe, gdy wejdą na studia lub na rynek pracy.

Sensowne jest, aby edukacja finansowa była nauczana w szkołach wraz ze standardowymi podstawowymi przedmiotami z języka angielskiego, matematyki i przedmiotów ścisłych. Nauczanie pojęć finansowych w klasie jest obiecującym sposobem na poprawę możliwości finansowych i sukcesu ekonomicznego młodych ludzi i zapewnia wszystkim dzieciom równe możliwości uczenia się o finansach, niezależnie od sytuacji finansowej lub doświadczenia ich rodziny.

 • Ponad połowa stanów nie wymaga od uczniów szkół średnich uczęszczania na zajęcia z ekonomii.
 • Tylko 17 stanów wymaga od uczniów szkół średnich wzięcia udziału w kursie finansów osobistych.Badania pokazują, że studenci bez wykształcenia finansowego częściej mają niskie wyniki kredytowe i inne problemy finansowe.Edukacja w zakresie umiejętności finansowych w szkołach może wyglądać następująco:

  • Zapewnij nauczycielom wsparcie i szkolenia, aby mogli uczyć potrzebnych umiejętności
  • Integracja umiejętności finansowych z praktyczną praktykąPoprawa lub wprowadzenie standardów edukacyjnychZnajomość finansów – co możemy zrobić?Możemy nie być w stanie zmienić prawa i standardów edukacyjnych w całym stanie, ale możemy naciskać na edukację finansową w lokalnych szkołach. Rodzice i członkowie rodziny mogą skutecznie wprowadzać zmiany w szkołach swoich dzieci. Rozważ pójście do szkoły swojego dziecka i spytanie, w jaki sposób edukacja finansowa może zostać włączona do programu nauczania. Rodzice nie powinni bać się poprosić o wymagane zajęcia z umiejętności finansowych.

   A jeśli twoje lokalne szkoły nie oferują niezbędnych umiejętności finansowych, musimy wziąć odpowiedzialność za upewnienie się, że nasze dzieci otrzymają potrzebne im informacje. Rodzice mogą porozmawiać ze swoimi dziećmi o planowaniu przyszłości i dbaniu o pieniądze. Witryny takie jak econedlink.org oferują zasoby dla rodziców i nauczycieli, takie jak lekcje wideo na temat budżetu federalnego i bezrobocia.

   Edukacja finansowa może coś zmienić. Może wzmocnić i wyposażyć młodych ludzi w wiedzę, umiejętności i pewność siebie, aby mogli kierować własnym życiem i budować bezpieczniejszą przyszłość dla siebie i swoich

   rodzin. Możemy być częścią rozwiązania.

   Consumer Education Services, Inc. (CESI) to organizacja non-profit, której celem jest wzmacnianie i inspirowanie konsumentów w całym kraju do podejmowania mądrych decyzji finansowych i życia bez długów. Już dziś porozmawiaj z certyfikowanym doradcą, aby uzyskać bezpłatną analizę zadłużenia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy