Co powinieneś wiedzieć o nowej zasadzie dotyczącej chipów kart kredytowych

17 lutego 2021
Category: Twojej Karty

Od 1 października wchodzi w życie nowy standard technologii kart kredytowych.

Przedstawiono nowy chip karty kredytowej i ważne informacje, które musisz znać

? – Karty kredytowe z chipem staną się teraz standardem dla konsumentów i właścicieli firm.

Banki i firmy kredytowe wysyłają konsumentom nowe karty, które wyglądają jak ich stare karty, ale są wyposażone w mały metalowy, zaawansowany technologicznie chip znany jako EMV, co oznacza Europay, MasterCard, Visa – trzy firmy, które stworzyły ten standard. Cel chipa: powstrzymanie złodziei przed łatwym dostępem do danych osobowych konsumentów. Od dzisiaj sprzedawcy detaliczni i małe firmy, które nie zaktualizowały jeszcze swoich sieci kart kredytowych, będą odpowiadać za każdą transakcję kartą kredytową Visa, Discover lub Mastercard, która jest oszukańcza, jeśli karta jest wyposażona w EMV. Jeśli oszustwo ma miejsce, gdy karta z paskiem magnetycznym zostanie przeciągnięta na terminalu z chipem, bank nadal ponosi odpowiedzialność za oszustwo. American Express przeniesie odpowiedzialność na właścicieli firm 16 października.

Oszustwa związane z kartami kredytowymi to coraz większy problem w Stanach Zjednoczonych Według raportu opublikowanego przez Javelin, firmę zajmującą się badaniem transakcji z klientami, w zeszłym roku skradziono dane ich kart kredytowych około 31,8 mln amerykańskich konsumentów, czyli ponad trzy razy więcej niż liczba konsumentów, których to dotyczy w 2013 . Według raportu Barclays na początku tego roku, prawie połowa światowych oszustw związanych z kartami kredytowymi ma miejsce w Stanach Zjednoczonych

Według Electronic Transactions Association zaawansowany technologicznie chip tworzy unikalny kod dla każdej transakcji, co utrudnia przestępcom kopiowanie informacji konsumentów. Nowe karty należy włożyć, a następnie trzymać w czytniku kart, który następnie przesyła informacje w celu zakończenia transakcji. Nowe standardy kart kredytowych nie są obowiązkiem dla sprzedawców detalicznych, a karty kredytowe zawierające wyłącznie paski magnetyczne będą nadal akceptowane.

Oto, co konsumenci i właściciele firm powinni wiedzieć o tej zmianie:

1. Konsumenci mogą nadal używać kart z paskiem magnetycznym, jeśli je posiadająSean McQuay, ekspert od kart kredytowych w witrynie finansów osobistych NerdWallet, powiedział, że oszuści będą próbować wykraść informacje o karcie kredytowej na każdym terminalu płatniczym innym niż EMV, ponieważ te terminale staną się ścieżką najmniejszego oporu przed kradzieżą.

„Konsumenci muszą uważać na każdy sklep, który zmusza ich do przesuwania karty, a nie zanurzania chipa – stare terminale będą jeszcze bardziej podatne na włamania, dopóki nie zostaną zaktualizowane – powiedział.

2. To zostało zrobione wcześniejOd 2005 r., Kiedy Wielka Brytania przeszła na standard EMV, liczba fałszywych oszustw spadła o 63 procent, jak odnotowano w raporcie NerdWallet o konsumenckich kartach kredytowych, ale było to po szczycie w 2008 r., Trzy lata po wprowadzeniu na rynek.

„To jest przypomnienie, że konsumenci nie będą od razu bezpieczniejsi po 1 października, ale raczej, gdy masa krytyczna konsumentów i sklepów będzie gotowa na EMV – powiedział McQuay.

Ze względu na te ograniczenia McQuay przewiduje, że w krótkim okresie liczba oszustw związanych z kartami kredytowymi będzie nadal rosła.

3. Pech do zakupów onlineMcQuay zwraca uwagę, że te nowe karty mają ograniczenia.

Chipy EMV uniemożliwi złodziejowi wykonanie kopii Twojej karty kredytowej, ale nie powstrzyma go przed kradzieżą Twoich danych uwierzytelniających do płatności online.

Technologia EMV nie ochroni konsumentów przy zakupach online, ponieważ chroni ich tylko wtedy, gdy zanurzą swoją kartę w terminalu obsługującym EMV w transakcji bezpośredniej, zauważa McQuay. NerdWallet odkrył, że liczba oszustw internetowych w Wielkiej Brytanii wzrosła o 120 procent w ciągu ostatnich 10 lat.

Ponadto „Konsumenci nadal muszą upewnić się, że robią zakupy w renomowanych witrynach, nawet jeśli ich karta ma chip EMV – powiedział McQuay.

4. Ciężar się przesuwaZmiana odpowiedzialności EMV oznacza, że ​​każda firma, która nie przeszła na terminale płatnicze EMV po dniu dzisiejszym, będzie odpowiedzialna za oszustwa mające miejsce na karcie kredytowej obsługującej EMV. Stacje benzynowe mają do 2017 roku wymienić czytniki przy stacjach benzynowych.

Według rzeczniczki National Retail Federation, koszt modernizacji czytników kart wśród sprzedawców jest bardzo zróżnicowany u poszczególnych sprzedawców. Przewodnik zakupów EMV NerdWallet dla małych i średnich firm zauważa, że ​​usługa płatności mobilnych Square ma klucz sprzętowy z obsługą EMV za 30 USD, podczas gdy bardziej tradycyjne terminale POS mogą osiągnąć ponad 1000 USD.

„Chociaż ta zmiana odpowiedzialności ma na celu stworzenie zachęt dla rynku do przejścia na wyższy standard bezpieczeństwa, stanowi duże obciążenie dla sklepów, zwłaszcza małych i średnich firm, które już borykają się z niskimi marżami – powiedział McQuay.

Mallory Duncan z NRF powiedział, że nowe karty chipowe nie są w 100% bezpieczne, chyba że wymagają również kodu PIN klienta.

„To tak, jakby zamykać drzwi frontowe i zostawiać otwarte tylne drzwi, powiedział w oświadczeniu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy