Co to jest bankomat Bitcoin? Zautomatyzowana maszyna transferowa

17 lutego 2021
Category: Istnieje Kilka

Bankomat Bitcoin jest bardzo podobny do tradycyjnego bankomatu, który wydaje waluty fiducjarne, w których używasz karty debetowej do wypłaty USD, EUR, INR itp.

Więc chcesz wiedzieć o automatycznym urządzeniu do transferu Bitcoin i jak go używać do kupowania lub wysyłania Bitcoin do kogoś, prawda?

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, nie martw się, ponieważ ten post Cię teraz obejmuje. Ponieważ zobaczysz, jak kupić lub wysłać Bitcoiny za pomocą bankomatu Bitcoin w pobliżu.

Rzucę również trochę światła na to, jak znaleźć lokalizacje maszyn Bitcoin, które są w pobliżu za pomocą lokalizatora sklepów Bitcoin, a nawet podczas podróży do regionu, w którym dostępna jest najbliższa maszyna Bitcoin.

Przedtem jednak chciałbym pokrótce wyjaśnić, jak ważny może być bankomat Bitcoin w społeczności kryptowalut.

Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych bankomatów fiducjarnych, niektóre bankomaty Bitcoin pozwalają na wypłatę bitcoinów z nich. Niektóre pomagają w zamianie bitcoinów na waluty fiducjarne, a są też takie, które pomagają w obu przypadkach!

Jedną dobrą rzeczą w tych bankomatach jest to, że umożliwiają anonimowe kupowanie / sprzedawanie bitcoinów.

Żadne KYC ani AML nie są wymagane przed użyciem bankomatu Bitcoin, co oznacza, że ​​jest to w rzeczywistości bardzo dobry sposób na zabezpieczenie Twojej tożsamości i prywatności.

Ale pamiętaj, że prywatność zawsze kosztuje. Bankomaty Bitcoin zazwyczaj pobierają od 7 do 10% za kupno i sprzedaż Bitcoinów, opłatę, którą warto zapłacić dla niektórych z nas.

Aby skorzystać z bankomatu Bitcoin, musisz go najpierw znaleźć, a to może być trudne ze względu na niewielką liczbę bankomatów Bitcoin na całym świecie.

Jak zlokalizować bankomat BTC w pobliżuAby znaleźć bankomat Bitcoin w pobliżu, możesz skorzystać z usługi Coin ATM Radar, która zapewnia opcję wyszukiwania pobliskich bankomatów przy użyciu aktualnej mapy bankomatów Bitcoin na całym świecie.

Według lokalizatora sklepów Buy Bitcoin Worldwide dostępnych jest obecnie prawie 1000+ bankomatów Bitcoin.

Następujące korzyści wiążą się z tą usługą lokalizatora sklepów Bitcoin:

  • Znajdź mapę bankomatu Bitcoin
  • Zlokalizuj najbliższy bankomat / maszyny BitcoinUzyskaj wszystkie potrzebne informacje o tym bankomacie (opłaty, limity, tylko kup, tylko sprzedawaj, kupuj / sprzedawaj)Uzyskaj wskazówki z Twojej lokalizacji do wybranego bankomatuWystarczy odwiedzić główną stronę internetową, na której znajduje się aktualna mapa bankomatów, i wyszukać preferowaną lokalizację.

    1. Dodaj swoją lokalizację / miasto i kliknij Enter
    2. Wybierz najbliższy Bitcoin AT, a następnie kliknij, aby zobaczyć szczegółyKliknij „Pokaż trasę, aby wyświetlić lokalizację na mapie Google.Istnieje kilka sposobów, w jakie możesz skorzystać z tej usługi, aby zlokalizować bankomat Bitcoin w pobliżu, którego szczegóły zostały już omówione w moim poprzednim artykule o bankomatach Bitcoin.

      Teraz, gdy wiesz, jak znaleźć bankomat Bitcoin w pobliżu, przejdźmy do tego, jak korzystać z tych bankomatów.

      Jak korzystać z bankomatu Bitcoin, aby kupić BTCKupowanie lub sprzedawanie Bitcoinów w tego rodzaju bankomatach może czasami być mylące, ponieważ istnieją różne typy bankomatów Bitcoin. Poniżej przedstawiamy typy bankomatów dostępnych na rynku:

      • Genesis1 Bitcoin ATM
      • Satoshi1 Bitcoin ATMSatoshi2 Bitcoin ATMBankomat Lamassu BitcoinLamassu z Santo TirsoBATM2 Bitcoin ATMBATM3 Bitcoin ATMBitAccess Bitcoin ATMMaszyna Bitcoin BitXatmKiosk RobocoinMaszyna Bitcoin SkyhookJak korzystać z bankomatu Genesis Bitcoin
      • Kliknij „Kup Bitcoin
      • Wybierz monetę (np. Bitcoin)Kliknij zeskanuj kod QRZeskanuj QR portfelaWłóż rachunki gotówkoweNaciśnij „ZakończWeź wydrukowany paragonSprzedaż BTC za pomocą bankomatu Genesis1 Bitcoin
      • Wybierz opcję wypłaty gotówki
      • Wybierz BitcoinWybierz kwotę, którą chcesz wypłacićWyślij Bitcoiny na podany adres Kod QR z portfela kryptograficznegoOdbierz gotówkę.Kupno BTC za pomocą bankomatu Lamassu Bitcoin
      • Zeskanuj swój adres Bitcoin (jeśli nie masz, podaj adres)
      • Wstaw banknotyKliknij wyślij Bitcoiny.Kupowanie BTC za pomocą BitAccess Bitcoin ATM
      • Kliknij Start
      • Teraz wprowadź swój numer telefonu i kliknij KontynuujWprowadź kod weryfikacyjny wysłany na Twój numer telefonu komórkowegoZeskanuj kod QR adresu BTC, na który chcesz otrzymać swój BTCWpisz rachunek i kontynuujTwoje monety zostaną wysłane na Twój adres BTC.Jak używać bankomatu Bitcoin do wysyłania pieniędzy

        Z drugiej strony sprzedaż BTC za pomocą bankomatu staje się bardziej indywidualna. Na szczęście maszyny te są bardzo intuicyjne – postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranach.

        To zależy od używanej maszyny i używanego przez nią systemu. Jeśli w pobliżu znajduje się bankomat określonej marki, przed sprzedażą zapoznaj się z nim.

        Istnieją lokalizatory bankomatów Bitcoin, które mogą pomóc Ci znaleźć lokalizacje BATM, a także podać szczegółowe informacje (takie jak informacje o opłatach, limitach, tylko kup, tylko sprzedać, kupić / sprzedać) i podać wskazówki.

        Opłaty za bankomat Bitcoin

        Na tych maszynach Bitcoin cena 1 BTC zależy od aktualnego kursu wymiany. Jednak bankomaty pobierają również opłaty za swoje usługi.

        Bitcoin ATM pobiera średnio od 8-10%, co dla większości ludzi jest trochę wysokie.

        Mimo że średnia wynosi 8–10%, koszty często różnią się w zależności od maszyny (mogą rosnąć i spadać), dlatego przed użyciem bankomatu należy zapoznać się z instrukcjami.

        Zautomatyzowana maszyna do transferu Bitcoin

        Korzystanie z bankomatu Bitcoin jest naprawdę dobre, pod warunkiem, że możesz ponieść dodatkową opłatę za przesłanie swoich Bitcoinów do Ciebie, a także możesz znaleźć najbliższy bankomat Bitcoin w swojej lokalizacji.

        Pamiętaj też, że niektóre bankomaty w pobliżu wymagają zeskanowania dokumentów tożsamości, a także mogą poprosić o numer telefonu do celów KYC.

        Niezależnie od tego, dzieje się tak zazwyczaj, gdy kupujesz dużą liczbę Bitcoinów.

        Co więcej, całkowita liczba bankomatów na całym świecie jest bardzo mniejsza, a niektóre z nich można wykorzystać tylko do kupna lub sprzedaży BTC, ponieważ dwukierunkowy bankomat Bitcoin jest bardzo rzadki.

        Aby zwalczyć takie ograniczenia, istnieją specjalne typy bankomatów Bitcoin, których możesz użyć do sprzedaży swoich Bitcoinów w odległej lokalizacji, a następnie możesz wypłacić gotówkę po zakończeniu transakcji z bankomatu znajdującego się w pobliżu.

        Niektóre bankomaty Bitcoin akceptują nawet karty debetowe Bitcoin, więc możesz również wypłacić gotówkę, jeśli potrzebujesz jej podczas podróży do innego kraju.

        Ta funkcja eliminuje ból głowy związany z wymianą różnych kryptowalut podczas podróży zagranicznych.

        Wierzymy, że w nadchodzących dniach technologia bankomatów Bitcoin będzie dalej udoskonalana i zobaczymy wiele bankomatów Bitcoin w każdej części świata, podobnie jak tradycyjne bankomaty fiat.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy