Co to jest konwencjonalna pożyczka nieubezpieczona?

17 lutego 2021
Category: Możesz Pożyczyć

Czy spółdzielcze kasy pożyczkowe wymagają prywatnego ubezpieczenia hipotecznego?

Biorąc pod uwagę dostępność wspieranych przez rząd programów z niskimi zaliczkami, takich jak kredyty hipoteczne Federalnej Administracji Mieszkaniowej i Departamentu ds. Weteranów, może się wydawać, że hipoteka obniżona o 20 procent należy do przeszłości. Wciąż żyje i ma się dobrze, a jeśli jesteś silnym kupcem, który chce uzyskać świetną stopę procentową i niską płatność, najlepszym rozwiązaniem może być konwencjonalna pożyczka bez ubezpieczenia.

Konwencjonalna pożyczka bez ubezpieczenia to standardowa forma kredytu hipotecznego, w której pożyczkobiorcy mają solidną historię kredytową i mogą zapewnić przedpłatę w wysokości 20 procent lub więcej.

Konwencjonalne programy pożyczkowe

Pożyczka konwencjonalna to pożyczka, która nie jest specjalnie gwarantowana ani wspierana przez program rządowy. Pożyczki FHA, VA i Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych nie są konwencjonalne, podczas gdy pożyczka bankowa lub pożyczka sprzedawana na rynku wtórnym jest. Termin jest jednak nieco mylący, ponieważ konwencjonalne kredyty hipoteczne są sprzedawane Fannie Mae lub Freddie Mac. Fannie i Freddie są podmiotami finansowanymi przez rząd, które zostały stworzone przez Kongres i utrzymują powiązania z rządem federalnym. Niemniej jednak ich pożyczki są nadal uważane za prywatne konwencjonalne kredyty hipoteczne.

Konwencjonalne limity kredytu

Pożyczki konwencjonalne są również ograniczone, jeśli chodzi o to, ile możesz pożyczyć. Limity pożyczek są ustalane przez Federalną Agencję Finansowania Mieszkalnictwa, która nadzoruje zarówno Fannie Mae, jak i Freddie Mac. Od 2019 r.limit pożyczki w sąsiednich Stanach Zjednoczonych i Portoryko wynosił 484,350 USD. Peryferyjne stany i terytoria, takie jak Hawaje, Alaska, Guam i Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, cieszyły się wyższym limitem pożyczki w wysokości 726 525 USD. Niektóre obszary o wysokich kosztach kwalifikują się również do rozszerzonego limitu w wysokości 726 525 USD.

Wymagania ubezpieczeniowe dla niektórych pożyczkobiorców

Jeśli odłożysz mniej niż 20 procent kredytu na dom, Twój pożyczkodawca będzie wymagał jakiejś formy ubezpieczenia, aby go chronić. Kiedy masz mniej niż 20 procent kapitału, nie ma dużej amortyzacji między tym, co jesteś winien, a wartością domu. Jeśli dom miałby zostać przejęty, istnieje realne ryzyko, że bank otrzyma mniej niż jesteś winien, gdy go sprzedaje, zwłaszcza po dodaniu kosztów prawnych, brakujących płatności i kosztów sprzedaży nieruchomości.

Prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego lub, w przypadku kredytów hipotecznych FHA, składka na ubezpieczenie kredytu hipotecznego, pokrywa pożyczkodawcę za wszelkie straty, które ponosi on z pieniędzy, które pożycza ponad 80 procent wartości nieruchomości. Jeśli odłożysz 20% lub więcej procent, pożyczkodawca nie potrzebuje ubezpieczenia, aby je chronić i otrzymasz pożyczkę nieubezpieczoną.

Konwencjonalne, nieubezpieczone i niskie

Jeśli chcesz zaciągnąć konwencjonalny nieubezpieczony kredyt hipoteczny i nie masz 20 procent do spłacenia, dobrym wyborem może być hipoteka typu piggyback. Kredyty hipoteczne typu piggyback zaczynają się od zwykłej pożyczki jako pierwszej hipoteki. Daje to dostęp do szerokiej gamy pożyczkodawców i konkurencyjnego rynku stopy procentowej.

Następnie znajdujesz drugiego pożyczkodawcę hipotecznego za 10 procent ceny zakupu. Podczas gdy drugi kredyt hipoteczny będzie prawdopodobnie miał wyższą stopę procentową niż pierwszy kredyt hipoteczny, odsetki będą podlegały odliczeniu od podatku i będziesz spłacać saldo zamiast płacić tylko za ubezpieczenie. Ostatecznie odkładasz 10 procent zamiast 20.

  • GoodCreditMortgageLoan.com: Kredyt konwencjonalny
  • PMI: MI – Co to dla mnie robi?Steve Lander jest pisarzem od 1996 roku i posiada doświadczenie w dziedzinie usług finansowych, nieruchomości i technologii. Jego prace pojawiały się w branżowych publikacjach, takich jak „Minnesota Real Estate Journal i „Minnesota Multi-Housing Association Advocate. Lander posiada tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie nauk politycznych na Uniwersytecie Columbia.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy