Co to jest odkurzanie kart kredytowych – jak wygląda odpieniacz kart?

17 lutego 2021
Category: Mogą Pomóc

Skimming Card Credit or Clonning to rodzaj oszustwa związanego z kartami kredytowymi, w którym oszuści nielegalnie kradną informacje z Twojej karty kredytowej lub debetowej za pomocą urządzeń do skimmingu. Gdy oszuści przechwycą dane Twojej karty z paska magnetycznego, wykorzystują je do stworzenia fałszywej lub sklonowanej karty, która jest używana do uzyskiwania dostępu do Twojego konta i kradzieży ciężko zarobionych pieniędzy. Cały proces jest nazywany skimmingiem lub klonowaniem kart .

Card Skimmer wygląda jak prawdziwy czytnik kart, więc wykrycie takich narzędzi staje się bardzo trudne. Urządzenie lub narzędzie używane do kradzieży danych karty jest znane jako Card Skimmer. Są one przymocowane do prawdziwych czytników kart lub terminali płatniczych w taki sposób, aby nie zakłócały funkcjonowania bankomatu lub terminala płatniczego oraz łatwo pobierały wszystkie dane karty po jej przesunięciu.

Jak działa ściąganie kart kredytowych? Credit Card Skimming to czynność polegająca na użyciu skimmera w celu nielegalnego wydobycia informacji o karcie z paska magnetycznego karty kredytowej. Te informacje, takie jak numer karty, data wygaśnięcia, imię i nazwisko posiadacza karty, są kopiowane na inną pustą kartę (znaną jako sklonowana karta). Sklonowana karta jest następnie używana do uzyskiwania dostępu do konta faktycznego posiadacza konta i dokonywania zakupów lub wypłat gotówki.

Proces odczytu karty zwykle obejmuje dwa urządzenia lub sprzęt – mikro kamerę lub kamerę szpiegowską i czytnik kart (skimmer) . Czytnik kart służy do przechwytywania danych karty, a mikro kamera jest umieszczana w celu zapisania kodu PIN po wprowadzeniu go za pomocą klawiatury bankomatu.

Skimmer kart lub czytnik kart jest umieszczany nad systemem kart w bankomatach lub terminalach płatniczych. Gdy posiadacz karty przeciągnie kartę w bankomacie lub na stacji benzynowej, urządzenie przechwytuje wszystkie dane karty z paska magnetycznego karty.

Kamera szpiegowska jest umieszczona w bankomatach tuż nad klawiaturą, aby przechwycić kod PIN karty. Po wprowadzeniu kodu PIN jest on zapisywany w aparacie. Zamiast kamery szpiegowskiej oszust może również użyć fałszywej nakładki, która pasuje do prawdziwej klawiatury. Po wprowadzeniu kodu PIN rejestruje uderzenia klawiatury.

Bankomat lub terminal nadal działają normalnie, ale dane karty i kod PIN zostały skradzione. Teraz dane karty są kopiowane na atrapę karty i wykorzystywane do wypłacania pieniędzy z Twojego konta, dokonywania zakupów online lub sprzedaży informacji online. Posiadacz karty lub ofiara nie jest świadomy kradzieży danych karty, dopóki nie zauważy nieautoryzowanych transakcji na koncie.

Jak wygląda odpieniacz kart kredytowych – jak rozpoznać urządzenie do kopiowania danych? Teraz zdajesz sobie sprawę, że dane Twojej karty mogą zostać łatwo naruszone własnymi rękami. Jeśli wiesz już jak wyglądają skimmery do kart kredytowych , mogą pomóc chronić ciężko zarobione pieniądze przed grabieżami.

Po prostu skimmer to urządzenie podłączone do bankomatu lub terminala płatniczego w celu skopiowania danych karty i sklonowania ich na fałszywą kartę.

Unikaj wręczania karty kredytowej personelowi restauracji lub stacji benzynowej, ponieważ można im wyposażyć w podręczne kieszonkowe urządzenie do kopiowania danych.

Prawdziwa maszyna POS i skimmer kart

Musisz znać różnicę między prawdziwym urządzeniem POS a skimmerem aby nie paść ofiarą ściągania kart.

Przed przeciągnięciem karty do bankomatu zawsze poruszaj częścią do przeciągania karty, ponieważ może być dołączony skimmer. Po prostu wyglądają jak prawdziwy czytnik kart.

Zawsze zakrywaj klawiaturę drugą ręką podczas wpisywania kodu PIN, aby zapisać przed kamerą szpiegowską, nawet jeśli nikt cię nie obserwuje.

Przykryj klawiaturę bankomatu ręką, aby uniknąć ściągania kart

Poruszaj też klawiaturą, aby znaleźć fałszywą klawiaturę w bankomatach.

Czytanie kart kredytowych

Oszuści mogą również umieścić skimmer w mgnieniu oka na czytniku kart do samoobsługi Ingenico, blokując tylne światło przed przedostaniem się przez fałszywą nakładkę na pada PIN.

Jak zidentyfikować skimmer karty kredytowej

Jak zapobiec lub uniknąć skimmingu karty kredytowej?
  • Zawsze miej kartę w zasięgu wzroku
  • Umieść podpis na odwrocie kartySprawdź bankomat lub punkt sprzedaży przed SWIPEZmień kartę dzięki kartom obsługującym chipUżywaj kart przedpłaconych lub kart o niskiej wartości do zakupów onlineNiszcz pokwitowania w bankomatach / punktach sprzedażyAktywuj powiadomienia SMS o transakcjachRegularnie monitoruj transakcjeNigdy nigdzie nie podawaj danych swojej kartyCzęsto zmieniaj kod PINNigdy nie udostępniaj swojego kodu PINMożesz więc uchronić się przed przeglądaniem kart kredytowych przy odrobinie świadomości. Jednak szczegółowo omówimy te kwestie w następnym artykule, aby zapobiec sklonowaniu karty kredytowej.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy