Co to jest prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego (PMI)

17 lutego 2021
Category: Bank Of America

Prywatne ubezpieczenie hipoteczne (PMI) to rodzaj ubezpieczenia, które może być wymagane przez pożyczkodawcę hipotecznego, jeśli Twoja zaliczka jest niższa niż 20% ceny zakupu domu. PMI chroni pożyczkodawcę przed stratami, jeśli nie spłacisz kredytu hipotecznego.

Kto musi mieć PMI

Nabywcy domów, którzy otrzymują zwykłą pożyczkę i odkładają mniej niż 20 procent ceny zakupu domu, są zwykle zobowiązani do zapłacenia PMI. Zapytaj pożyczkodawcę, czy pożyczka, którą rozważasz, wymaga prywatnego ubezpieczenia kredytu hipotecznego lub składki ubezpieczeniowej (MIP).

Ile kosztuje PMI

Koszt PMI zależy od Twojej oceny kredytowej i zaliczki, ale generalnie waha się od 0,3% do 1,5% pierwotnej kwoty pożyczki każdego roku. To dodatkowy koszt, oprócz odsetek, które płacisz od kredytu hipotecznego.

Przykładowe obliczenia PMIJak płacisz PMI

Możesz zapłacić PMI z góry przy zamknięciu lub premię można dodać do miesięcznej płatności. Lub może być konieczne opłacenie zarówno składki z góry, jak i miesięcznej. To zależy od pożyczkodawcy i rodzaju pożyczki.

Kto unika PMI

Kupujący domy, którzy odłożyli co najmniej 20 procent ceny zakupu domu na zwykłą pożyczkę, unikają PMI. Jeśli chcesz kupić dom, ale nie masz dużej zaliczki, zapytaj pożyczkodawcę o opcje. Możesz kwalifikować się do pożyczki bez PMI.Na przykład Bank of America oferuje hipotekę Affordable Loan Solution®, która pozwala pożyczkobiorcom o skromnych dochodach obniżyć zaledwie 3 procent bez konieczności posiadania ubezpieczenia hipotecznego. 1

Sprawdź Centrum zaliczek, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w zakresie kosztów początkowych.Jak przestać płacić PMI

Jeśli spełnione zostaną określone warunki, osoba obsługująca pożyczki automatycznie anuluje PMI, gdy stosunek kredytu do wartości (lub LTV, miara kapitału własnego) osiągnie 78 procent pierwotnej wartości domu.

Możesz jednak zadzwonić lub napisać list z prośbą o anulowanie, gdy LTV osiągnie 80 procent, chociaż może być konieczne zapłacenie za nową wycenę. (Te zasady anulowania nie mają zastosowania do składki na ubezpieczenie kredytu hipotecznego w przypadku pożyczek FHA).

Przykładowy stosunek wartości kredytu do wartościPierwotna wyceniona wartość

 • Obowiązują limity maksymalnego dochodu i kwoty pożyczki. Kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu (bez refinansowania), tylko podstawowe mieszkania. Pewne typy nieruchomości nie kwalifikują się. Maksymalna wartość kredytu do wartości („LTV) wynosi 97%, a maksymalna łączna wartość LTV wynosi 105%. W przypadku LTV>95% wszelkie dodatkowe finansowanie musi pochodzić z zatwierdzonego drugiego programu wspólnotowego. Może być wymagana edukacja dla kupujących w domu. Obowiązują inne ograniczenia.Materiały zawarte na tej stronie służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie są przeznaczone do porad finansowych, podatkowych ani inwestycyjnych. Bank of America i / lub jego spółki zależne oraz Khan Academy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na dostarczonych materiałach. Należy również pamiętać, że takie materiały nie są regularnie aktualizowane i dlatego niektóre informacje mogą być nieaktualne. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących Twojej sytuacji finansowej skonsultuj się ze swoim doradcą finansowym i podatkowym.

  W przyszłym

  Więcej od Bank of America

  Dowiedz się więcej o Affordable Loan Solution®Oszacuj miesięczne raty kredytu hipotecznegoSkontaktuj się z namiJesteśmy tutaj, aby pomóc.

  Skontaktuj się z nami, odwiedzając naszą stronę Kontakt lub umów się na spotkanie już dziś.

  Kredyt i zabezpieczenie, podlegają zatwierdzeniu. Akceptacja regulaminu i warunków. To nie jest zobowiązanie do pożyczania. Programy, stawki, warunki mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

  Praktyki reklamowe

  Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać informacje o produktach i usługach, które mogą okazać się interesujące i przydatne. Pomagają nam w tym reklamy oparte na relacjach i reklamy behawioralne online.

  Oto jak to działa: Zbieramy informacje o Twoich działaniach online, takich jak wyszukiwania, które przeprowadzasz w naszych Witrynach i odwiedzane strony. Informacje te mogą być wykorzystywane do dostarczania reklam w naszych Witrynach i offline (na przykład przez telefon, e-mail i pocztę bezpośrednią) dostosowanych do określonych zainteresowań użytkownika.

  Jeśli wolisz, abyśmy nie korzystali z tych informacji, możesz zrezygnować z reklamy behawioralnej online. Jeśli jednak zrezygnujesz, nadal możesz otrzymywać ogólne reklamy. Ponadto doradcy finansowi / menedżerowie klientów mogą nadal wykorzystywać informacje zebrane online w celu dostarczania informacji o produktach i usługach zgodnie z umowami dotyczącymi konta.

  Ponadto, jeśli zrezygnujesz z internetowych reklam behawioralnych, nadal możesz widzieć reklamy po zalogowaniu się na swoje konto, na przykład za pośrednictwem bankowości internetowej lub MyMerrill. Te reklamy są oparte na Twoich konkretnych relacjach z naszym kontem.

  Aby dowiedzieć się więcej o reklamach opartych na relacjach, reklamach behawioralnych online i naszych praktykach dotyczących prywatności, zapoznaj się z Informacją o ochronie prywatności online Bank of America oraz z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi prywatności w Internecie.

  Przechodzisz do innej witryny, której Bank of America nie jest właścicielem ani nie jest obsługiwany. Jego właściciel ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawartość witryny, ofertę i poziom bezpieczeństwa, dlatego prosimy o zapoznanie się z opublikowaną polityką prywatności i warunkami korzystania z witryny. Możliwe, że informacje podane na stronie są dostępne tylko w języku angielskim.

  Va ir a una pgina que podría estar en inglés

  Es posible que el contenido, las solicitudes y los documentos asociados con los productos y servicios específicos en esa pgina estén disponibles solo en inglés. Antes de escoger un producto o servicio, asegúrese de haber leído y entendido todos los términos y condiciones provistos.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy