Co właściciele małych firm powinni wiedzieć o uzyskaniu pożyczki

Co właściciele małych firm powinni wiedzieć o uzyskaniu pożyczki
16 października 2020
Category: Których Możesz

Rozpoczęcie działalności jest ekscytujące. Możesz być swoim własnym szefem i realizować marzenie. Uważaj jednak, bo życie przedsiębiorcy nie jest łatwe. Po drodze będziesz potrzebować dużo pomocy.

Wiele małych firm ubiega się o pożyczki. Założenie firmy wymaga dużo pieniędzy, a większość przedsiębiorców nie ma takiego kapitału. Po uruchomieniu firmy spłacają pożyczkę i koncentrują się na osiąganiu zysków.

Nie możesz po prostu wejść do banku i oczekiwać, że zostaniesz zatwierdzony do udzielenia pożyczki, zwłaszcza gdy warunki pożyczki są napięte. W rzeczywistości około 80% właścicieli małych firm, którzy ubiegają się o pożyczkę bankową, zostaje odrzuconych.

Nie możesz po prostu wejść do banku i oczekiwać, że otrzymasz zezwolenie na pożyczkę dla małej firmy, zwłaszcza gdy. [+] warunki kredytowania są napięte.

Co odróżnia przedsiębiorców, którym udało się uzyskać pożyczkę od reszty? Oto jak to robią:

5 decyzji, które zwiększą Twoje szanse na zbudowanie udanego start-upu

Co musisz wiedzieć o swojej wizji startowej

Jak postępy w obsłudze klienta mogą przenieść telezdrowia na wyższy poziom

Określ, czy potrzebna jest pożyczka

Zanim postawisz stopę w banku, musisz dowiedzieć się, czy Twoja mała firma faktycznie potrzebuje kredytu. Zaciąganie się niepotrzebnych długów może być jak kopanie w dziurę, z której nie możesz się wydostać. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zapoznaj się ze wszystkimi dostępnymi opcjami.

Najpierw przyjrzyj się budżetowi swojej firmy. Możesz być w stanie dokonać pewnych cięć lub przestawić fundusze na pokrycie kosztów. Sprzedaż samochodu służbowego może zaszkodzić, ale jest lepsza od płacenia tysięcy dolarów odsetek.

Przygotować plan

Gdy zdecydujesz, że pożyczka jest najlepszą opcją, musisz sporządzić plan. Jak zamierzasz wykorzystać te pieniądze? Jak to spłacisz i w jakim przedziale czasowym?

Kredytodawcy chcą usłyszeć przemyślane odpowiedzi na te pytania. „Przyglądamy się, jak w dłuższej perspektywie poprawi to firmę, ponieważ w krótkim okresie po prostu zwiększy zobowiązanie” – wyjaśnia Stan Bril, założyciel i dyrektor generalny firmy MCG zajmującej się pożyczkami komercyjnymi. „Patrzymy również na strategię wyjścia założyciela, jeśli taką ma, ponieważ wtedy odzyskamy naszą pożyczkę”.

Twój plan nie tylko przekona bank na Twoją korzyść, ale także zapewni Ci sukces po zatwierdzeniu pożyczki. Pieniądze pożyczki należy spożytkować mądrze i celowo. Marnuj pożyczone pieniądze, a później będziesz miał problemy z uzyskaniem pożyczki. Co gorsza, reputacja i marka Twojej firmy ucierpią z tego powodu.

Dowiedz się, czego szukają banki

Akceptując pożyczki, banki biorą pod uwagę wiele różnych czynników. Znajomość tego, na czym się skupiają, da ci przewagę podczas tworzenia boiska.

Najpierw bank przyjrzy się finansom Twojej firmy. „Banki chcą wiedzieć, czy firma się obecnie rozwija” – mówi Alan Crystal, wiceprezes ds. Finansów w SmartBiz Loans. „Oceniają trend przychodów biznesowych, obliczając średni wzrost przychodów w czasie. Aby ograniczyć ryzyko niewypłacalności, banki szukają trendów wzrostu przychodów, które odpowiadają (lub przekraczają) średnią branżową ”.

Po drugie, jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie spłacić całej pożyczki, bank sprawdzi, czy masz jakieś aktywa, których może użyć do odzyskania utraconego kapitału. Uwzględni również historię kredytową Twojej firmy i ogólne wydatki, więc bądź przygotowany.

Kredytodawcy chcą inwestować w obiecujące firmy. Jeśli Twoja firma walczy o związanie końca z końcem, trudno będzie uzyskać akceptację. Musisz pokazać pożyczkodawcom, że masz to, czego potrzeba, aby odnieść sukces i że zdajesz sobie sprawę z konsekwencji niepowodzenia.

Zrozum proces

Zrozumienie procesu pożyczkowego daje również większą szansę na sukces. Im bardziej jesteś zaangażowany w bank, tym łatwiej im będzie z Tobą współpracować. Przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty, numery i zabezpieczenia, których możesz potrzebować.

Jaki jest największy błąd, jaki popełniają firmy, sięgając po pożyczkę? „Większość firm, które przychodzą do nas z prośbą o pożyczkę, nie ma pojęcia, jak skomplikowany jest proces zatwierdzania” – podkreśla Bril. „Wymaganej dokumentacji jest dużo, a wszystkie liczby muszą się zgadzać. Zabezpieczenie jest ważne w przypadku niewykonania zobowiązania ”.

W razie wątpliwości przygotuj się zbytnio. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest odrzucenie Cię, ponieważ brakowało Ci dokumentów. Przynieś wszystko, co może być pomocne – może się po prostu przydać.

Co się dzieje po uzyskaniu zgody na pożyczkę dla małej firmy? Używaj go rozważnie i spłacaj szybko. Pamiętaj, aby pozostać w kontakcie ze swoim bankiem: jeśli sprawy nie pójdą zgodnie z planem, jest mniej prawdopodobne, że pożyczkodawca zrozumie, jeśli czują się zaślepieni złymi wiadomościami.

Dla przedsiębiorców planowanie i realizacja mają kluczowe znaczenie. Pożyczki dla małych firm nie są wyjątkiem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy