Czy nadal istnieje ulga podatkowa dla kupujących po raz pierwszy w domu? Jakie mam opcje?

17 lutego 2021
Category: Może Pomóc

Jedno z często zadawanych pytań dotyczy ulgi podatkowej dla kupujących po raz pierwszy w domu. Co to jest? Czy to nadal jest dostępne? I oczywiście, co mogą zrobić potencjalni nabywcy, aby uzyskać ukierunkowaną pomoc?

Niestety odpowiedź nie jest tak jednoznaczna i sucha, jak niektórzy mieliby nadzieję. Aby wyjaśnić nieporozumienia, w tym przewodniku na ten temat wyjaśniono więcej, czym jest ulga podatkowa, kto nadal się kwalifikuje i co możesz zrobić, aby znaleźć podobne świadczenia w przypadku, gdy się nie kwalifikujesz.

Jaka była ulga podatkowa dla kupujących po raz pierwszy w domu?

Kredyt dla kupujących po raz pierwszy w domu był rezerwą podatkową ustanowioną na mocy ustawy o gospodarce mieszkaniowej (HERA) w 2008 r. Po spowolnieniu gospodarczym w poprzednim roku administracja Obamy wprowadziła HERA, próbując przywrócić zaufanie do branży kredytów hipotecznych, a zwłaszcza do instytucje pożyczkowe.

Oprócz umożliwienia Federalnej Administracji Mieszkalnictwa (FHA) gwarancji nowych pożyczek dla obecnych kredytobiorców, którzy cierpieli finansowo z tytułu kredytów hipotecznych typu subprime, HERA starała się zachęcić nowych właścicieli domów do wejścia na rynek, oferując im znaczną ulgę podatkową na rok, w którym dokonali zakupu ich dom.

W zależności od tego, jak ludzie skonstruowali swoje podatki, ulga podatkowa dla kupujących domy po raz pierwszy zmniejszyłaby ich rachunek lub zwiększyłaby ich zwrot do 7500 USD. Należy jednak pamiętać, że osoby, które ubiegały się o kredyt, podlegają różnym warunkom i strukturom spłaty, w zależności od roku, w którym dokonali zakupu.

Czy ulga podatkowa jest nadal dostępna?

Krótka odpowiedź brzmi: to zależy. Ponieważ podatek oficjalnie wygasł 30 kwietnia 2010 r., Ostatecznie umożliwiając właścicielom domów ubieganie się o niego, o ile ich zamknięcie nastąpiło 30 września 2010 r. Lub wcześniej, dzisiejsi kupujący po raz pierwszy nie powinni spodziewać się tej szczególnej korzyści. Jeśli jednak kupiłeś dom po raz pierwszy w latach 2008–2010 i nigdy nie odebrałeś kredytu, nadal możesz się kwalifikować.

Jeśli uważasz, że spełniasz kryteria kredytu i chcesz go wykorzystać, najlepiej skontaktować się z doradcą podatkowym. Ponieważ jego warunki będą się różnić w zależności od tego, kiedy się osiedliłeś, on lub ona może pomóc Ci w zapoznaniu się ze szczegółami Twojego kredytu i wypełnieniu odpowiednich dokumentów.

Więc co to oznacza dla tych z Was, którzy dopiero teraz wchodzą na rynek? Nie bój się – tylko dlatego, że wygasła ulga podatkowa dla First Time Homebuyer, nie oznacza to, że nie ma żadnych zachęt dla tych, którzy chcą kupić swoją pierwszą nieruchomość. Wręcz przeciwnie, w rzeczywistości. Obecnie jednak zachęty dla kupujących po raz pierwszy w domu oferowane są po prostu na poziomie stanowym i lokalnym, a nie krajowym.

Jak znaleźć aktualne zachęty?

Pierwszym krokiem do ustalenia, czy kwalifikujesz się do jakiejkolwiek pomocy, jest przeprowadzenie badań. Zalecam zacząć od wyszukania programów dla osób, które po raz pierwszy kupują domy w stanie, w którym kupujesz. W 2018 r. Ulgi podatkowe – poza Kredytem Hipotecznym – nie wchodzą w grę. Raczej bardziej prawdopodobne jest, że zobaczysz pomoc oferowaną w ramach dopasowanych programów lub zaliczki i pomocy w zakresie kosztów zamknięcia.

Na początek nie ma lepszego miejsca do wyszukiwania niż lokalna witryna .gov. Innym źródłem pomocnych wyjaśnień jest amerykański Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast lub HUD.gov. Kupujący nieruchomości wiejskie mogą kwalifikować się do pomocy Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, a weterani mogą mieć unikalne opcje dostępne w Departamencie Spraw Weteranów. Poświęć trochę czasu na lokalne i federalne strony internetowe, aby zidentyfikować opcje, jakie dają Ci wyjątkowe okoliczności.

Będziesz chciał poświęcić trochę czasu na dokładne zbadanie tych programów. Ponieważ są oferowane przez różne źródła, wymagania kwalifikacyjne i kwalifikacyjne prawdopodobnie będą się znacznie różnić. W szczególności możesz napotkać zastrzeżenia dotyczące takich rzeczy, jak lokalizacja domu, ocena kredytowa lub harmonogram spłat. Przeczytaj uważnie każdy z nich, aby potwierdzić, że jesteś dobrym kandydatem.

Gdy masz już na myśli konkretny program, powinieneś poszukać uczestniczącego pożyczkodawcy. Ponieważ te programy pomocy często wiążą się ze sporą ilością biurokracji, w Twoim najlepszym interesie jest współpraca z osobą zaznajomioną z postępem w aplikacji. Podczas rozmowy z pożyczkodawcami pamiętaj, aby zapytać o ich kwalifikacje dotyczące tego konkretnego programu, a także o dodatkowe pomysły na sposoby oszczędzania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy