Dlaczego ludzie inwestują

17 lutego 2021
Category: Stopę Procentową

Prawdopodobnie kazano Ci zainwestować – ale dlaczego? Oto kilka powodów, dla których ludzie inwestują.

Oszczędzanie pieniędzy jest ważną częścią każdego planu finansowego Plan finansowy Twój plan finansowy powinien obejmować każdy aspekt Twoich finansów: oszczędzanie i inwestowanie, spłatę zadłużenia, ubezpieczenie, podatki, planowanie emerytalne i planowanie majątku. + przeczytaj pełną definicję. Odkładanie pieniędzy co miesiąc pomoże ci przygotować się na sytuacje awaryjne i uniknąć długów. Pożyczone przez ciebie pieniądze. Pożyczkę wraz z odsetkami musisz spłacić w wyznaczonym terminie. + przeczytaj pełną definicję i osiągnij swoje cele finansowe.

Ale odkładanie pieniędzy na bok i oszczędzanie prowadzi tylko do tego momentu. Aby szybciej gromadzić oszczędności, możesz rozważyć zainwestowanie. Może to dotyczyć inwestycji krótkoterminowych o niższym ryzyku lub długoterminowych inwestycji o wyższym ryzyku.

Oto kilka powodów, dla których ludzie inwestują Inwestuj Aby wykorzystać pieniądze w celu zarobienia większej ilości pieniędzy poprzez dokonanie inwestycji. Często wiąże się z ryzykiem. + przeczytaj pełną definicję:

 1. Aby wykorzystać potęgę procentu składanego – składanie Mieszanie Sposób na szybszy wzrost pieniędzy. Zamiast wydawać pieniądze, które zarabiasz, inwestujesz je ponownie, aby mogła się rozwijać. + przeczytaj pełną definicję pozwala zarabiać więcej, ponownie inwestując pieniądze zarobione na inwestycjach. Dowiedz się więcej o zwiększaniu oszczędności dzięki procentom składanym.
 2. Aby szybciej osiągnąć cele oszczędnościowe – przechowywanie pieniędzy pod materacem może pomóc Ci zaoszczędzić, ale Twoje pieniądze nie działają dla Ciebie i mogą faktycznie tracić na wartości z powodu inflacji. Oszczędzanie i zarabianie na odsetkach może pomóc w szybszym osiągnięciu celów. Oszczędzanie na długi okres Okres czasu, który obejmuje umowa. Ponadto okres, w którym inwestycja płaci określoną stopę procentową. + przeczytaj pełną definicję celów – im dłuższy horyzont czasowy Horyzont czasowy Czas, przez jaki planujesz utrzymać inwestycję przed jej sprzedażą. Może to być krótki okres lub nawet dziesięciolecia, w zależności od twoich celów finansowych. + przeczytaj pełną definicję (czas, po którym będziesz potrzebować pieniędzy), tym mniej będziesz się martwić krótkoterminową zmiennością rynku. Zmienność Stopień, w jakim cena papieru wartościowego rośnie lub spada dla danego zestawu zwrotów. Cena akcji, która zmienia się szybko i znacznie, jest bardziej zmienna. Zmienność można mierzyć za pomocą odchylenia standardowego i współczynnika beta. + przeczytaj pełną definicję. Zobacz, jak horyzont czasowy wpływa na ryzyko i zwrot.Horyzont czasowy, dywersyfikacja i rynki

  Nie wiesz, jak działa inwestowanie, lub ciekawi Cię historyczne wyniki rynkowe? Skorzystaj z naszego zestawu wykresów inwestycyjnych i grafik na tematy takie jak hossy i bessy, krach na rynku, dywersyfikacja Dywersyfikacja Sposób rozłożenia ryzyka inwestycyjnego poprzez wybór kombinacji inwestycji. Chodzi o to, że niektóre inwestycje będą się dobrze sprawdzać, gdy inne nie. + przeczytaj pełną definicję, przywracanie równowagi i ryzyko. Dowiedz się więcej dzięki naszym interaktywnym wykresom inwestowania.

  Czy inwestowanie jest odpowiednie dla każdego?

  Inwestowanie nie jest dla wszystkich – lub w tej chwili może nie być dla Ciebie odpowiednie. Zanim zaczniesz inwestować, określ swoje cele finansowe. Na przykład, jeśli Twoim głównym celem finansowym jest spłata zadłużenia, możesz otrzymać większą spłatę, spłacając swój dług – i oszczędzając na spłatach odsetek – niż gdybyś zainwestował. Skorzystaj z kalkulatora spłaty zadłużenia lub kalkulatora inwestycji, aby dowiedzieć się więcej.

  Kluczowy punkt

  Inwestowanie może pomóc w szybszym osiągnięciu celów finansowych – ale wiąże się to z ryzykiem. Dowiedz się o związku między ryzykiem a zwrotem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy