Dlaczego modyfikacje pożyczki trwają tak długo?

17 lutego 2021
Category: Uzyskać Więcej

Dlaczego modyfikacja mojej pożyczki trwa tak długo: Nie jest jasne, ile czasu powinno zająć pożyczkodawcom modyfikacja pożyczek (lub odmowa modyfikacji), ale wielu właścicieli domów jest zmuszonych czekać miesiącami bez słowa, z wyjątkiem tego, że ich pożyczkodawca potrzebuje więcej informacji. W wielu przypadkach właściciele domów czekają od 7 do 9 miesięcy i słyszą, że ich plik jest nadal przetwarzany.

Przekonanie kogokolwiek z branży bankowej, aby udzielił ci prostej odpowiedzi, dlaczego trwa to tak długo, jest prawie niemożliwe. Właścicielom domów mówi się, że „po prostu tak wiele kredytów jest modyfikowanych, a to wymaga czasu. Innym nic nie mówi się. Jeśli jednak przyczyną opóźnień była głośność, należałoby rozumieć, że wszyscy powinni doświadczyć takich samych opóźnień. i tak nie jest.

Rozmawiając z właścicielami domów, którzy z powodzeniem zmodyfikowali swoje pożyczki, stwierdziliśmy, że ich proces trwał nie dłużej niż 60 do 90 dni. Dlaczego więc ludzie wciąż czekają miesiące dłużej bez odpowiedzi? Zgodnie z ostatnimi artykułami w Bloomburg, NY Times i innych publikacjach, ponad 50% zmodyfikowanych kredytów kończy się ponownie przejęciem w ciągu 12 miesięcy. Tak więc, w opinii banków, po prostu odkładają one możliwe do uniknięcia aktywa i dłużej utrzymują ujemne aktywa w swoich księgach. Gdyby teraz podjęli działania i dokonali egzekucji, mogliby sprzedać nieruchomość, uzyskać fundusze, które zamierzają uzyskać, i ponownie pożyczyć pieniądze. Przecież tak właśnie zarabiają banki. udzielanie pożyczek.

Modyfikacja pożyczek oznacza również obniżenie stóp procentowych wielu pożyczkobiorców do zaledwie 2%, zwłaszcza tych, którzy szukają pomocy w ramach Programu modyfikacji przystępności mieszkaniowej (HAMP). Program administracji Obamy, który miał pomóc 3 milionom właścicieli domów, pomógł tylko około 1/6 tego, zgodnie z niedawnym artykułem w NY Times . Ale to nie ma znaczenia. Gdyby banki miały wykluczyć dostęp, odsprzedać nieruchomość i odliczyć tylko połowę zadłużenia, mogłyby ponownie pożyczyć pieniądze w wysokości 5%. zarabianie na banku o wiele więcej pieniędzy.

Teraz. Nie znam żadnego pożyczkodawcy, który by się do tego przyznał, bo to nie jest dobry PR. Nie chcą, aby ich pożyczkobiorcy wiedzieli, że pomimo tego, że ich pieniądze z podatków poszły na ratowanie banku. modyfikowanie pożyczki nie jest dobrą strategią zarabiania pieniędzy

Dlatego tak wielu pożyczkodawców oferuje ogromne zachęty zagrożonym pożyczkobiorcom, aby sprzedali swój dom w ramach krótkiej sprzedaży nieruchomości. Banki zaoferowały zachęty sięgające nawet 5000 USD pożyczkobiorcom, którzy pomyślnie sprzedają swój dom w ramach krótkiej sprzedaży . Co więcej, kredyt pożyczkobiorcy jest chroniony przed niszczycielskimi skutkami, jakie wywiera przejęcie przez przejęcie nieruchomości, i jest w stanie ponownie kupić dom znacznie wcześniej. Aby uzyskać więcej informacji na temat procesu krótkiej sprzedaży, przejdź na stronę www.ShortSaleAuthority.net aby pobrać bezpłatną książkę „Przewodnik dla właścicieli domów do zrozumienia krótkiej sprzedaży nieruchomości.

Rząd stworzył również program alternatywnego wykluczenia przystępności cenowej domu (HAFA). Program przewiduje, że jeśli pożyczkobiorca się kwalifikuje, jego pożyczkodawca musi przekazać mu do 3000 USD po pomyślnym zakończeniu krótkiej sprzedaży.

Pożyczkodawcy w końcu zdali sobie sprawę, że krótka sprzedaż to sytuacja korzystna zarówno dla nich, jak i dla pożyczkobiorców, i znacznie przyspieszyli swoją grę w uzyskiwanie krótkich sprzedaży za pośrednictwem systemu. Pożyczkobiorcy korzystający ze specjalistów ds. Krótkiej sprzedaży zauważyli, że krótka sprzedaż zamyka się w ciągu zaledwie 45 dni. Doświadczeni eksperci od krótkiej sprzedaży również stwierdzili, że większość ofert krótkiej sprzedaży zostaje zatwierdzona.

Czego Większość właścicieli domów nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet jeśli bank zmodyfikuje ich płatność, nadal mają w domu dziesiątki, a nawet setki tysięcy dolarów do góry nogami. Wielu właścicieli domów będzie musiało czekać od 15 do 20 lat, aby wyjść na zero. Ponieważ właściciel domu przenosi się średnio co 7 lat, wielu właścicieli, którzy zmodyfikują kredyt, i tak będzie musiało przeprowadzić krótką sprzedaż domu i rozpocząć odbudowę kredytu, gdy inni już to zrobili. Jeśli czekasz na modyfikację pożyczki. poznaj fakty, zanim zaczekasz dłużej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy