Dlaczego nikt nie da mi karty kredytowej?

17 lutego 2021
Category: Raport Kredytowy

Skorzystaj z tych taktyk, aby zwiększyć swoje szanse na przyjęcie do kolejnego wniosku.

Odpowiadasz za swoje finanse, jesteś w pełni zatrudniony, płacisz na czas wszystkie rachunki, a nawet możesz mieć wysoką zdolność kredytową, ale każdy wypełniony wniosek o kartę kredytową jest odrzucany.

Ironią jest fakt, że zbudowanie dobrego kredytu często wymaga kredytu, aby zacząć. Większość pożyczkodawców waha się przed udzieleniem pożyczki bez historii kredytowej. A ubieganie się o kilka kart kredytowych (i otrzymanie odmowy) w krótkim czasie tylko pogarsza problem. Kiedy pożyczkodawca przegląda Twoją historię kredytową i nie widzi żadnego niezabezpieczonego kredytu ani wielu ostatnich zapytań, desperacko szukasz kredytu i budzi ostrzeżenie.

Na szczęście jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że pożyczkodawca zatwierdzi Twój kolejny wniosek o kartę kredytową.

Źródło obrazu: Getty Images

Przejrzyj swoje listy odmowne

Pożyczkodawcy nie odrzucają wniosków bez powodu. Za każdym razem, gdy wysyłają list z odmową, wymieniają konkretny powód odrzucenia karty kredytowej.

Powody odmowy obejmują:

 • Salda kredytów są zbyt wysokie
 • Salda kredytu odnawialnego są zbyt wysokieZbyt wiele ostatnich zapytań dotyczących Twojego raportu kredytowegoNiewystarczający dochódNajnowsza kolekcja lub rejestr publicznyNiedawne przestępstwaOdpis na Twoim raporcie kredytowymOgraniczona historia kredytowaZa mało (mieć ukończone 18 lat)Nie byłeś wystarczająco długo zatrudnionyNiektóre z tych problemów można łatwo rozwiązać. Jeśli Twoje saldo jest zbyt wysokie, spłacaj tyle, ile możesz, zanim złożysz kolejny wniosek. Jeśli jesteś za młody, nie byłeś wystarczająco długo zatrudniony lub masz w swoim raporcie przestępstwa i windykacje, tylko czas rozwiąże te problemy.

  Inne mogą być nieco trudniejsze. Niewystarczający dochód może oznaczać, że ubiegasz się o karty kredytowe zarezerwowane dla osób o wyższej wartości netto. Te często mają najlepsze premie za rejestrację, ale mogą być niepraktyczne dla osób o niższych dochodach. Ograniczona historia kredytowa to problem, który możesz rozwiązać, postępując zgodnie ze wskazówkami w dalszej części tego artykułu.

  Możesz również otrzymać bezpłatny dostęp do raportu kredytowego, którego pożyczkodawca wykorzystał przy ocenie Twojego wniosku. Skorzystaj z okazji, aby przejrzeć raport kredytowy pod kątem błędów i zakwestionować wszelkie nieprawidłowe informacje. Problemem może być nieznana niedokładność w raporcie kredytowym (na przykład kolekcja, która nie jest Twoja). Jeśli nie otrzymasz dostępu do bezpłatnego raportu kredytowego od pożyczkodawcy, możesz skorzystać z witryny www.annualcreditreport.com, aby raz w roku otrzymać bezpłatny raport kredytowy od każdego z trzech biur.

  Zdobądź historię kredytową bez własnej karty kredytowej

  Być może najłatwiejszym i najtańszym sposobem budowania historii kredytowej jest skorzystanie z dobrego kredytu bliskiego przyjaciela lub członka rodziny. Poproś kogoś z dobrym kredytem, ​​aby dodał Cię jako autoryzowanego użytkownika.

  Autoryzowani użytkownicy mają dostęp do konta, ale właściciel konta jest nadal odpowiedzialny za wszystkie płatności. Jest to ważna rzecz, o której należy pamiętać, a ludzie mogą się wahać, czy dodać Cię jako autoryzowanego użytkownika, jeśli masz historię problemów z pieniędzmi. Możesz ich uspokoić, proponując im zatrzymanie karty kredytowej, abyś w ogóle nie miał do niej dostępu. Powiedz im, że chcesz tylko zbudować historię kredytową.

  Czasami dokładna kopia historii rachunku karty kredytowej pojawi się w raporcie kredytowym, począwszy od daty otwarcia oryginalnego konta. (To najlepszy scenariusz). Częściej konto będzie wyświetlane jako zupełnie nowe konto. Tak czy inaczej, od razu masz w swoim raporcie odnawialną linię kredytową o dobrej kondycji i nie wymagała ona nawet zapytania kredytowego.

  Użyj zabezpieczonej karty kredytowej, aby zmoczyć stopy i pokazać pożyczkodawcom, że jesteś za to odpowiedzialny

  Pożyczkodawcy wahają się przed udzieleniem niezabezpieczonych pożyczek, ale jeśli możesz teraz odłożyć trochę pieniędzy, mogą dać ci zabezpieczoną kartę kredytową. Zabezpieczone karty kredytowe są jak kółka szkoleniowe dla niezabezpieczonych kart kredytowych. Konsumenci proszeni są o złożenie depozytu u emitenta, który zwykle staje się limitem kredytowym.

  Nawet jeśli możesz sobie pozwolić tylko na wpłacenie kilkuset dolarów, zabezpieczone karty kredytowe oferują łatwy sposób budowania historii kredytowej, jeśli Twoje wnioski o niezabezpieczone karty są odrzucane. Nie musisz dużo wkładać w kartę, aby pokazać, że możesz z niej odpowiedzialnie korzystać, a wystawca może automatycznie zaktualizować Twoją kartę do wersji niezabezpieczonej już po kilku miesiącach.

  Po sześciu miesiącach starannej spłaty rachunku w terminie lub przed terminem płatności, zadzwoń do wystawcy i poproś o niezabezpieczoną kartę kredytową. Jeśli odmówią, zapytaj, co będzie potrzebne, aby udowodnić, że masz wystarczającą zdolność kredytową. Jeśli po całym roku bank nie wyda Ci niezabezpieczonej karty, znajdź innego wydawcę i złóż wniosek o jedną z jego kart kredytowych. W tym momencie (zakładając, że wybierzesz odpowiednią kartę kredytową) powinieneś otrzymać ładny list potwierdzający.

  Co zrobić, gdy w końcu otrzymasz zezwolenie na kartę kredytową

  Jeśli poświęcisz kilka miesięcy, aby zgromadzić trochę kredytu i ostatecznie uzyskać zgodę na tę kartę kredytową, którą pierwotnie chciałeś, będziesz mieć w rękach potężne narzędzie finansowe. Pamiętaj, aby używać go odpowiedzialnie: nie pobieraj opłat, których nie możesz spłacić pod koniec miesiąca i zawsze opłacaj rachunek na czas. Jeśli będziesz to robić konsekwentnie, Twoja zdolność kredytowa będzie rosła coraz wyżej i wkrótce będziesz mógł otrzymać jedne z najlepszych dostępnych kart kredytowych zarezerwowanych dla osób z wysokimi wynikami kredytowymi. Będziesz także mógł skorzystać z wielu zalet korzystania z karty kredytowej, które są szczególnie przydatne w przypadku dużych przedmiotów.

  Jeśli chcesz, aby Twój wynik kredytowy był coraz wyższy, może być korzystne złożenie wniosku o kolejną kartę kredytową za sześć do 12 miesięcy. Kredytodawcy lubią widzieć, że jesteś w stanie zarządzać wieloma kartami kredytowymi. Może wydawać się ironiczne, że ktoś, kto ma dużo kart kredytowych, będzie miał lepszy wynik kredytowy niż ktoś, kto ma tylko jedną (wszystkie inne są równe), ale tak działa system. Poza tym będziesz miał okazję skorzystać z tych lukratywnych bonusów za rejestrację.

  Postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym przewodniku, aby ustalić, dlaczego pożyczkodawcy wciąż odrzucają Twoje wnioski o kartę kredytową, i podejmij niezbędne kroki w celu rozwiązania problemu. W mgnieniu oka będziesz na najlepszej drodze do zbudowania wiarygodnej zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy