Dlaczego powinieneś regularnie sprawdzać swoją zdolność kredytową

17 lutego 2021
Category: Swoją Zdolność

Hero Images / Getty Images

Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie nie myślisz o swojej zdolności kredytowej, chyba że przygotowujesz się do złożenia wniosku o kartę kredytową lub pożyczkę. Są nawet ludzie, którzy nigdy nie sprawdzali swoich zdolności kredytowych. Łatwo jest zaniedbać swoją zdolność kredytową. Nie jest to jeden z tych „jawnych numerów, jak na przykład stan konta bankowego lub salda karty kredytowej, którymi często się zajmujesz.

Niektórzy ludzie unikają sprawdzania swoich ocen kredytowych, ponieważ boją się tego, co znajdą, gdy spojrzą. Ponadto niektórzy mają błędne przekonanie, że sprawdzenie ich zdolności kredytowej wpłynie na ich kredyt. Na szczęście, jeśli korzystasz z usługi oceny zdolności kredytowej, aby sprawdzić swoją zdolność kredytową, nie wpłynie to na Twój kredyt. Wcześniejsze 

7 powodów, dla których warto regularnie sprawdzać swoją zdolność kredytową

Rezygnacja bez sprawdzania zdolności kredytowej lub sprawdzania jej co kilka lat nie wystarczy. Aby mieć kontrolę nad swoim kredytem i swoim życiem finansowym, musisz regularnie sprawdzać swoją zdolność kredytową. Oto kilka powodów.

 • Wiesz, gdzie stoisz . Twoja ocena kredytowa jest ważną częścią Twojej ogólnej kondycji finansowej. Ignorowanie zdolności kredytowej byłoby tak samo szkodliwe, jak ignorowanie jakiejkolwiek części twojego zdrowia fizycznego. Niezależnie od tego, czy jest to dobre, czy złe, lepiej znać swoją zdolność kredytową, niż nie mieć pojęcia, na czym polega Twój kredyt. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nawet jeśli Twój wynik jest zły, możesz podjąć kroki, aby go poprawić. Lub, jeśli Twoja zdolność kredytowa jest dobra, możesz skupić się na jej utrzymaniu.
 • Utrzymuj kredyt w dobrej kondycji . W szkole mogłeś przez kilka tygodni zaniedbywać pracę domową, a potem wkuwać się do testu i go zaliczać. Oceny zdolności kredytowej nie działają w ten sposób. Jeśli masz zbliżający się wniosek, nie możesz przygotować swojej zdolności kredytowej w ciągu kilku dni. Zamiast tego zbudowanie dobrej historii kredytowej zajmuje miesiące, a nawet lata. Monitorowanie zdolności kredytowej daje Ci kontrolę nad swoim kredytem i sprawia, że ​​jesteś bardziej odpowiedzialny za utrzymanie swojej zdolności kredytowej na najwyższym poziomie. Upewnij się, że Twoje informacje kredytowe są dokładne . Twoja ocena kredytowa jest odzwierciedleniem informacji zawartych w raporcie kredytowym. Sprawdzenie zdolności kredytowej może wskazać, czy raport kredytowy jest dokładny. Jeśli Twoja ocena kredytowa jest niższa niż się spodziewasz, może to oznaczać, że raport kredytowy zawiera błędy, które należy zakwestionować z biurami informacji kredytowej. Wcześniejsze  Nie będziesz zaskoczony wynikiem Twoich aplikacji . Jeśli nie sprawdziłeś swojej zdolności kredytowej przed złożeniem wniosku, możesz zostać zaskoczony odmową lub warunkami mniej korzystnymi niż się spodziewałeś. Jednak wiedza na temat twojego kredytu przygotowuje cię na możliwe wyniki – nawet te mniej pożądane. Uzyskaj wgląd w działania, które szkodzą i pomóż swojej zdolności kredytowej . Monitorując swoją zdolność kredytową, możesz stwierdzić, jak Twoje działania finansowe wpływają na Twój kredyt. Możesz na przykład zobaczyć, jak spłata salda lub otwarcie nowej karty kredytowej wpłynie na Twój kredyt. Kiedy już wiesz, jak określone działania wpływają na Twoją zdolność kredytową, będziesz wiedział, czego unikać przed złożeniem wniosku o dużą pożyczkę. Szybko reaguj na zmiany . Regularne sprawdzanie zdolności kredytowej informuje cię o zmianach twojej zdolności kredytowej znacznie wcześniej. Jeśli Twoja zdolność kredytowa spadnie, możesz skorzystać z informacji zawartych w raporcie kredytowym, aby dowiedzieć się, co mogło spowodować zmianę. Następnie możesz podjąć kroki w celu odzyskania utraconych punktów kredytowych. Dowiedz się, kiedy możesz kwalifikować się do otrzymania lepszych ofert kart kredytowych . Wraz ze wzrostem wyniku kredytowego masz większe szanse na zatwierdzenie kart kredytowych z lepszymi stopami procentowymi, nagrodami lub innymi korzyściami. Możesz też użyć silnej oceny kredytowej (i lepszych ofert kart kredytowych) jako karty przetargowej, aby poprosić aktualnych wystawców kart kredytowych o obniżenie stóp procentowych. Jeśli wystawca karty kredytowej nie zgodzi się na obniżenie stawki, rozważ złożenie wniosku o kartę kredytową z transferem salda w wysokości 0% – lepsza ocena kredytowa zwiększy Twoje szanse na zakwalifikowanie się.Gdzie sprawdzić swoją zdolność kredytową

  Istnieje wiele sposobów bezpłatnego sprawdzenia zdolności kredytowej. Jeśli chcesz regularnie monitorować swoją zdolność kredytową, najlepszym sposobem jest skorzystanie z bezpłatnej usługi.

  Możesz wypróbować konto Annualcreditreport.com. Twój bank może również oferować usługę monitorowania kredytu, która zapewnia bezpłatne aktualizacje jednej z Twoich wyników kredytowych. Skontaktuj się z bankiem lub wystawcą karty kredytowej, aby dowiedzieć się, jakie usługi są dostępne. Lub, jeśli wystawca Twojej karty kredytowej jest częścią nowego programu FICO Open Access, otrzymasz bezpłatną kopię wyniku FICO wraz z każdym wyciągiem wraz z głównymi czynnikami wpływającymi na Twój wynik. Karty kredytowe z bezpłatnymi wynikami FICO to Discover, Chase, Bank of America, Barclaycard, Commerce Bank, American Express, First Bankcard i karta kredytowa Walmart.

  Możesz również kupić swoją zdolność kredytową za pośrednictwem głównych biur kredytowych: Equifax, Experian i TransUnion lub przez myFICO.com. Każda z tych firm oferuje usługę monitorowania kredytu, za którą można płacić co miesiąc.

  Jak często należy monitorować swoją zdolność kredytową

  Twoja ocena kredytowa może zmieniać się tak często, jak codziennie, w zależności od tego, jak często zmieniają się informacje w raporcie kredytowym. Jeśli planujesz wkrótce kupić dom lub samochód, częstsze sprawdzanie zdolności kredytowej pomoże Ci się przygotować. W przeciwnym razie wystarczy monitorować swoją zdolność kredytową gdzieś od pół roku do miesiąca.

  Pamiętaj, że Twoja zdolność kredytowa to liczba, która odzwierciedla informacje zawarte w raporcie kredytowym w określonym momencie. Aby zmienić swoją zdolność kredytową, będziesz musiał zmienić podstawowe informacje w raporcie kredytowym z dobrymi nawykami dotyczącymi wydatków i płatności. Większość dostawców informacji o zdolności kredytowej, nawet te bezpłatne, poda podstawowe informacje o czynnikach wpływających na Twoją zdolność kredytową. Na podstawie tych informacji możesz zdecydować, co możesz zrobić, aby poprawić swój wynik.

  Gdy będziesz częściej monitorować swoją zdolność kredytową, zauważysz, że Twoja zdolność kredytowa przesuwa się w górę iw dół, czasami nawet codziennie. Dopóki twoja zdolność kredytowa nie spadnie znacznie i nie pozostanie na tym poziomie, nie musisz martwić się o zmiany wyniku.

  Pamiętaj również, że Twoje oceny kredytowe mogą się różnić u różnych dostawców, szczególnie jeśli bazowe dane kredytowe pochodzą z różnych biur informacji kredytowej. Ta różnica jest normalną częścią oceny zdolności kredytowej.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy