Dlaczego warto uzyskać kartę kredytową po bankructwie?

17 lutego 2021
Category: Nową Kartę

Dlaczego warto uzyskać kartę kredytową po bankructwie?

 • Jak długo Twoje raporty kredytowe pozostają w stanie bankructwa?
 • 3 kroki do odbudowy kredytu po bankructwie
 • Jak uzyskać kartę kredytową po bankructwie?
 • Jakie są najlepsze karty kredytowe po bankructwie?
 • Wideo z pytaniami i odpowiedziami: Jak odbudować swój kredyt po bankructwie?
 • Jak uniknąć bankructwa w przyszłości

Kiedy składasz wniosek o ogłoszenie upadłości, proaktywne podejście do odbudowy kredytu jest kluczowym krokiem w odzyskaniu stabilności finansowej. Karta kredytowa może być przydatnym narzędziem podczas tego procesu.

Nie ma nic łatwego w ogłoszeniu upadłości.

Od stresu poprzedzającego decyzję po ograniczenia, które następują po niej, jest to długa droga zarówno dla zdrowia finansowego, jak i emocjonalnego.

Potem jest szkoda na twoim koncie. Wyzdrowienie prawdopodobnie zajmie lata.

Ale bankructwo nie musi oznaczać dożywocia: oto jak już dziś zacząć poprawiać swoje wyniki kredytowe.

Wiesz już, jak przywrócić swoją zdolność kredytową? Sprawdź nasze ulubione karty kredytowe do naprawy upadłości.

Jak długo Twoje raporty kredytowe pozostają w stanie bankructwa?

Bankructwo na podstawie rozdziału 13 może pozostać w Twoich raportach kredytowych przez okres do siedmiu lat. W międzyczasie bankructwo na podstawie rozdziału 7 może pozostać w Twoich raportach nawet przez 10 lat.

3 kroki do odbudowy kredytu po bankructwie

Przed złożeniem wniosku o kartę kredytową po bankructwie należy przede wszystkim zbadać, dlaczego doszło do bankructwa. Kiedy zrozumiesz problemy lub błędy, które prowadzą do Twojej obecnej sytuacji, będziesz lepiej przygotowany do naprawy historii kredytowej i nawyków finansowych.

1. Oceń swoje nawyki finansowe

Pierwszy krok? Przyjrzyj się uważnie, dlaczego w pierwszej kolejności musiałeś ogłosić upadłość.

Chociaż bankructwo jest czasami nieuniknione, wszyscy mamy nawyki finansowe, które moglibyśmy poprawić (lub całkowicie stracić). Niezależnie od tego, czy zrezygnujesz z zakupów, wykupisz ubezpieczenie zdrowotne, czy utworzysz fundusz awaryjny, zastanów się, co należy zrobić, aby uniknąć ponownego bankructwa.

A jeśli jeszcze nie uczestniczyłeś w kursie edukacyjnym dla dłużników, potraktuj go jako okazję do nauki, a nie tylko obowiązek prawny. Traktując ten kurs poważnie, nauczysz się umiejętności – takich jak budżetowanie i mądre korzystanie z kredytów – które pomogą Ci uniknąć problemów finansowych w przyszłości.

2. Sprawdź swoje raporty kredytowe

Następnie powinieneś pobrać raporty kredytowe z trzech głównych biur kredytowych – Experian, TransUnion i Equifax. Musisz sprawdzić, czy wszystkie konta objęte Twoją upadłością podają dokładne informacje w raportach kredytowych. (Możesz otrzymać jeden bezpłatny raport na biuro co 12 miesięcy na stronie AnnualCreditReport.com).

Konta objęte upadłością nie muszą być usuwane z raportów kredytowych. Powinny jednak wskazać, że zostały „objęte upadłością i nie powinny wykazywać żadnych sald, kwot przeterminowanych ani opóźnionych płatności po ogłoszeniu upadłości lub dacie zakończenia.

Ponieważ musisz zaczekać na aktualizację raportów kredytowych, oto kiedy to sprawdzić:

 • Upadłość na podstawie rozdziału 7: 90 dni od daty ogłoszenia upadłości
 • Upadłość na podstawie rozdziału 13: 90 dni po ogłoszeniu upadłości (co może potrwać od trzech do pięciu lat od daty zgłoszenia)

Jeśli napotkasz błędy w raportach kredytowych, musisz zgłosić je bezpośrednio do agencji sporządzających sprawozdania kredytowe. Z wnioskiem o nowy kredyt należy poczekać, aż zostaną one wyjaśnione, ponieważ błędy kredytowe mogą utrudnić zakwalifikowanie się do nowych pożyczek lub kart kredytowych (lub przynajmniej utrudnić zakwalifikowanie się do uzyskania dobrego kursu i warunków).

Wskazówka poufna

Możesz również sprawdzić swoje raporty kredytowe i / lub wyniki, korzystając z bezpłatnych usług oferowanych przez niektórych wydawców kart kredytowych i strony internetowe. Zobacz naszą stronę Monitorowanie raportów kredytowych, aby dowiedzieć się więcej o tych usługach.

3. Dodaj nowy kredyt

Chociaż po bankructwie możesz obawiać się kredytu, najlepszym sposobem na rozpoczęcie jego odbudowy po bankructwie jest powrót na konia. Nowe i pozytywne wykorzystanie kredytu nie zlikwiduje bankructwa, ale może pomóc zrównoważyć jego negatywne szkody.

Oto kilka prostych strategii, których możesz użyć, aby spróbować zwiększyć swój kredyt, jeśli obecnie masz niskie wyniki:

 • Zostań autoryzowanym użytkownikiem: jeśli członkowie Twojej rodziny mają dobrze zarządzane karty kredytowe, możesz poprosić ich o dodanie Cię jako autoryzowanego użytkownika – z fizyczną kartą lub bez niej. O ile konto karty kredytowej jestużywane w sposób odpowiedzialny, powinno dodawać nowy zapis terminowych płatności do raportów kredytowych, jeśli i kiedy wystawca karty zgłosi konto autoryzowanego użytkownika do biur kredytowych.
 • Złóż wniosek o pożyczkę na budowę kredytu: pożyczki te dostępne w firmach takich jak Self (wcześniej znane jako Self Lender), działają nieco inaczej niż tradycyjne pożyczki osobiste. Zamiast dawać ci pieniądze, które pożyczyłeś z góry, pożyczkodawca zatrzymuje twoje wpływy z pożyczki do czasu, gdy dokonasz ostatniej spłaty pożyczki. Twoje płatności są często zgłaszane do biur informacji kredytowej (w zależności od pożyczkodawcy) i mogą pomóc w ustaleniu pozytywnej historii kredytowej.

Następnie, kiedy będziesz gotowy, czas złożyć wniosek o nową kartę kredytową.

Jak uzyskać kartę kredytową po bankructwie?

Kiedy ubiegasz się o kartę kredytową po bankructwie, najprawdopodobniej zaczniesz od zabezpieczonej karty.

W przeciwieństwie do typowej (niezabezpieczonej) karty kredytowej, zabezpieczone karty wymagają depozytu, który zwykle służy jako limit kredytowy . Jeśli na przykład wpłacisz 500 $ depozytu, zazwyczaj będziesz mógł wydać tylko 500 $ na kartę, zanim zostanie ona osiągnięta maksimum.

Zabezpieczone karty zwykle wiążą się z opłatami i wysokimi stopami procentowymi, a większość z nich nie oferuje nagród, takich jak punkty lub zwrot gotówki. Ale nadal mogą być świetnym sposobem na zbudowanie kredytu. W przeciwieństwie do przedpłaconych kart debetowych większość bezpiecznych kart zgłasza płatności do biur kredytowych .

Ubieganie się o karty kredytowe może potencjalnie wpłynąć na Twoje wyniki kredytowe, choć zwykle tylko nieznacznie. Dlatego powinieneś selektywnie wybierać kartę, o którą się ubiegasz – i upewnić się, że masz duże szanse na uzyskanie zatwierdzenia.

Aby zorientować się, które karty mogą być dla Ciebie odpowiednie, sprawdź swoje wyniki kredytowe i poszukaj wstępnie zakwalifikowanych ofert kart kredytowych w poczcie lub w Internecie. Przed wypełnieniem wniosku o kartę kredytową przeczytaj drobnym drukiem, aby upewnić się, że wystawca karty kredytowej nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o bankructwo.

Jakie są najlepsze karty kredytowe po bankructwie?

Oto niektóre z naszych najważniejszych zaleceń dotyczących kart kredytowych zabezpieczonych po upadłości, które pomogą Ci odbudować kredyt:

 • Discover it® Secured (Recenzja): Najlepsze do zdobywania nagród bez opłaty rocznej
 • Capital One® Secured Mastercard® (recenzja): Najlepsza za niski depozyt zabezpieczający
 • Citi ® Secured Mastercard ® (recenzja): Najlepsza bez konieczności posiadania konta bankowego
 • Zabezpieczona karta kredytowa NFCU nRewards®: najlepsza dla członków wojska i ich rodzin

Radzimy poszukać karty kredytowej z niskimi opłatami rocznymi lub bez nich, a po zatwierdzeniu karty unikaj odsetek, płacąc w całości rachunek co miesiąc. Przede wszystkim opłacaj rachunki na czas, za każdym razem .

Warto też sprawdzić, do ilu biur kredytowych zgłasza się wystawca karty – im więcej, tym lepiej. Dogłównych emitentów kart kredytowychzgłosi swoją aktywność karty do wszystkich trzech biur. (Jeśli wystawca karty nie zgłasza się do żadnego biura kredytowego, nie przejmuj się składaniem wniosku, ponieważ nie pomoże to w budowaniu kredytu).

Przeczytaj więcej Najlepsze karty kredytowe po bankructwie

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy