Europejski Tydzień Innowacji - to pięciodniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem kilkudziesięciu prelegentów oraz mniej więcej tysiąca gości. Program sytuacje zbudowany jest wokół nowinek i inteligentnych specjalizacji.

Światowej sławy eksperci

Udział w wydarzeniu potwierdzili przedstawiciele instytucji europejskich, administracji rządowej jak i również samorządowej, rektorzy uczelni wyższych, instytuty badawcze oraz mnodzy przedsiębiorcy reprezentujący zarówno kompetentny biznes, jak i świeże firmy, które z powodzeniem budują swoją pozycję w biznesie.

Wśród prelegentów wydarzenia znaleźli się metrów. in. dr Janusz Bryzek, określany czasem mianem „Ojca senosorów”, prezes i wódz generalnym Szczytu TSensors i prezesem w firmie eXo Imaging, Xabier Goeanga, kierownik nowo utworzonej jednostki ds. finansów, innowacji i wzrostu Wspólnego Centrum Badawczego (JRC) Komisji Europejskiej, prof. Krzysztof Izdebski, znanym na arenie międzynarodowej badacz, klinicysta jak i również specjalista w dziedzinie patologii głosu i mowy lub Piotr Pietrzak, Chief Technology Officer (CTO) at IBM Poland & Baltics.

24 sesje merytoryczne przy 5 blokach tematycznych

  • Forum Bio-Energo – w systemie m. in. dyskusje na temat roli biogospodarki i energetyki w kształtowaniu konkurencyjności obszarów, przykłady innowacyjnych projektów spośród zakresu biotechnologii i energetyki przykłady innowacyjnych projektów z zakresu biotechnologii i energetyki.
  • Forum Cyfryzacji – cyberbieczeństwo i e-administracja, internet rzeczy czy postęp mediów cyfrowych – zachęcamy do rozmów o perspektywach rozwoju gospodarki cyfrowej. Rada innowacje w medycynie – nowoczesne technologie zmieniają medycynę. Zaproszeni eksperci zaprezentują m. in. osiągnięcia technologiczne w ramach wykorzystania robotyki, telemedycyny, fotoniki.
  • Debata miejscowości i regionów – do udziału w debacie zaproszono przedstawicieli kilkunastu regionów partnerskich Województwa Lubelskiego. Będą wówczas rozmowy o wykorzystywaniu środków europejskich, o możliwościach realizacji wspólnych projektów biznesowych jak i również naukowych.
  • Giełda Startup - rozstrzygnięty będzie konkurs Young & Innovative. Konkurs skierowany jest do kontrahentów, którzy prowadzą startupy oraz do osób, które rozumują o wystartowaniu z własną firmą. 10 najlepszych przedsiębiorców przedstawi swoje startupy w czasie Europejskiego Tygodnia Innowacji. Nagrodą w konkursie jest metrów. in. możliwość zdobycia nawet do 2 milionów złotych. wejścia kapitałowego.

Europejski Tydzień Innowacji to dyskusje i rozmowy, ale też doskonała okazja do owego, by przyjrzeć się lubelskim firmom. W wydarzeniu wezmą uczestnictwo zarówno przedsiębiorstwa z tradycjami, jak i młodzi przedsiębiorcy. Doświadczonym biznesowym graczem wydaje się być np. Ursus. Firma, która zniknęła z rynku na dużo lat, by powrócić po wielki stylu. Na początku roku Ursus podpisał układ na dostawę maszyn rolniczych do Zambii opiewający dzięki 100 mln dolarów, natomiast niedawno lubelski producent wygrał największy w Europie przetarg na dostawę autobusów elektrycznych do Zielonej Góry. Spośród drugiej strony będą lubelskie startupy. Ostatnio głośno jest o firmie Nexbio, jaka działa w ramach biogospodarki. Innowacyjne rozwiązanie tej spółki umożliwia wczesnym etapie wykryć mikroorganizmy, które wywołują dolegliwości roślin. Dzięki temu chłopi będą mogli wcześniej użyć środków ochrony roślin, w mniejszych dawkach, ale z większym spektrum działania. Po maju tego roku firma Nexbio pokonała 200 startupów z na całym świecie i przywabiła główną nagrodę na InfoShare Contest w Gdańsku. Kilka dni firma Nexbio jest nominowany do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny. Wystarczy zarejestrować się w stronie internetowej etilubelskie. pl.