Federalna ulga podatkowa na energię słoneczną: jak to działa?

17 lutego 2021
Category: Może Zostać

Solarny przewodnik zrób to na swój sposób

SPIS TREŚCI

 • Plusy, minusy i koszty
 • Plusy i minusy SolarCzy panele słoneczne są tego warte?Kalkulator kosztów paneli słonecznychROI dla paneli słonecznychFederalna ulga podatkowa na energię słonecznąZachęty stanu energii słonecznejPrzewodnik dotyczący leasingu słonecznegoCzy powinieneś leasingować energię słoneczną?Finansowanie słonecznePlanowanieCzy panele słoneczne podnoszą wartość domu?Społeczność SolarMapa godzin słonecznychWymagania elektryczne dotyczące energii słonecznejPozwolenie słonecznePrzewodnik po pomiarach nettoInstalacja DIY lub wykonawcyProjekt systemuZ siatką a poza sieciąJak dobrać rozmiar układu słonecznegoWydajność panelu słonecznegoPanele słoneczne 60 ogniw kontra 72 ogniwaMonokrystaliczne a polikrystaliczne panele słoneczneNajlepsze panele słoneczneMikroinwertery kontra falowniki łańcuchoweNajlepsze inwertery wiązane z sieciąMontaż naziemny a regały dachoweNajlepsze mocowania do paneli słonecznychBaterie kwasowo-ołowiowe a baterie litoweNajlepsze baterie słoneczneBateria zapasowa do sieciInstalacjaSamodzielna instalacja solarna krok po krokuCzęść 1: Planowanie i bezpieczeństwoCzęść 2: Okablowanie i elektrykaCzęść 3: Montaż paneliCzęść 4: Instalacja bateriiRozruch energii słonecznej poza sieciąMonitorowanie i konserwacjaNajlepszy monitoring paneli słonecznychCzyszczenie konserwacyjne paneli słonecznychFederalna ulga podatkowa na energię słoneczną: krótki przegląd

  Po zainstalowaniu systemu słonecznego 26% całkowitych kosztów projektu (w tym sprzętu, pozwoleń i instalacji) może zostać potrącone jako ulga w federalnym zeznaniu podatkowym. Jeśli wydasz 10 000 USD na swój system, w następnym roku będziesz winien 2600 USD mniej z tytułu podatków. Ulga podatkowa na energię słoneczną wygasa w 2022 r.

  Co to jest federalna ulga podatkowa na energię słoneczną?

  Najpierw przejdźmy się po ścieżce wspomnień. Ulga podatkowa na inwestycje w energię słoneczną (powszechnie nazywana ITC) została po raz pierwszy zaoferowana na mocy ustawy o polityce energetycznej z 2005 r. Dzięki swojej popularności i wkładowi w

  W porządku, przejdźmy teraz do tego, co robi ulga podatkowa. Jeśli chcesz uzyskać podstawowy przegląd zachęt słonecznych bez przeczesywania żargonu podatkowego, jesteś we właściwym miejscu.

  Najważniejsze jest to: kiedy instalujesz system energii słonecznej, rząd federalny wynagradza Cię ulgą podatkową za inwestowanie w energię słoneczną. W rzeczywistości 26% całkowitych kosztów projektu (w tym sprzętu, pozwoleń i instalacji) może zostać uwzględnione w federalnym zeznaniu podatkowym.

  Szybkie, ale konieczne zastrzeżenie: jesteśmy ekspertami od energii słonecznej, a nie księgowymi! Dokładamy wszelkich starań, aby udzielić dokładnych porad, ale skontaktuj się ze specjalistą, aby upewnić się, że kwalifikujesz się do ubiegania się o kredyt.

  Ulga podatkowa to dolar za dolara obniżenia podatku dochodowego, który jesteś winien. 1 $ kredytu = 1 $ mniej płaconego podatku. To takie proste. Jeśli wydasz 10 000 USD na swój system, w następnym roku będziesz winien 2600 USD mniej z tytułu podatków.

  Należy pamiętać, że kredyt różni się od zwrotu, ponieważ aby ubiegać się o ulgę, musisz zapłacić podatek. Ale ponieważ większość ludzi jest winna podatki, większość ludzi kwalifikuje się do federalnego kredytu słonecznego.

  Jak działa federalna ulga podatkowa na energię słoneczną i ile zaoszczędzę?

  Obecnie ulga podatkowa na inwestycje słoneczne (ITC) jest warta 26% całkowitego kosztu systemu. Obejmuje to wartość części i opłaty wykonawcy za instalację.

  Jak wspomniano wcześniej, jeśli zakup i instalacja systemu kosztuje 10 000 USD, należałoby Ci się kredyt w wysokości 2600 USD.

  Możesz ubiegać się o kredyt tylko wtedy, gdy jesteś właścicielem swojego systemu. Dlatego zdecydowanie sprzeciwiamy się leasingowi słonecznemu, jeśli można tego uniknąć. Jeśli inna firma wydzierżawi Ci system, nadal jest właścicielem sprzętu, więc może ubiegać się o zachęty.

  W przypadku leasingu nadal będziesz czerpać korzyści z taniej energii odnawialnej. Jednak pominięcie ulgi podatkowej jest ogromnym ciosem dla uzyskania dodatniego zwrotu z inwestycji z systemu.

  Zamiast tego lepiej jest skorzystać z finansowania słonecznego. Nadal jesteś na haku o pożyczkę, ale zachowujesz prawa do zachęt, które sprawiają, że energia słoneczna jest tak rozsądną inwestycją.

  Jak długo będzie obowiązywać federalna ulga podatkowa na energię słoneczną?

  Jak to się mówi, „wszystko, co dobre, musi się skończyć. A ulga w podatku słonecznym nie jest wyjątkiem.

  Wkrótce rząd federalny zacznie zmniejszać 26% ulgę podatkową. W rzeczywistości federalna ulga podatkowa od energii słonecznej w 2020 r. Jest ostatnim rokiem, w którym można ubiegać się o pełne 26%.

  Wartość kredytu spada w ciągu następnych kilku lat, aż całkowicie zniknie dla klientów indywidualnych w 2022 r. Oto wartość federalnej ulgi podatkowej w ciągu następnych pięciu lat:

  • 2020: 26%
  • 2021: 22%2022: 0% (10% dla projektów komercyjnych)Możesz ubiegać się o kredyt w tym samym roku, w którym ukończysz instalację, więc nie jest za późno, aby skorzystać z kredytu 2020.

   Ulga podatkowa odgrywa główną rolę w zwrocie z inwestycji, jaki można zaobserwować po przejściu na energię słoneczną. Systemy typu grid-tie zwracają się za siebie w obu przypadkach, ale ubieganie się o kredyt pozwala na uzyskanie szybszych oszczędności. Nie możemy wystarczająco polecić, aby wykorzystać pełne 26% kredytu, ponieważ wartość zmniejsza się dopiero po 2020 roku.

   Jak ubiegać się o federalną ulgę podatkową?

   Przejdźmy więc do dobrych rzeczy. Co musisz zrobić, aby zdobyć te pieniądze?

   Nasza pierwsza rada jest taka, aby zachować wszystkie rachunki od początku projektu instalacji solarnej. Jak każda zachęta podatkowa, Federal Solar Tax Credit wymaga papierowej ścieżki. Im więcej wydasz na swój projekt, tym większy otrzymasz kredyt – więc pamiętaj, aby wszystko śledzić!

   Oto niektóre z wydatków, o które możesz się ubiegać:

   • Sprzęt słoneczny
   • Koszty transportuOpłaty za konsultacje słoneczneProfesjonalne opłaty instalacyjneOpłaty dla elektrykówOpłaty inżynieraZakupione lub wypożyczone narzędziaOkablowanie, śruby, wkręty, gwoździe itp.Zakupiony lub wynajęty sprzęt (na przykład rusztowanie lub podnośnik)Opłaty za zezwolenieZezwalanie na koszty obsługiKoszty będą się różnić w zależności od podejścia zastosowanego do instalacji. Dobra wiadomość jest taka, że ​​zatrudnienie wykonawcy to koszt, o który można się ubiegać.

    Możesz także samodzielnie zainstalować system. Chociaż nie możesz żądać własnej pracy jako wydatku na kredyt, nadal wyprzedzasz ogólne koszty projektu.

    Poniższy wykres przedstawia porównanie całkowitych kosztów zainstalowanych (po odliczeniu federalnej ulgi podatkowej) tego samego systemu, gdy zdecydujesz się na majsterkowanie, wynajem lokalnie lub zlecenie pracy krajowemu instalatorowi:

    Jak złożyć formularz 5695 wraz z indywidualnym zeznaniem podatkowym 1040

    Po wydaniu pieniędzy musisz udowodnić to rządowi, aby ubiegać się o ulgę podatkową od energii słonecznej. W tym celu potrzebujesz formularza IRS 5695, aby ubiegać się o kredyt mieszkaniowy.

    Jeśli rozliczasz własne podatki, wykonaj poniższe czynności, aby ubiegać się o ulgę podatkową na mieszkaniową energię odnawialną.

    • Zbierz wszystkie pokwitowania wydatków i umieść je w bezpiecznym miejscu.
    • Potwierdź, że kwalifikujesz się do ulgi podatkowej. (Jeśli jesteś właścicielem systemu i jesteś winien podatki, prawdopodobnie kwalifikujesz się. Jeśli nie masz pewności, skontaktuj się ze specjalistą ds. Podatków).Wypełnij formularz IRS 5695, aby zsumować swoje kredyty na energię odnawialną (kliknij łącze, aby zapoznać się ze szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi wypełniania formularzy podatkowych).Dodaj informacje o kredycie energii odnawialnej do typowego formularza 1040.Mamy nadzieję, że posłuży to jako dobre wprowadzenie do Federalnej Ulgi Podatkowej dla Energii Słonecznej i pomoże Ci w prowadzeniu procesu badawczego. Dla mieszkańców naszego rodzinnego stanu Kalifornia zalecamy odwiedzenie strony Kalifornijskiej ulgi podatkowej na energię słoneczną. Wszyscy inni mogą odnieść się do naszej bazy danych zachęt słonecznych według stanu, aby uzyskać informacje, jak skorzystać z jeszcze większej liczby ulg podatkowych.

     Jeśli potrzebujesz pomocy projektanta systemów solarnych, skontaktuj się z nami w celu konsultacji. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy