Jak korzystać z karty debetowej z chipem w 5 GIF-ach

17 lutego 2021
Category: Gdzie Produkty

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – abyś mógł bez obaw podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 2 października 2015 /
 • 1 min czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Od dziesięcioleci użytkownicy kart debetowych przy dokonywaniu zakupów kierują się standardowym skryptem. Sprawdzają sumę zakupów, przesuwają kartę i albo wpisują swój kod PIN, albo podpisują swoje imię i nazwisko.

  Ale ta znajoma sekwencja uległa zmianie wraz z oficjalnym wprowadzeniem technologii EMV do detalistów w całym kraju. Teraz, gdy przy kasie przedstawisz kartę debetową z chipem, będziesz musiał nauczyć się całego nowego zestawu ruchów, aby dokończyć zakup.

  Krok 1: Rozpocznij zanurzanie

  Zanurz kartę w czytniku przednią stroną do góry i częścią chipową do środka.

  Krok 2: Zostaw swoją kartę w czytniku

  Pamiętasz, kiedy mogłeś po prostu przesunąć kartę i włożyć ją z powrotem do portfela? Nie możesz już tego robić, ponieważ chip musi być obecny, aby terminal mógł zatwierdzić transakcję. Więc zostaw to tam!

  Krok 3: Wprowadź swój kod PIN

  Czas wprowadzić 4-cyfrowy kod PIN. Może to nie być konieczne, jeśli dokonujesz zakupu podpisu.

  Krok 4: Poczekaj trochę dłużej, niż prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony

  Komunikacja między chipem a terminalem i zatwierdzenie transakcji może zająć trochę więcej czasu niż przy typowej transakcji typu swipe.

  Krok 5: Wyjmij swoją kartę Dang

  Prawdopodobnie usłyszysz, jak terminal zacznie piszczeć, jeśli zostawisz swoją kartę zbyt długo, ale tak czy inaczej, nie bądź osobą, która ciągle musi się cofać, aby odebrać kartę debetową, którą zostawili.

  O autorze

  Claes Bell ukończył studia na Uniwersytecie Stanowym Florydy na wydziale historii i pisarstwa, po tym jak pracował jako pisarz i asystent redaktora działu Arts & Entertainment w The FSView i Florida Flambeau. Wziął trzyletnią przerwę w dziennikarstwie, aby uczyć intensywnego czytania w dwóch szkołach średnich w rejonie West Palm Beach, po czym wrócił do dziennikarstwa jako pracownik działu sportowego w The Palm Beach Post, niezależny redaktor w Bankrate i niezależny pisarz publikujący Bankrate i inne placówki. Dołączył do Bankrate na pełny etat jako redaktor tekstowy w 2007 roku. W lutym 2009 awansował na reportera i obecnie pisze o bankowości, płytach CD, samochodach i wielu innych kwestiach związanych z finansami osobistymi dla Bankrate. Claes często bloguje, tweetuje i regularnie pojawia się jako gość na różnych platformach medialnych, aby wypowiadać się na temat finansów osobistych. Podczas swojego czasu w Bankrate,Claes był członkiem dwóch zespołów, które zdobyły znaczące nagrody dziennikarskie, w tym nagrodę Sigma Delta Chi od Society of Professional Journalists za relacje z Rezerwy Federalnej oraz nagrodę Best in Business od Society of American Business Editors and Writers za publikację ustawa o reformie finansowej Dodda-Franka. Pomógł także zaistnieć na platformach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, Bankrate.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy