Jak kupować akcje Apple

17 lutego 2021
Category: Ciągu Ostatnich
Allyson Brooks
Współtwórca, BenzingaDla wielu produkty Apple stały się integralną i często nieuniknioną częścią życia, niezależnie od tego, czy jesteś fanem Apple, czy nie. iPhone’y, iPady, MacBooki, programy i aplikacje przejęły i drastycznie zmieniły scenę technologiczną w ciągu ostatnich kilku dekad.

Ponadto w ciągu ostatnich kilku lat, po tragicznej śmierci założyciela Steve’a Jobsa w 2011 roku, Apple nadal wprowadza innowacyjne, zmieniające życie produkty.

Możesz więc zastanawiać się, jak kupić akcje Apple (APPL: NASDAQ), zwłaszcza po tym, jak w sierpniu 2018 roku stała się pierwszą na świecie firmą wartą biliony dolarów. Trafiłeś we właściwe miejsce.

Krótka historia akcji Apple

Chociaż akcje Apple nadal rosną, nie zawsze tak było. Początki firmy technologicznej były nieco bardziej skromne. Oto krótka oś czasu i wykres przedstawiający akcje i historię firmy Apple.

 • 1 kwietnia 1976 : Steve Jobs i Steve Wozniak założyli firmę Apple w Cupertino w Kalifornii, gdzie duet zaprojektował komputery osobiste
 • Wrzesień 1980 : Roczny wzrost sprzedaży o ponad 533 procent od momentu jego powstania – do 118 milionów dolarów 12 grudnia 1980 : Po sukcesie dwóch pierwszych modeli komputerów (Apple, Apple II i Apple III), firma weszła na giełdę. Jego pierwsza oferta publiczna (IPO) została objęta gwarancją przez Morgan Stanley & Co. oraz Humbert & Quist. Sprzedali 4,2 miliona akcji po cenie otwarcia 22 USD za akcję, stając się największym IPO swoich czasów. 13 grudnia 1980 : Akcje Apple otwierają się na giełdzie po cenie 29 USD, czyli o 32% więcej niż cena otwarcia. 16 września 1985 : Cytując różnice, Steve Jobs opuszcza Apple. Steve Wozniak również odchodzi w tym roku. Ceny akcji utrzymują się na stałym poziomie, czasami spadają, aż do pierwszej dekady XXI wieku. 1997 : Steve Jobs zostaje tymczasowym CEO. Apple widzi zyski w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Listopad 2001 : Klasyczny iPod zostaje przedstawiony światu. Ceny akcji Apple rosną o prawie 7% 2007 : Premiera jednego z najbardziej rozpoznawalnych telefonów na świecie – iPhone’a. 5 października 2011 : Umiera założyciel Apple, Steve Jobs. Ceny akcji pozostały stabilne. Sierpień 2018 : Akcje Apple osiągnęły poziom 207,05 USD, dając firmie tytuł pierwszej firmy na świecie, która osiągnęła kapitalizację rynkową jednego biliona dolarów.Dlaczego powinienem lub nie powinienem kupować akcji Apple?

  Zalety kupowania akcji Apple :

  • Wzrost utrzymał się na wysokim poziomie przez ostatnie 18 lat, nawet po śmierci założyciela i dyrektora generalnego w 2011 roku
  • Apple nieustannie projektuje i wytwarza innowacyjne produkty, nieustannie tworząc nowsze wersje ich klasyków.iPhone, Mac i iPad nadal działają dobrzeApple osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości biliona dolarów w 2018 roku Wady kupowania akcji Apple :

   • Akcje mogą być drogie dla inwestorów po raz pierwszy. Od sierpnia 2018 r. Akcje kosztują ponad 200 USD za sztukę
   • Apple, już nie jedyny gigant technologiczny na scenie, znajduje się w środku dużych konkurentów, takich jak Samsung.Jak kupować akcje AAPL

    Krok 1: Dowiedz się, ile chcesz zainwestować w Apple

    Kupujący pamiętaj, że możesz też kupić częściowe akcje. I oczywiście inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić. Sprawdź aktualną cenę i wybierz odpowiednią dla siebie kwotę.

    Krok 2: Wybierz swój dom maklerskiJeśli masz już biuro maklerskie, świetnie – prawdopodobnie wiesz, dokąd się udać. Jeśli jesteś nowy w inwestowaniu, być może będziesz musiał otworzyć konto. Otwarcie konta jest dość proste, po prostu upewnij się, że wybierasz odpowiednie konto w oparciu o swój budżet, potrzeby i potrzeby. Nie masz pewności, którego brokera użyć? Sprawdź najlepsze biura maklerskie online Benzinga, aby zawęzić wybór.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy