Jak mogę uzyskać natychmiastową pożyczkę Bitcoin?

17 lutego 2021
Category: Twój Kredyt

Pożyczki Bitcoin są coraz większym zjawiskiem… i nie bez powodu. Jeśli potrzebujesz gotówki na pokrycie nagłych lub planowanych wydatków, zaoszczędzisz pieniądze i swoją zdolność kredytową, uzyskując dobrą pożyczkę bitcoin.

Korzyści są trudne do zignorowania w porównaniu z tradycyjną pożyczką:

Pożyczka bitcoin może być natychmiastowa w porównaniu z tradycyjną pożyczką, której przetworzenie może zająć kilka dni.

Pożyczka bitcoin może mieć niskie opłaty, a tradycyjna pożyczka może mieć wysokie opłaty i ukryte opłaty.

Pożyczka bitcoin nie wymaga sprawdzania zdolności kredytowej, a tradycyjna pożyczka musi sprawdzać Twój kredyt.

Jeśli ci zawodowcy przemawiają na Twoją korzyść, to jak możesz uzyskać natychmiastową pożyczkę bitcoin?

Czy kwalifikujesz się do natychmiastowej pożyczki Bitcoin?

Większość ludzi zastanawia się, kiedy myślą o uzyskaniu pożyczki, czy kwalifikują się do tego. To natychmiastowa reakcja niemal dla każdego, ponieważ pochodzą ze świata tradycyjnych finansów.

W tradycyjnych finansach pożyczkę otrzymujesz, jeśli Twoja zdolność kredytowa jest wystarczająco wysoka. Im wyższa ocena kredytowa, tym większa może być Twoja pożyczka i tym lepsze oprocentowanie.

Więc kiedy ludzie myślą o zaciągnięciu pożyczki bitcoin, martwią się, czy się zakwalifikują.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jeśli będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami dotyczącymi kryptowalut finansowych, będziesz już o tym wiedział, nie musisz mieć dobrej zdolności kredytowej, aby kwalifikować się do natychmiastowej pożyczki bitcoin. W rzeczywistości wcale nie musisz mieć zdolności kredytowej.

Pożyczki Bitcoin nie wpływają na Twoją zdolność kredytową, ponieważ nie są na niej oparte. Zamiast tego opierają się na systemie zwanym DeFi – Decentralized Finance.

Forbes pisze o DeFi, mówiąc:

„Jest to pogląd, że przedsiębiorcy kryptowalut mogą odtwarzać tradycyjne instrumenty finansowe w zdecentralizowanej architekturze.

Dalej stwierdzają: „Celem DeFi jest rekonstrukcja systemu bankowego dla całego świata w ten otwarty, bez pozwolenia sposób – mówi Alex Pack, partner zarządzający w Dragonfly Capital, funduszu kryptograficznym wartym 100 milionów dolarów. „Robisz to tylko co 50 lat.

Druga definicja DeFi, tym razem od giganta giełdowego Binance, mówi nam:

„DeFi można zdefiniować jako ruch promujący wykorzystywanie zdecentralizowanych sieci i oprogramowania open source do tworzenia wielu rodzajów usług i produktów finansowych. Chodzi o to, aby rozwijać i obsługiwać finansowe DApps w oparciu o przejrzyste i pozbawione zaufania ramy, takie jak łańcuchy bloków bez pozwoleń i inne protokoły peer-to-peer (P2P).

Krótko mówiąc, te definicje mówią nam, że Twój wniosek o pożyczkę bitcoin nie jest zabezpieczony jakimś magicznym numerem oceny kredytowej, ale zamiast tego inteligentnymi umowami, które zabezpieczają twoją pożyczkę, zarządzają płatnościami i odsetkami oraz zwracają zabezpieczenie, gdy skończysz płacić.

Tak, powiedziałem jako zabezpieczenie.

Największą różnicą między tradycyjnymi pożyczkami a natychmiastowymi pożyczkami bitcoin jest sposób ich zabezpieczenia. Tradycyjne pożyczki są zabezpieczone nie tylko numerem Twojej zdolności kredytowej, ale także umową, że jeśli nie zapłacisz – banki będą ścigać Cię i pozywać do odzyskania kwoty kredytu, odsetek, opłat za udzielenie kredytu i wszystkiego innego, co chcą powiązać z pożyczka.

W przypadku pożyczki bitcoin zamiast tego wnosisz zabezpieczenie. Następnie, jeśli nie spłacisz pożyczki, Twoje zabezpieczenie może zostać sprzedane na rynku, aby spłacić firmę DeFi, która udzieliła Ci pożyczki. Żadnych innych opłat za rozpoczęcie działalności ani innych opłat naliczonych (chyba że są one zawarte w umowie użytkownika).

Więc wszystko, czego potrzebujesz, aby kwalifikować się do pożyczki bitcoin, to możliwość ustanowienia wystarczającego zabezpieczenia, aby je zabezpieczyć.

Jakie zabezpieczenie jest akceptowane? Ogólnie: Bitcoin, Ethereum, USDT i inne stablecoiny… czasami też inne monety alternatywne.

Ile zabezpieczenia potrzebujesz do natychmiastowej pożyczki Bitcoin?

Odpowiedź zależy nie tylko od platformy DeFi, ale także od Twojej tolerancji na ryzyko.

Większość platform DeFi będzie wymagać zabezpieczenia w wysokości dwukrotności pożyczki. W ten sposób, jeśli twoje zabezpieczenie spadnie na wartość (na przykład, jeśli Bitcoin spadnie o 50%), twoje zabezpieczenie zostanie sprzedane, aby upewnić się, że pożyczka zostanie spłacona.

Niektóre platformy DeFi pozwolą ci na złożenie mniejszego zabezpieczenia, ale wtedy twoja tolerancja na ryzyko powinna być większa, ponieważ jeśli twoja zabezpieczona moneta spadnie o tę mniejszą kwotę (40% lub 30%), może zostać sprzedana, aby spłacić pożyczkę.

Możesz również wnieść więcej niż wymagane zabezpieczenie, a tym samym przetrwać wszelkie burze zmienności cen, które mogą wystąpić.

Inne czynniki do rozważenia to:
  • Którą monetę chcesz postawić jako zabezpieczenie? Niektóre monety, takie jak Bitcoin, są bardziej stabilne niż inne monety alternatywne. Pomaga to utrzymać niższą tolerancję ryzyka.
  • Jak chcesz otrzymywać zapłatę? Niektóre platformy DeFi udzielą pożyczek w Bitcoinie lub innym krypto, podczas gdy inne przeleją pieniądze fiducjarne bezpośrednio na Twoje konto bankowe.Wszystkie te czynniki odgrywają rolę, którą platformę DeFi powinieneś wybrać. Wróć więc na początek tego artykułu i skorzystaj z linku, aby uzyskać kompleksowy przegląd najpopularniejszych dziś platform pożyczkowych bitcoin.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy