Jak otrzymać ulgę podatkową na nową klimatyzację centralną

17 lutego 2021
Category: Ulgi Podatkowej

Jeśli byłeś w domu przez jakiś czas lub właśnie kupiłeś nowe mieszkanie, niektóre przedmioty gospodarstwa domowego mogą wymagać ulepszenia. Niektóre z tych elementów mogą być dość kosztowne, jak nowy piec, centralna klimatyzacja lub dach. Na szczęście IRS zapewnia ulgę podatkową na niektóre większe ulepszenia, które możesz wprowadzić w swoim domu – jednym z nich jest centralny system klimatyzacji. Kryterium kwalifikacji do tej ulgi podatkowej jest to, że system musi spełniać określone wytyczne dotyczące efektywności energetycznej.

Kwalifikujące się systemy klimatyzacji

Możliwość ubiegania się o ulgę podatkową od podatków przy instalacji kwalifikującego się systemu klimatyzacji to świetny sposób na obniżenie kosztów tej dużej inwestycji. Jednak ważne jest, aby zakupić kwalifikujący się system. Aby kwalifikować się do ulgi podatkowej, konieczne są dwa kryteria:

Wymagania dotyczące efektywności energetycznej – kiedy instalujesz nowy centralny system klimatyzacji w swoim domu, musi on posiadać najwyższy poziom efektywności energetycznej, aby kwalifikować się do ulgi podatkowej. Poziomy efektywności energetycznej są określane przez Konsorcjum ds. Efektywności Energetycznej, które składa się z administratorów programów efektywnościowych – prowincjonalnych lub stanowych urzędów energetycznych, lokalnych zakładów użyteczności publicznej lub organizacji utworzonych przez rząd – z USA i Kanady.

Musi być głównym miejscem zamieszkania – Ulgę podatkową można otrzymać tylko na nowy system klimatyzacji, gdy jest on instalowany w głównym miejscu zamieszkania.

Jaka jest wartość ulgi podatkowej?

Jeśli zainstalujesz nowy system klimatyzacji w swoim głównym miejscu zamieszkania, który spełnia wymagania dotyczące efektywności energetycznej, maksymalna kwota kredytu, jaką możesz otrzymać z powrotem, wynosi 300 USD. Jeśli zdecydujesz się zainstalować inne nieruchomości, które spełniają wytyczne dotyczące poprawy efektywności energetycznej, maksymalna kwota kredytu, jaką możesz odzyskać, to 500 USD w okresie od 2006 do 2017 roku.

Ubieganie się o ulgę podatkową od energooszczędności

Aby ubiegać się o ulgę podatkową podczas wypełniania federalnego zeznania podatkowego, będziesz musiał wypełnić formularz 5695. Ten formularz umożliwia wprowadzenie kosztów nieruchomości kwalifikujących się ulepszeń energooszczędnych. Jeśli używasz nowego systemu klimatyzacji, aby zmniejszyć podatki, możesz również uwzględnić inne wydatki związane z jednostką klimatyzacji, takie jak montaż jednostki, przygotowanie i instalacja.

Musisz użyć Formularza 1040, kiedy dołączasz formularz 5695. IRS nie zezwala na składanie formularza 1040EZ ani 1040A, jeśli chcesz również ubiegać się o ulgi podatkowe od efektywności energetycznej. Decydując się na ulgę podatkową, nie musisz wyszczególniać odliczeń. IRS umożliwia potrącenie standardowe.

Koszt nowej jednostki klimatyzacji

Koszt nowego centralnego systemu klimatyzacji może wynosić od 500 do 4000 USD. Ostateczny koszt można określić dopiero po otrzymaniu szacunkowego kosztu instalacji, przewodów lub innych potrzebnych elementów instalacji. Po prostu sensowne jest skorzystanie z maksymalnego kredytu w wysokości 300 USD, który IRS pozwala na energooszczędne jednostki prądu przemiennego.

Jim Treebold jest pisarzem z Północnej Karoliny. Żyje zgodnie z mantrą „Ucz się 1 nowej rzeczy każdego dnia! Jim uwielbia pisać, czytać, pedałować na swoim rowerze elektrycznym i marzyć o wielkich rzeczach. Napisz mu linijkę, jeśli lubisz jego pisanie, uwielbia słyszeć od swoich czytelników!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy