Jak ustalić kredyt po raz pierwszy

17 lutego 2021
Category: Kwota Pożyczki

Oto przewodnik dotyczący ustanawiania kredytu po raz pierwszy, ale najpierw warto poznać podstawy:

Co to jest kredyt?

Kredyt jest po prostu pożyczką pieniężną i ma wiele różnych form. Karty kredytowe należą do najpowszechniejszych rodzajów kredytów oferowanych konsumentom. Rodzaj karty kredytowej, którą możesz otrzymać, zależy od Twojej zdolności kredytowej. Im wyższa, tym większa jest Twoja zdolność kredytowa w oczach pożyczkodawców.

Jak obliczane są oceny kredytowe?

Istnieje kilka różnych dostawców ocen kredytowych, z których najpopularniejsze to VantageScore ® i FICO ®. VantageScore zazwyczaj bierze pod uwagę sześć czynników podczas obliczania wyniku.

Na co to wygląda:Jak możesz poprawić tę

część swojej zdolności kredytowej:


Czy konsekwentnie

terminowo spłacałeś zadłużenie z tytułu

poprzednich kart kredytowych lub pożyczek?


Dbaj o to, by Twoje konta były otwarte

i miały dobrą opinię przez

długi czas.


Liczba ostatnio otwartych

rachunków kredytowych i

sprawdzeń kredytowych przez pożyczkodawców.


Jest to kwota niewykorzystanego

kredytu, która jest obecnie dostępna

. To różnica

między Twoim limitem kredytowym

a saldami – na wszystkich

kontach.

W jaki sposób Twoja zdolność kredytowa jest wykorzystywana przez pożyczkodawców?

Oceny kredytowe VantageScore i FICO wahają się od 300 do 850. Im bliżej Twojego wyniku kredytowego jest 850, tym bardziej prawdopodobne jest, że kredytodawcy będą myśleć, że je spłacisz. A im niższe postrzegane ryzyko prowadzenia interesów z Tobą, tym niższe oprocentowanie możesz zapłacić z salda karty kredytowej lub zostać obciążonym kosztami pożyczki.

Jak po raz pierwszy budujesz kredyt?

Brzmi jak klasyczny Catch-22: aby otrzymać kredyt, potrzebujesz kredytu. Ale są sposoby na zbudowanie kredytu po raz pierwszy:

Skorzystaj z dobrego kredytu członka rodziny lub zaufanego przyjacielaJeśli masz członka rodziny lub zaufanego przyjaciela, który ma dobrą zdolność kredytową, możesz rozważyć jedną z dwóch rzeczy:

Niech wspólnie podpiszą pożyczkęNiektórzy pożyczkodawcy pozwolą komuś z dobrą zdolnością kredytową na podpisanie Twojej pożyczki, co w praktyce oznacza, że ​​wykorzystali swój wynik, aby uzyskać zgodę na pożyczkę. Ale oznacza to również, że współsygnatariusz jest zobowiązany do zapłacenia pożyczki, jeśli nie możesz, a na jego zdolność kredytową mogą wpłynąć wszelkie opóźnienia w płatnościach, których dokonujesz.

Zostań dodanym jako autoryzowany użytkownikPoproś członka rodziny o dobrym zakresie zdolności kredytowej – lub kogokolwiek, kto ci ufa – o dodanie cię jako autoryzowanego użytkownika jednej z ich kart kredytowych. Kiedy osoba doda Cię jako autoryzowanego użytkownika, konto to zostanie dodane do Twojego raportu kredytowego, a wszystkie terminowe (i nieterminowe) płatności dokonywane przez głównego użytkownika zostaną odzwierciedlone w Twoim raporcie kredytowym. Ponadto wszystkie terminowe płatności dokonywane przez głównego posiadacza karty będą od tego momentu uzupełniać Twoją dobrą historię płatności.

Otrzymasz kartę kredytową z Twoim imieniem i nazwiskiem do użycia, ale wyciąg nadal trafia do głównego posiadacza karty. Oznacza to, że będziesz musiał dojść do porozumienia z zaufanym przyjacielem lub członkiem rodziny w sprawie sposobu zapłaty im za korzystanie z karty.

Korzystaj z zabezpieczonych pożyczek lub zabezpieczonych kart kredytowychW przypadku pożyczkobiorców, którzy mają niski kredyt lub nie mają go wcale, zabezpieczone pożyczki lub zabezpieczone karty kredytowe pozwalają zminimalizować ryzyko pożyczkodawcy, przekazując pieniądze z góry jako depozyt. Depozyt ten będzie zazwyczaj odpowiadał limitowi kredytu, chociaż w niektórych przypadkach limit kredytowy może być niższy niż początkowy depozyt. Jeśli chcesz skorzystać z zabezpieczonej karty kredytowej, aby ustalić swoją zdolność kredytową, powinieneś dokładnie sprawdzić, czy zabezpieczona karta kredytowa, której używasz, zgłasza się do trzech biur sprawozdawczości kredytowej: Equifax®, TransUnion® i Experian®. Należy również wziąć pod uwagę, że zabezpieczone karty kredytowe mogą pobierać roczne opłaty i stopy procentowe, co należy wziąć pod uwagę wraz z kaucją zabezpieczającą.

Uważnie rozważając opcje, możesz być w stanie dowiedzieć się, czy zabezpieczona karta kredytowa jest najlepsza dla Twojej obecnej sytuacji finansowej. Możesz również znaleźć na rynku zabezpieczone karty kredytowe, które pobierają niskie stopy procentowe lub zrzekają się opłat rocznych, więc koniecznie przejrzyj wiele zabezpieczonych kart kredytowych, aby znaleźć najlepszą dla siebie.

Pożyczki zabezpieczoneKiedy uzyskasz zgodę na pożyczkę zabezpieczoną, kwota pożyczki jest umieszczana u pożyczkodawcy jako zabezpieczenie, którego nie możesz wycofać, dopóki pożyczka nie zostanie spłacona. Poprzez konsekwentne dokonywanie płatności na czas możesz wykazać się odpowiedzialnym wykorzystaniem kredytu i podnieść swoją zdolność kredytową.

Zabezpieczone karty kredytowePo złożeniu depozytu (który może wynosić od 300 do 500 USD), zabezpieczone karty kredytowe są gotowe do użycia jak tradycyjna karta kredytowa. Należy pamiętać, że przy składaniu wniosku o zabezpieczoną kartę kredytową i korzystaniu z niej mogą obowiązywać dodatkowe opłaty, odsetki i opłaty roczne. Na rynku mogą istnieć bezpieczne karty kredytowe, które oferują korzystne stopy procentowe i zwalniają z opłat rocznych, dlatego przed złożeniem wniosku należy sprawdzić niektóre bezpieczne karty kredytowe.

Otwarte pożyczki i karty kredytowe z niskimi wymaganiami dotyczącymi zdolności kredytowejZwykle uzyskanie tradycyjnej pożyczki lub karty kredytowej wymaga VantageScore 670 lub wyższego. Ale nie zawsze. Istnieje kilka pożyczek i kart kredytowych zaprojektowanych specjalnie dla pożyczkobiorców z niską historią kredytową lub bez historii kredytowej:

Kredyty studenckieKredytodawcy rozumieją, że studenci często mają niski kredyt lub nie mają go wcale. Jeśli możesz wykazać, że jesteś zapisany na uczelnię lub uniwersytet, powinieneś być w stanie zakwalifikować się do pożyczki studenckiej. Utrzymywanie spłat tych pożyczek pomoże Ci zbudować zdolność kredytową.

Studenckie karty kredytoweStudenckie karty kredytowe mają bardziej elastyczny wskaźnik akceptacji i niższą ocenę kredytową niż tradycyjne karty kredytowe. Jednak karty te mogą pobierać wyższe stopy procentowe i oferować niższy limit kredytowy. Najlepszym sposobem korzystania ze studenckiej karty kredytowej jest spłata w całości salda co miesiąc. Wtedy nie zostaną naliczone żadne odsetki i możesz pracować nad ustaleniem dobrej zdolności kredytowej, aby zakwalifikować się do wyższego limitu kredytowego.

Karty kredytowe w sklepie detalicznymSklepy detaliczne czasami oferują karty kredytowe osobom z niską oceną kredytową, ale zwykle pobierają również wysokie oprocentowanie od miesięcznych sald. Dokonywanie terminowych płatności tymi kartami może poprawić Twoją zdolność kredytową – pamiętaj tylko, aby szybko spłacić saldo, aby uniknąć naliczenia odsetek.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy