Jak zainwestować swoje pierwsze 5000 $

17 lutego 2021
Category: Konta Bankowego
Tweetnij to
Od czasu Wielkiej Recesji w 2008 r. Wiele osób straciło żołądek na inwestycje. Może się to wydawać przerażające, zarezerwowane dla świata Wall Street i finansistów. Ale to nie znaczy, że milenialsi nie powinni się w to angażować. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić dom za 10 lat, czy zaoszczędzić na emeryturę za 30 lat, ważne jest, aby zacząć już teraz.

„Myślę, że wiele osób, które zaczynają, bardzo się boi. Słyszeli mnóstwo rzeczy o rynku i są naprawdę przeciwni ryzyku – mówi Andrew Fiebert , połowa duetu ds. Finansów osobistych, odpowiedzialnego za przebojowy podcast, Listen Money Matters. „Okazuje się, że to, co zrobisz ze swoimi pieniędzmi, jest znacznie mniej ważne niż samo rozpoczęcie. Po prostu zainwestuj .

„Jeśli chcesz mieć milion dolarów na emeryturze, najważniejszą rzeczą nie jest alokacja aktywów. To branie pieniędzy i przeznaczanie ich na oszczędności – zgadza się Luke Delorme, pracownik naukowy w American Institute for Economic Research. „Bezwładność to potężna siła. Im szybciej zaczniesz oszczędzać, tym lepiej. Właściwie oszczędzanie jest najważniejszą rzeczą .

Jednak zanim zainwestujesz wszystkie swoje pieniądze na rynku, upewnij się, że zbudowałeś zdrowy „fundusz na deszczowy dzień. Fundusz na deszczowe dni obejmuje od 3 do 9 miesięcy pensji na wypadek, gdyby ktoś stracił pracę. Chociaż zaoszczędzona kwota zależy od rodzaju pracy i nawyków związanych z wydatkami, eksperci ostrzegają również, aby nie budować zbyt dużego funduszu na deszczowe dni kosztem rozpoczęcia inwestycji.

Najlepsze miejsca na emeryturę w 2020 roku„Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że na koncie czekowym lub oszczędnościowym powinno się przechowywać tylko kilka miesięcy – mówi Fiebert. „Gdy jesteś oparty plecami o ścianę, dobrym rozwiązaniem może być zmuszenie Cię do znalezienia pracy i naprawienia sytuacji.

Jednak Fiebert przyznaje, że „nie ma formuły dla wszystkich i mówi, że jeśli pracujesz jako wolny strzelec lub masz bardziej zmienną pracę, być może potrzebujesz większego funduszu na deszczowe dni.

Gdy masz już odłożone pieniądze, czas przeanalizować i nakreślić swoje cele inwestycyjne. Jeśli masz długoterminowe nastawienie ponad pięć lat lub więcej, weź pod uwagę giełdę lub obligacje. W przeciwnym razie najlepiej będzie trzymać pieniądze w banku, na koncie oszczędnościowym lub zakupić certyfikat depozytowy (CD).

„Jeśli oszczędzasz na samochód lub dom przez dwa lub pięć lat, dyskusyjne jest, ile chciałbyś zainwestować na rynku. Giełda może stracić 30% w ciągu roku. To nie jest miejsce dla osób zainteresowanych krótkoterminowym oszczędzaniem – mówi Delorme. „Ilekroć zbliżasz się do ponad 10 lat, wtedy naprawdę możesz zacząć robić to, co nazywam inwestowaniem. Zamiast tylko oszczędzać .

Jeśli masz taki długoterminowy horyzont, rozważ inwestowanie na giełdzie za pomocą pasywnych indeksowych funduszy inwestycyjnych lub ETF. Dzięki temu użytkownicy mogą inwestować na giełdzie bez konieczności inwestowania w poszczególne akcje.

„Indeksy rynkowe obejmują całą branżę akcji, więc nie musisz nic wiedzieć o poszczególnych spółkach. Po prostu porusza się wraz z rynkiem – mówi Delorme. „Nie musisz się martwić o indywidualne wahania, na przykład ludzie kupują dużo iPhone’ów w tym roku lub jakie leki zdrowotne się pojawią.

Zaleca przyjrzenie się indeksom, takim jak S&P 500 lub Russell 2000.

Jednak tylko dlatego, że Millenialsi mają długoterminową perspektywę na przetrwanie wzrostów i spadków na giełdzie, nie oznacza to, że inwestowanie w pojedyncze spółki jest zawsze dobrym pomysłem.

„Nie polecam ludziom inwestowania w pojedyncze akcje, chyba że przeprowadzili wiele badań – mówi Fiebert. Jeśli nie masz czasu na szczegółowe zbadanie wewnętrznego funkcjonowania poszczególnych spółek i zrozumienie, co oznaczają te badania, lepiej jest pozostać przy inwestowaniu w pasywne fundusze indeksowe.

Jeśli masz dużą tolerancję na ryzyko i chciałbyś czerpać korzyści finansowe ze wzrostu w krajach rozwijających się, Delorme zaleca zainwestowanie w fundusze indeksów rynków wschodzących.

„Są akcje rynków wschodzących, które uważam za ważną część portfela, ponieważ mają wyższy oczekiwany zwrot – mówi Delorme. Jednak ostrzega przed „umieszczeniem go w pasywnie zarządzanym portfelu, który jest zdywersyfikowany pod względem rynków międzynarodowych i wschodzących oraz krajowych.

Jeśli chodzi o faktyczny zakup, Fiebert zaleca „uśrednianie kosztów w dolarach, co jest sposobem na rozłożenie w czasie zakupu instrumentów inwestycyjnych. Uśrednianie kosztu dolara to świetna metoda dla milenialsów, którzy mogą się denerwować, gdy z konta bankowego zostanie pobrana pełna kwota 5000 dolarów naraz. Fiebert zaleca podzielenie kwoty, którą chcesz zainwestować, przez 12 miesięcy, a następnie automatyczne utworzenie miesięcznego depozytu na tę kwotę. Oprócz rozłożenia odliczeń, uśrednianie kosztu w dolarach chroni Cię przed inwestowaniem wszystkich pieniędzy na giełdzie. Kiedy masz 401 (k) składek potrącanych z Twojej wypłaty w każdym okresie rozliczeniowym i inwestujesz w akcje lub fundusz na datę docelową, zasadniczo uzyskujesz uśredniony koszt w dolarach.

„Młodzi ludzie mają dużo czasu. Jeśli masz trzydzieści lat, możesz w zasadzie wytrzymać każdą krótkoterminową zmienność – mówi Delorme. „Jeśli rynek pójdzie w górę, jeśli spadnie, masz czas, aby go pokonać.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy