Jak zostać bankierem

17 lutego 2021
Category: Kasy Pożyczkowe

Praca w bankowości doskonale pasuje do każdego, kto interesuje się finansami osobistymi, biznesem i matematyką. Banki zazwyczaj zapewniają doskonałe korzyści, możliwości awansu i różnorodne stanowiska, które obejmują role związane z klientami i obowiązki analityczne. Jeśli podoba Ci się pomysł pracy w biurze i pracy z liczbami, możesz spróbować kariery w bankowości.

Jak zostać bankierem

Zacznij od określenia rodzaju kariery bankowej, która najbardziej Ci odpowiada, i rozwiń swoje umiejętności, aby rozwijać swoją karierę.

 • Wybierz swoją ścieżkę: możesz pracować w bankach detalicznych i spółdzielczych kasach pożyczkowych w całym kraju, oddziałach komercyjnych koncentrujących się na potrzebach biznesowych, bankach inwestycyjnych, które pomagają firmom w pozyskiwaniu kapitału i innych typach instytucji.
 • Rozwijaj swoje umiejętności: zanim podejmiesz pracę jako bankier, ważne jest, aby dobrze radzić sobie z liczbami. Ucz się matematyki, statystyki lub biznesu, aby zbudować solidne podstawy – ale nie ignoruj ​​umiejętności „miękkich. Jeśli uda Ci się zdobyć staż w banku lub innej firmie związanej z finansami, zdobędziesz cenne doświadczenie i spotkasz ludzi, którzy mogą Ci pomóc w rozwoju. Pomocna jest również obsługa klienta i umiejętności sprzedażowe. Spełnij wymagania: możesz potencjalnie pracować jako kasjer z dyplomem ukończenia szkoły średniej lub GED, ale bankierzy indywidualni zazwyczaj potrzebują dyplomu ukończenia studiów. W przypadku bankowości inwestycyjnej, udzielania pożyczek lub planowania finansowego możesz potrzebować zaawansowanych stopni naukowych, tytułów lub licencji, aby znaleźć pracę lub awansować. To powiedziawszy, często możesz rozpocząć pracę na stanowisku podstawowym i spełnić te wymagania poprzez szkolenia w miejscu pracy i programy opłacane przez pracodawcę. Zatrudnij się: łatwo jest ubiegać się o wolne stanowiska – i jest to szczególnie przydatne w przypadku ról dla początkujących. Ale możesz też spróbować stworzyć własne możliwości, wchodząc do banków i spółdzielczych kas pożyczkowych, które Twoim zdaniem będą pasować, i pytając o dostępne pozycje. Przejdź przez proces rozmowy kwalifikacyjnej z kilkoma potencjalnymi pracodawcami, aby dowiedzieć się więcej o swojej ścieżce kariery i udoskonalić swoje umiejętności. W przypadku stanowisk wyższego szczebla użyj swojej sieci i wypróbuj rozmowy kwalifikacyjne, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach, zanim pojawią się na ofertach pracy. Awansuj i rozwijaj działalność: nie ma nic złego w zostaniu bankierem i cieszeniu się długą karierą w jednym miejscu. Ale jeśli masz ochotę, możesz przejść na role kierownicze lub dyrektora, zgodność z przepisami lub księgowość.Bankowości detalicznej

  Najbardziej znane banki, które znasz, to prawdopodobnie banki detaliczne. Banki detaliczne, zlokalizowane w prawie każdym mieście, pomagają osobom i firmom z podstawowymi potrzebami finansowymi, takimi jak rachunki czekowe, rachunki oszczędnościowe, pożyczki i nie tylko.

  Kiedy zostaniesz bankierem detalicznym, możesz znaleźć oferty pracy w całym kraju. Osiągniesz sukces, jeśli masz umiejętności obsługi klienta i dobrze radzisz sobie z liczbami.

  Kasjerzy: banki detaliczne i spółdzielcze kasy pożyczkowe to doskonałe miejsce na rozpoczęcie kariery. Możesz zacząć jako kasjer bankowy z dyplomem ukończenia szkoły średniej lub GED i kontynuować naukę lub stamtąd. Ale nie musisz iść dalej – życie kasjera może być satysfakcjonującą karierą na całe życie. Kasjerzy współpracują ze społecznością lokalną i rozwijają relacje z klientami.

  Bankowcy i specjaliści ds. Kredytów: mając pewne doświadczenie zawodowe i wyższe wykształcenie, możesz pomóc klientom o bardziej złożonych potrzebach. Skieruj ich w stronę produktów i usług bankowych, które pomogą im w zarządzaniu finansami i pomogą w uzyskaniu kredytów mieszkaniowych i samochodowych. Możesz także pomóc lokalnym firmom w zakresie podstawowych potrzeb bankowych i finansowania.

  Umiejętności sprzedażowe: Zostanie bankierem to coś więcej niż tylko pomoc klientom w dokonywaniu wpłat i wypłat. Potrzebujesz także podstawowych umiejętności sprzedażowych i chęci do promowania usług swojego banku. Nie powinieneś nikogo wprowadzać w błąd ani wykorzystywać – naucz się znajdować rozwiązania korzystne dla obu stron, które naprawdę pomogą klientom, jednocześnie przynosząc zyskowny biznes.

  Twoi klienci potrzebują usług bankowych, a celem jest pomoc im w zaspokojeniu tej potrzeby.

  Banki komercyjne

  Banki komercyjne koncentrują się na potrzebach biznesowych. Na przykład możesz pomóc firmom akceptować karty kredytowe i inne rodzaje płatności od klientów. Firmy potrzebują również wskazówek dotyczących zarządzania swoimi aktywami przy jednoczesnym ograniczaniu ryzyka. Możesz nawet pomóc organizacjom w prowadzeniu interesów za granicą lub pożyczać pieniądze na rozszerzenie działalności.

  Przydatne umiejętności: aby zostać bankierem komercyjnym, musisz zrozumieć, jak działają firmy. Dyplom biznesowy jest pomocny, a MBA może być jeszcze lepszy. Potrzebujesz umiejętności oceny finansów firmy i określenia, które produkty i usługi mogą do niej pasować. Umiejętności sprzedażowe są coraz ważniejsze dla bankierów biznesowych. Banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe potrzebują dochodów z aktywnych firm, a Twoim zadaniem może być rozwój i utrzymanie klientów biznesowych.

  Banki inwestycyjne

  Banki inwestycyjne pomagają firmom w pozyskiwaniu pieniędzy na rynkach finansowych i mogą pomóc w koordynowaniu fuzji i przejęć. Zostanie bankierem inwestycyjnym to wymagające (a czasem konkurencyjne) przedsięwzięcie, które wymaga poważnego zaangażowania. Banki zazwyczaj zatrudniają osoby osiągające dobre wyniki, które dobrze sobie radzą w warunkach wysokiego ciśnienia.

  Życie bankiera inwestycyjnego: Banki inwestycyjne są najczęściej spotykane w głównych obszarach metropolitalnych (na przykład w Nowym Jorku), gdzie potencjalni klienci są w pobliżu. Aby pracować dla największych banków inwestycyjnych, planuj poświęcić karierze większość swojego życia. Musisz organizować umowy finansowe i skomplikowane transakcje z wyrafinowanymi odpowiednikami.

  Umiejętności analityczne: Musisz mieć dobry arkusz kalkulacyjny i umiejętności analityczne, a aby awansować w większości firm, możesz potrzebować stopni naukowych i tytułów. Na przykład tytuł magistra finansów lub tytuł Chartered Financial Analyst (CFA) jest powszechny w przypadku bankierów inwestycyjnych.

  Kariera bankiera inwestycyjnego jest niezwykle wymagająca, ale bankierzy odnoszący sukcesy mają potencjał do zarabiania wysokich pensji i premii.

  Zanim rozpoczniesz karierę bankiera inwestycyjnego, oceń, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu – być może będziesz musiał przypominać sobie o tych celach podczas nocnych sesji roboczych.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy