Jaka jest dobra oprocentowanie kredytu hipotecznego na 2019

17 lutego 2021
Category: Możesz Uzyskać

Oprocentowanie kredytów hipotecznych w 2018 roku można najlepiej określić jako zmienne. Na początek stawki roczne dla 30-letniego kredytu hipotecznego były od wysokiego 3% do niskiego 4%. Do 30 października stałe roczne oprocentowanie kredytów hipotecznych przekraczało 5% w przypadku niektórych scenariuszy kredytowych. W międzyczasie mieliśmy wahania, które utrudniały przewidzenie krótkoterminowego kierunku oprocentowania kredytów hipotecznych.

Czy w 2019 roku będzie inaczej?:

To doskonałe pytanie, na które jeszcze nie ma odpowiedzi, ale omówimy kilka rzeczy, które pomogą nam lepiej zrozumieć, co może być w sklepie. Zanim do tego dojdziemy; odpowiedzmy na pierwsze pytanie: Jaka jest dobra oprocentowanie kredytu hipotecznego na 2019 rok? Będzie to zależeć od tego, z czym ją porównujesz, jednak jeśli możesz uzyskać stałą stopę stałą na 30 lat na poziomie / poniżej 4,50% lub 20-letnią stałą stopę na poziomie / poniżej 4,375% lub 15-letnią stałą stopę na poziomie / poniżej 3,875% (zero punktów, doskonały kredyt, dochód i wartość domu), to myślę, że dobrze sobie radzisz.

Błędem, jaki popełniają niektórzy, jest porównywanie obecnych stóp procentowych z kilkoma miesiącami 2016 roku, kiedy oprocentowanie kredytów hipotecznych było najniższe. Nie popełniaj tego błędu, ponieważ może to uniemożliwić podjęcie mądrej długoterminowej decyzji finansowej. Pamiętaj, że nie tak dawno temu stała stopa procentowa na 30 lat poniżej 5% była NIESAMOWITA! Dlatego porównuj aktualne stawki z historycznymi.

Aktualne stawki kredytu hipotecznego:

Szukasz aktualnych informacji o oprocentowaniu kredytów hipotecznych? W naszej witrynie internetowej znajduje się cała sekcja poświęcona dogłębnym informacjom o aktualnych oprocentowaniu kredytów hipotecznych i nowościach z branży kredytów hipotecznych. Nasza sekcja dotycząca aktualnych stawek kredytów hipotecznych jest aktualizowana codziennie w ciągu tygodnia.

Stawki kredytów hipotecznych FHAStawki kredytów hipotecznych JumboTrzy typy do rozważenia:

Główne trzy rodzaje kredytów hipotecznych, które należy wziąć pod uwagę, to:

 • Standardowy
 • FHALandaraCzy jest coś więcej? Absolutnie (tak jak VA lub Private Money), ale konwencjonalne, FHA i Jumbo stanowią większość wszystkich zamkniętych pożyczek. Pożyczka konwencjonalna jest również nazywana pożyczką zgodną. Zobacz Zgodne kwoty kredytu, aby sprawdzić, czy pasujesz do tego programu. Nie wszystkie pożyczki konwencjonalne są pożyczkami „zgodnymi, ale większość tak.

  Pożyczki FHA są pożyczkami wspieranymi przez rząd federalny i wydają się być ulubionym rozwiązaniem wśród osób kupujących dom po raz pierwszy, osób z mniej niż idealnym kredytem oraz osób, które chcą przebudować dom, który posiadają lub właśnie kupują.

  Pożyczki Jumbo to pożyczki, które przekraczają limity zgodne z pożyczkami. Niektórym pożyczkodawcom limity pożyczek Jumbo sięgają od trzech do pięciu milionów dolarów. Niewielu wybranych będzie wyżej.

  Wykształcony przypuszczenie:

  Patrząc na rok 2019, można się domyślić i powiedzieć, że sprawy mogą wyglądać nieco inaczej niż zmienne ruchy stóp w 2018 roku. Jednak nic nie jest pewne; zwłaszcza jeśli chodzi o rynki obligacji i oprocentowanie kredytów hipotecznych. Dobry oprocentowanie kredytu hipotecznego będzie zależało od warunków rynkowych, które podążają za trendami gospodarczymi.

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych będzie odpowiadać kierunkowi, w jakim zmierza gospodarka, oraz oczekiwaniom dotyczącym przyszłego wzrostu (lub jego braku). Innym czynnikiem jest firma udzielająca kredytów hipotecznych, z którą współpracujesz, oraz to, jak agresywna jest ta firma hipoteczna w kwestii stóp procentowych. Jeśli korzystasz z tradycyjnego banku lub pożyczkodawcy, który ma oddział z dużą liczbą pracowników, istnieje duża szansa, że ​​możesz płacić wyższą stawkę i / lub więcej opłat w porównaniu z osobą korzystającą z pożyczkodawcy, który nie ma tych kosztów .

  Dodatkowe uwagi:

  Inną kwestią przy wyborze firmy hipotecznej do współpracy jest reklama. Kredytodawca hipoteczny, który reklamuje się jak szalony, ma wyższe koszty działania niż pożyczkodawca tej samej wielkości, który ma skromny budżet reklamowy. Moglibyśmy kontynuować, jednak największym czynnikiem wpływającym na oprocentowanie kredytów hipotecznych w 2019 roku jest gospodarka.

  Spowolnienie gospodarki w kierunku 2019:

  Pod koniec 2018 roku widzimy oznaki, że gospodarka zaczyna powoli (co potwierdziła Rezerwa Federalna) i to jest dobre dla oprocentowania kredytów hipotecznych.

  Kolejnym pozytywem dla oprocentowania kredytów hipotecznych w 2019 r. Jest to, że ropa naftowa jest znacznie poniżej swoich ostatnich maksimów, a w grudniu jej cena nie przekraczała 55 USD za baryłkę.

  Trzecim pozytywem jest to, że inflacja nie wymknęła się spod kontroli i ogólnie rzecz biorąc była zgodna z szacunkami. Wydaje się więc, że zbliżając się do 2019 r., Widzimy pewne pozytywne rzeczy związane z oprocentowaniem kredytów hipotecznych, ale ostrzegam przed myśleniem, że stopy powrócą do poziomów z lat 2014-2016. Oczekiwanie na 30 lat ustalonego na 3,50% z zerową liczbą punktów jest po prostu nierealne, a trzymanie się tego może spowodować, że przegapisz naprawdę dobrą stawkę na świetnych warunkach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy