Jaka jest minimalna ocena kredytowa potrzebna do pożyczki FHA?

17 lutego 2021

Jeśli chcesz kupić dom, pożyczka FHA jest często świetną opcją. Przyjrzyjmy się kwalifikacjom pożyczki, w tym ocenie kredytowej potrzebnej do zakwalifikowania się do pożyczki FHA.

Jakie są minimalne wymagania dotyczące zdolności kredytowej dla pożyczki FHA?Pożyczki FHA często mogą spowodować, że własność domu trafi w ręce osób, które w innym przypadku mogą mieć trudności z uzyskaniem zgody na kredyt hipoteczny u tradycyjnych kredytodawców. Pożyczki FHA wiążą się z szeregiem korzyści, w tym niższa wpłata zadatku, zezwolenie na niedostateczny kredyt lub problemy z profilem kredytowym, dodatkowe fundusze na remonty i inne.

Aby zakwalifikować się do pożyczki FHA, musisz mieć co najmniej 500 punktów kredytowych – jednak ocena kredytowa 580 jest punktem zwrotnym między koniecznością wpłacenia 10% zaliczki a możliwością wpłacenia mniejszej, 3,5-procentowej zaliczki .

Przyjrzyjmy się bliżej liczbie zatwierdzeń pożyczek FHA według zakresu oceny kredytowej.

Pożyczki FHA zatwierdzone według zakresu oceny kredytowej

Jak widać, istnieje znaczna liczba zatwierdzeń, niezależnie od rankingu zdolności kredytowej. Nawet wśród konsumentów, których ocena kredytowa była niższa niż 550, ocena akceptacji wynosiła prawie 40%.

Dlaczego ważne jest, aby znać wymagania kredytowe dla pożyczki FHA?Jeśli próbujesz kupić dom, znajomość różnych wymagań dotyczących najpopularniejszych rodzajów pożyczek może pomóc w podjęciu świadomej decyzji, która pożyczka będzie dla Ciebie odpowiednia. Znalezienie odpowiedniego kredytu hipotecznego nie tylko ułatwi Ci uzyskanie akceptacji, ale może również zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy w tym procesie.

Zobaczmy teraz, jakie rodzaje kredytów zatwierdzano w 2017 roku.

Podział rodzaju kredytu hipotecznego według kredytu, 2017 r


Rodzaj kredytu hipotecznego
Zatwierdzony kredyt hipoteczny 100 000 USD +
FHA 16,8% VA 8,5% USDA 28,9% Standardowy 45,8% Źródło: Badanie objęło 650 właścicieli domów z zatwierdzonymi hipotekami. W badaniu ankietowanych podzielono według rankingu kredytowego i zapytano, jaki rodzaj pożyczki otrzymali. Ankieta została przeprowadzona w czerwcu 2018 roku.

Łatwo zauważyć, że konwencjonalne kredyty hipoteczne i kredyty hipoteczne USDA są największymi graczami w grze, stanowiąc prawie 75% wszystkich kredytów hipotecznych zatwierdzonych w 2017 r. Jednak pożyczki FHA były trzecim najbardziej akceptowanym rodzajem pożyczek, stanowiąc prawie 17% wszystkie kredyty hipoteczne zatwierdzone w 2017 roku.

Czym właściwie jest pożyczka FHA?

Co to jest pożyczka FHA?

Pożyczka FHA to pożyczka hipoteczna gwarantowana przez FHA lub US Federal Housing Administration. Prywatni pożyczkodawcy, tacy jak bank lub spółdzielcze kasy pożyczkowe, udzielają pożyczki, a FHA zapewnia jej wsparcie – innymi słowy, jeśli nie spłacisz pożyczki, FHA wkroczy i zapłaci pożyczkodawcy. Dzięki tej gwarancji pożyczkodawcy chętniej udzielają większego kredytu hipotecznego, a także w przypadkach, w których w innym przypadku prawdopodobnie nie byliby skłonni akceptować wniosków kredytowych.

Założona w 1934 r. Podczas Wielkiego Kryzysu, Federal Housing Administration to agencja rządowa, która zapewnia prywatne pożyczkodawcy ubezpieczenia hipoteczne. Przed wprowadzeniem FHA na amerykańskim rynku mieszkaniowym były problemy. Mniej niż 48% posiadało domy, a pożyczki nie były łatwe dla kupujących. Na przykład pożyczkobiorcy byli w stanie sfinansować tylko około połowę ceny zakupu domu (w przeciwieństwie do niewielkiej zaliczki), a następnie pożyczki wymagały zwykle dużej spłaty balonowej po kilku latach.

  • Pożyczka FHA ma wiele zalet, w tym:
  • Mała zaliczka (zaledwie 3,5 procent)Łatwiejsze użycie prezentów jako zaliczki lub kosztów zamknięciaKredyty hipoteczneSzansa na zresetowanie słabego kredytuNiektóre pożyczki FHA można wykorzystać na ulepszenia domuAle skąd wiesz, czy kwalifikujesz się do pożyczki FHA?

    Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz do pożyczki FHA?Aby zakwalifikować się do pożyczki FHA, musisz mieć co najmniej 500 zdolność kredytową. Jednak punktacja kredytowa w wysokości 580 jest punktem zwrotnym umożliwiającym dokonanie mniejszej 3,5-procentowej zaliczki w porównaniu z 10% zaliczką.

    W porównaniu do tradycyjnych kredytów hipotecznych, pożyczki FHA są łatwiejsze do uzyskania. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, rozważając pożyczkę FHA.