Jaka zdolność kredytowa jest potrzebna do zakupu samochodu?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • Może. 17, 2019 /
 • 3 minuty czytaniaHero Images / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i obiektywnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny zdolności kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Jeśli planujesz otrzymać pożyczkę na zakup nowego lub używanego samochodu, zwróć szczególną uwagę na swoją zdolność kredytową. Pożyczkodawcy używają tej krytycznej trzycyfrowej liczby, aby określić, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki, oraz stopę procentową, którą zapłacisz.

  Konsumenci z wysokimi wynikami kredytowymi otrzymują najlepsze stawki i warunki. Ale stopy procentowe rosną. Biuro sprawozdawczości kredytowej Z najnowszej analizy rynku finansowania motoryzacyjnego firmy Experian wynika, że ​​średnie oprocentowanie nowego kredytu samochodowego wynosi 6,13%, co oznacza, że ​​po raz pierwszy od 10 lat stopy finansowania przekroczyły 6%. Jednak dane Bankrate dotyczące stóp procentowych pokazują, że średnia 60-miesięczna pożyczka na nowy samochód oscylowała wokół 4,75 procent w 2019 roku.

  Wraz ze wzrostem cen samochodów konsumenci pożyczają więcej pieniędzy. Według Experian średnia kwota pożyczki na nowy pojazd w czwartym kwartale 2018 r. Wyniosła 31 722 USD, co stanowi wzrost o 623 USD w porównaniu z tym samym okresem rok temu. W przypadku pojazdów używanych średnia kwota pożyczki wyniosła 20 077 USD, co stanowi wzrost o 488 USD w porównaniu z rokiem poprzednim.

  Średnia opłata za nowy samochód wynosiła 545 USD; za używany samochód – 387 USD.

  „Kwoty pożyczek osiągnęły rekordowe wartości, a miesięczne spłaty osiągnęły szczyt wynikający ze wzrostu stóp procentowych, zauważa Experian w swojej ostatniej analizie.

  Jednocześnie średnie okresy kredytowania nowych i używanych pojazdów wynosiły odpowiednio 69 i 64 miesiące.

  Przy rosnących stopach procentowych i droższych samochodach ważniejsze niż kiedykolwiek jest znalezienie najtańszego finansowania, zwłaszcza jeśli przedłużasz swoje płatności w dłuższej perspektywie.

  Średnia ocena kredytowa potrzebna do zakupu samochodu

  Pożyczkobiorcy, którzy otrzymali finansowanie na nowy samochód w IV kwartale 2018 r., Mieli średnią ocenę kredytową 718. Ci, którzy pożyczyli pieniądze na zakup używanych samochodów, mieli średni wynik 659 punktów.

  Pożyczkobiorcy, którzy w trzecim kwartale otrzymali finansowanie na nowy samochód, mieli średnią ocenę kredytową na poziomie 714. Ci, którzy pożyczyli środki na samochody używane, mieli średnio 655 punktów.

  Średnia ocena kredytowa potrzebna do zakupu samochodu

  Typ pojazdu Średnia ocena kredytowa 718659

  Experian stosuje model oceny kredytowej wynoszący od 300 do 850, z kredytobiorcami bardzo prime na szczycie, a kredytobiorcami głębokiego subprime na dole.

  Jeśli Twoja ocena kredytowa jest gorsza, nadal możesz kwalifikować się do otrzymania pożyczki. Prawie 22 procent kredytów samochodowych w IV kwartale 2018 r. Trafiło do konsumentów posiadających kredyty subprime i deep subprime (ocena kredytowa 600 lub poniżej). Około 58 procent trafiło do najlepszych i super prime pożyczkobiorców (wyniki 661 i więcej). Reszta trafiła na rynek nonprime (wyniki 601-660).

  Mimo to kredytobiorcy subprime i deep subprime mają mniejszy udział w rynku. „Jeśli chodzi o finansowanie samochodów używanych, subprime osiągnął niemal rekordowo niski procent całkowitego finansowania używanego (samochodowego) – mówi Melinda Zabritski, starszy dyrektor Experian ds. Finansów motoryzacyjnych. „Wiele z tego było napędzanych przez większą liczbę głównych konsumentów, którzy zaczęli zajmować się pojazdami używanymi.

  Zabritski zauważył, że nastąpił pewien wzrost kredytów subprime na nowe pojazdy. „Jednak nadal reprezentuje bardzo małą część rynku, mówi.

  Oprocentowanie kredytów samochodowych według oceny kredytowej

  Jeśli jesteś pożyczkobiorcą super prime z oceną kredytową 781 lub wyższą, możesz spodziewać się najniższych stóp procentowych. W czwartym kwartale 2018 r. Pierwszorzędni pożyczkobiorcy płacili średnio 4,19 procent za sfinansowanie nowego samochodu. Mimo to to o ponad 1 procent więcej niż rok temu.

  Jeśli jesteś pożyczkobiorcą typu deep subprime z oceną kredytową 500 lub niższą, możesz spodziewać się oprocentowania o około 10% wyższego niż to, co zapłaci pożyczkobiorca typu super prime. Według analizy Experian za czwarty kwartał 2018 r. Średnia stopa oprocentowania nowej pożyczki samochodowej dla pożyczkobiorcy typu deep subprime wynosi 14,88%. Ten wskaźnik również jest o ponad 1 procent wyższy niż rok temu.

  Średnie oprocentowanie kredytów samochodowych według oceny kredytowej

  Nowy Używany
  Zakres oceny kredytowej Nowy kredyt samochodowy Kredyt na samochód używany 4,19%4,69%5,01%6,38%7,91%10,91%12,17%16,78%14,88%19,62%

  Czego możesz się spodziewać

  Średnia miesięczna rata kredytu na nowy samochód w IV kwartale 2018 r. Wyniosła 545 USD. W przypadku używanego pojazdu średnia płatność wyniosła 387 USD.

  Bardzo prime pożyczkobiorcy finansujący nowy pojazd zapłacą nieco mniej. Jeśli to ty i finansujesz pożyczkę w wysokości 30000 USD na 72 miesiące z oprocentowaniem 4,19%, spodziewaj się, że miesięczna rata wyniesie około 472 USD.

  Kredytobiorcy typu deep subprime mogą spodziewać się, że za tę samą pożyczkę zapłacą około 632 USD, czyli 160 USD więcej miesięcznie. I będzie ich to kosztować oszałamiające 11,552 dolary więcej odsetek przez cały okres trwania pożyczki.

  Zanim zrobisz zakupy

  Jeśli należysz do kategorii subprime lub deep subprime, musisz podjąć pewne kroki, aby poprawić swoją zdolność kredytową, jeśli chcesz otrzymać najtańsze dostępne finansowanie.

  Oto kilka sposobów na rozpoczęcie ulepszeń:

  Super prime: od 781 do 850 Prime: 661 do 780 Nonprime: od 601 do 660 Subprime: od 501 do 600 Deep subprime: od 300 do 500