Jaki jest kapitał własny w moim samochodzie?

17 lutego 2021
Category: Twoja Zdolność

Domy i samochody to dwie najczęstsze rzeczy, które ludzie posiadają, które są uważane za aktywa, w przypadku których często występują pożyczki. Aby kupić którąkolwiek z tych rzeczy, wiele osób bierze pożyczkę, aby ją uzyskać, a następnie spłacać później. Jeśli masz kredyt hipoteczny na dom lub finansowany samochód, ma on dodatni lub ujemny kapitał własny (miejmy nadzieję, że pierwszy). Jeśli posiadana rzecz jest warta więcej niż saldo, które nadal jesteś winien z tytułu pożyczki, ma dodatni kapitał własny. Jeśli jesteś winien więcej niż wart jest twój dom lub samochód, ma to ujemny kapitał własny.

Kiedy ktoś ma kapitał w swoim samochodzie, oznacza to, że jest on wart więcej niż to, co nadal jest mu winien. Zasadniczo kapitał własny podaje w dolarach, ile faktycznie posiadasz samochodu.

Możesz obliczyć kapitał własny swojego samochodu za pomocą prostej matematyki: po prostu odejmij całkowitą kwotę, którą nadal jesteś winien bankowi lub dealerowi od rzeczywistej wartości samochodu. To łatwa część. Trudniej jest dowiedzieć się, jakie są te liczby, aby wykonać obliczenia.

Gratulacje, jeśli od razu jesteś właścicielem samochodu i nie dokonujesz teraz płatności za samochód. Możesz przejść do kroku 2, aby sprawdzić wartość swojego samochodu, ponieważ bez aktualnej pożyczki kapitał własny w samochodzie to po prostu jego wartość.

Jak znaleźć kapitał w swoim samochodzie

1. Dowiedz się, ile nadal musisz spłacić pożyczkę

Jeśli otrzymujesz miesięczny wyciąg i zachowujesz dokumenty lub masz dostęp do informacji o swojej pożyczce na koncie online, powinno to być stosunkowo łatwe. Te informacje powinny jasno określać, ile nadal jesteś winien pożyczce samochodowej.

Jeśli nie, będziesz musiał skontaktować się z bankiem lub dealerem i poprosić o aktualną kwotę spłaty kredytu. Pamiętaj, aby zapytać, czy są jakieś kary za spłatę pożyczki przed terminem i uwzględnij tę liczbę w kwocie wypłaty.

2. Znajdź rzeczywistą wartość swojego samochodu

Samodzielna wycena wartości pojazdu może być nieco trudna, ponieważ rynek motoryzacyjny zmienia się w zależności od pory roku, roku, a nawet dnia. Być może pamiętasz, za ile kupiłeś swój samochód, ale prawdopodobnie od tego czasu spowodowałeś jego zużycie i przebieg, co spowodowało spadek wartości. Nawet jeśli nadal jest w podobnym stanie, w jakim go kupiłeś, cena, którą zapłaciłeś, niekoniecznie musi odpowiadać rzeczywistej wartości samochodu.

Zamiast zgadywać, istnieją dwa popularne sposoby określania rzeczywistej wartości samochodu. Możesz:

Uzyskaj wycenę w salonie samochodowym

Możesz udać się do renomowanego salonu używanego samochodu, aby uzyskać dokładną wycenę swojego samochodu. Jeśli w pobliżu znajduje się dom aukcyjny samochodów używanych, powinien on również być w stanie dokonać wyceny. Może to być najłatwiejszy i najdokładniejszy sposób określenia wartości pojazdu, ponieważ salony dealerskie są wszędzie, a prawdziwi ludzie zazwyczaj mogą przeprowadzić dokładniejszą analizę niż komputer.

Menedżer w salonie powinien sprawdzić stan Twojego samochodu i porównać go z innymi pojazdami na rynku podobnych marek, modeli i warunków, aby określić jego popyt i wartość. Cały proces zajmie około pół godziny i powinien być bezpłatny.

Sprzedawca samochodów powinien być w stanie powiedzieć Ci, jaka jest jego zdaniem wartość Twojego samochodu w zamian, a także wartość rynkowa. Te dwie ceny są często różne. W zależności od tego, do czego chcesz wykorzystać kapitał własny w swoim samochodzie, możesz zdecydować, którą liczbę chcesz wstawić do równania.

Użyj narzędzia do oceny online

Istnieje wiele witryn internetowych z narzędziami do wyceny online, które pomogą Ci poznać wartość Twojego samochodu. Jednym z najbardziej zaufanych zasobów jest witryna Kelley Blue Book (KBB), która oszacuje wartość rynkową Twojego samochodu.

  1. Przejdź do witryny Kelley Blue Book.
  2. Kliknij przycisk „Sprawdź wartość mojego samochodu
  3. Wprowadź możliwie najdokładniej informacje o swoim pojeździe.
  4. Wpisz swój kod pocztowy. W dużej mierze w zależności od klimatu i terenu, popyt (a tym samym wartość rynkowa) Twojego pojazdu może się zmieniać w zależności od tego, gdzie sprzedajesz.
  5. Sprawdź styl swojego samochodu, jeśli go nie znasz. Styl to konkretna wersja konkretnego modelu twojego samochodu. Każdy styl ma inne cechy i wyposażenie, więc cena zmienia się z każdym.
  6. Rozwiąż quiz dotyczący stanu samochodu.
  7. Wybierz, czy chcesz poznać wartość samochodu w odsprzedaży, czy w sprzedaży prywatnej.
  8. Kliknij „Uzyskaj wartość Blue Book. Zakres wartości, które podaje, będzie doskonałym pomysłem na to, ile faktycznie wart jest Twój pojazd.

Możesz także skorzystać z witryn takich jak Edmunds, CARFAX, NADAguidesi innych, aby uzyskać wycenę samochodu online. Niektóre strony umożliwiają również wprowadzenie numeru VIN samochodu, aby uzyskać dokładną cenę na podstawie historii konkretnego samochodu.

Wartość, którą da ci każda z tych wycen, będzie liczbą używaną do obliczenia kapitału własnego.

3. Oblicz kapitał własny pojazdu

Skorzystaj z oszacowanej wartości, którą znalazłeś i odejmij to, co nadal jesteś winien za samochód, w tym wszystkie opłaty za spłatę pożyczki, jeśli takie istnieją. Różnica polega na udziale w Twoim samochodzie.

Jeśli nie masz kredytu na samochód, odejmiesz zero, co oznacza, że ​​Twój kapitał to tylko wartość, którą znalazłeś dla swojego samochodu.

Weźmy na przykład Dodge’a Chargera SXT z 2013 roku. Kelley Blue Book podaje, że wartość wynosi 20 376 USD w zależności od marki, modelu, stylu i stanu. Jeśli właściciel samochodu nadal jest winien 10500 USD, a jego pożyczkodawca pobiera opłatę w wysokości 150 USD, po odjęciu tych dwóch liczb kapitał w Dodge Charger wynosi 9726 USD.

4. Wykorzystaj kapitał własny w swoim samochodzie na pożyczkę na samochód

Dzięki LoanMart możesz użyć tego kapitału, aby szybko i łatwo pożyczyć pieniądze, gdy ich potrzebujesz. Korzystając z powyższego przykładu Dodge’a Chargera z 2013 r., Właściciel samochodu może wykorzystać kapitał własny, aby zaciągnąć pożyczkę pod zastaw samochodu na kwotę około 9726 USD.

W LoanMart wykonujemy własną ocenę i wycenę Twojego samochodu, ale działa to podobnie. Opierając się na tym, co uważamy za kapitał własny w twoim samochodzie i twoją zdolność do spłaty pożyczki, możesz uzyskać zgodę na pożyczki pod zastaw Tulsa przy użyciu tego kapitału.

Działa na podstawie tytułu własności samochodu, więc chociaż zaciągnąłbyś pożyczkę opartą na Twoim samochodzie, nie musisz go zostawiać.

Wypełnij nasz formularz aplikacyjny w trybie online lub zadzwoń do nas, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz wykorzystać kapitał własny w swoim samochodzie, aby uzyskać pożyczki pod zastaw samochodu w Riverside od LoanMart . Od otrzymania pieniędzy dzieli Cię zaledwie jeden dzień roboczy. 1

Napisane przez Geralda Weissa

Gerald Weiss jest starszym księgowym w LoanMart. Jego pasją jest pomaganie ludziom w wyznaczaniu i osiąganiu ich celów finansowych. Lubi pisać dla bloga LoanMart, aby dzielić się wewnętrzną wiedzą finansową, którą zdobył przez lata. Pomaga nam wypełniać naszą misję edukacyjną w LoanMart.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy