Jakie są koszty zamknięcia nieruchomości i ile zapłacisz

Jakie są koszty zamknięcia nieruchomości i ile zapłacisz
16 października 2020
Category: Decyzje Finansowe

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 17 kwietnia 2020 /
  • 4 minuty czytania

Radius Images / Getty Images

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Rzetelność redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są dla nas najważniejsze. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby zapewnić, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Ostatnim krokiem przed zdobyciem kluczy do nowego domu jest podpisanie kredytu hipotecznego, a to oznacza, że ​​nadszedł czas, aby uregulować te drogie koszty zamknięcia.

Koszty zamknięcia to tysiące dolarów opłat związanych z kredytem hipotecznym, zazwyczaj wynoszące od 2 do 5 procent kwoty głównej pożyczki. Istnieją różne składniki kosztu zamknięcia i różnią się one w zależności od stanu. Niektóre pozycje związane z zamknięciem mogą być negocjowane przez konsumenta.

Koszty zamknięcia obejmują wycenę, sprawdzenie zdolności kredytowej i wyszukiwanie tytułu. Kiedy ludzie refinansują kredyt hipoteczny lub uzyskują pożyczkę pod zastaw domu lub linię kredytową pod zastaw domu, koszty zamknięcia muszą zostać ponownie zapłacone.

Oto zestawienie typowych pozycji i kwot kosztów zamknięcia.

Ile kosztuje zamknięcie?

To, ile zapłacisz za koszty zamknięcia, zależy od ceny domu, napiętego rynku lokalnego i lokalizacji. Według firmy ClosingCorp, firmy zajmującej się danymi z branży nieruchomości, średnia łączna kwota kosztów zamknięcia w USA wynosi 4876 USD. Badanie przeprowadzone przez firmę w zeszłym roku wykazało, że najwyższe koszty zamknięcia wystąpiły na północnym wschodzie. Kilka przykładów: Dystrykt Kolumbii (12 573 USD), Nowy Jork (9 341 USD), Delaware (8 663 USD), Maryland (7 211 USD) i Vermont (6839 USD). Stany z najniższymi średnimi kosztami w badaniu to Missouri (2905 USD), Indiana (2934 USD), Południowa Dakota (2996 USD), Iowa (3138 USD) i Północna Karolina (3206 USD).

Jakie są opłaty związane z kosztami zamknięcia?

Opłata za wycenę: Opłata za wycenę uiszcza licencjonowanemu profesjonaliście w celu ustalenia, ile wart jest dom, zanim pożyczkodawca przedłuży ofertę kredytu hipotecznego. Szacowanie wartości rynkowej domu jednorodzinnego będzie zwykle wahać się od 300 do 450 USD lub więcej w przypadku większego domu.

Opłata za raport kredytowy: opłata za raport kredytowy to opłata, którą pożyczkodawca pobiera za sprawdzenie zdolności kredytowej i uzyskanie raportu kredytowego. Opłata wynosi 25 USD lub więcej na indywidualnego pożyczkobiorcę.

Opłata za udzielenie pożyczki: pożyczkodawcy czasami pobierają opłatę za zainicjowanie pożyczki. Może wynosić do około 125 USD.

Opłata za rozpatrzenie wniosku: Niektórzy pożyczkodawcy pobierają opłatę w wysokości kilkuset dolarów za rozpatrzenie wniosku.

Wyszukiwanie tytułu: Jeśli kupujesz inną nieruchomość niż nową nieruchomość, pożyczkodawcy wyślą kogoś do przeszukania lokalnych rejestrów nieruchomości w celu znalezienia tytułu własności domu, aby upewnić się, że nie ma żadnych problemów z własnością lub zastawami. Opłata wynosi około 450 USD.

Ubezpieczenie tytułu: pożyczkodawcy wymagają wykupienia ubezpieczenia tytułu własności na wypadek problemów z własnością po sprzedaży. Chroni to pożyczkodawcę, a koszt wynosi zwykle od 0,50 procent do 1 procent kwoty pożyczki. Właściciel domu może chcieć wykupić ubezpieczenie tytułu własności, aby chronić swoje interesy finansowe w nieruchomości, a to jest dodatkowy koszt.

Opłata za ubezpieczenie: może być również nazywana opłatą administracyjną lub opłatą manipulacyjną i obejmuje koszty oceny i weryfikacji kredytu hipotecznego. Może to być około 0,5 procent kwoty pożyczki.

Większość nabywców domów zapłaci od 2 do 5 procent ceny zakupu domu z tytułu kosztów zamknięcia, mówi Jackie Boies, starszy dyrektor ds. Mieszkaniowych i usług upadłościowych w Money Management International, organizacji non-profit zajmującej się doradztwem w zakresie zadłużenia z siedzibą w Sugar Land w Teksasie. W przypadku kredytu hipotecznego w wysokości 200 000 USD, oprócz zaliczki, powinieneś spodziewać się kolejnych 4000 do 10 000 USD kosztów zamknięcia.

Inne miasta i stany mogą pobierać dodatkowe opłaty. Na przykład zakup domu w Chicago oznacza zapłacony przez kupującego podatek od przeniesienia w wysokości 7,50 USD za 1000 USD, mówi Esther Phillips, wiceprezes Key Mortgage Services z siedzibą w Chicago.

Jak uniknąć niektórych kosztów zamknięcia

Chociaż nie możesz uniknąć zapłacenia wszystkich kosztów zamknięcia, niektóre z nich można negocjować, potencjalnie oszczędzając pieniądze. Kupuj pożyczkodawców hipotecznych, aby porównać te opłaty, z których niektóre różnią się w zależności od pożyczkodawcy, mówi Boies.

„Wiele opłat nie jest ustalonych w kamieniu, a pożyczkodawca ma pewną swobodę w ich dostosowywaniu, ale będziesz musiał zapytać o każdą z nich z osobna” – mówi Boies. „Jeśli opłata nie jest jasna, zapytaj pożyczkodawcę, co dokładnie obejmuje, a jeśli nie ma to sensu, poproś o zniesienie opłaty”.

Kto ponosi koszty zamknięcia?

Podczas gdy większość opłat jest tradycyjnie płacona przez kupującego, a niektóre przez sprzedawcę, niektóre mogą być negocjowane w zależności od rynku. Zwykle wielu kupujących uważa, że ​​jedyną opłatą, jaką sprzedający kiedykolwiek płacą, jest prowizja pośrednika, ale doświadczeni kupujący mogą czasami negocjować niektóre inne koszty ze sprzedawcą. Nierzadko zdarza się, że kupujący przekonują sprzedawców do dzielenia się niektórymi wydatkami, które są opłacane z góry, w tym podatkami i ubezpieczeniowymi depozytami depozytowymi, składkami na ubezpieczenie od powodzi i zagrożeń, podatki od nieruchomości i odsetki dzienne.

„Jeśli sprzedawca pilnie chce sprzedać dom, może zechcieć ponieść większe koszty (zamknięcia kupującego)” – mówi Boies. Na rynku kupujących sprzedawca może być bardziej skłonny zapłacić więcej kosztów zamknięcia kupującego niż w innym przypadku.

Jak przygotować się na koszty zamknięcia

Jedną z opcji przygotowania się na koszty zamknięcia jest skonsultowanie się z pożyczkodawcą, zanim zaczniesz szukać domów, aby dowiedzieć się, jakie będą wszystkie koszty w zależności od rodzaju kupowanej nieruchomości, mówi Phillips. Dlatego zaleca się wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego.

Ponieważ wiele czynników, takich jak rodzaj pożyczki, rodzaj nieruchomości, rodzaj obłożenia i ocena kredytowa, określa, jakie mogą być koszty zamknięcia, staraj się być jak najbardziej konkretny w przypadku dostawców kredytów hipotecznych, mówi Brett Warren, dyrektor hipotecznych kredytów mieszkaniowych dla Hyperion Bank w Filadelfii.

„Koszty zamknięcia są często wyższe, niż początkowo zakłada większość pożyczkobiorców” – mówi Warren.

Pomocne jest również budżetowanie kosztów zamknięcia oprócz zaliczki, mówi Kurt Westfield, partner zarządzający w WC Equity Group, firmie usługowej z siedzibą w Tampa na Florydzie.

Kluczem jest cierpliwość i przygotowanie, ponieważ proces zakupu domu może być długotrwały.

„Nie spiesz się z tym, co prawdopodobnie będzie największym zakupem Twojego życia” – mówi Boies. „Wielu pożyczkobiorców nie jest przygotowanych na faktyczny koszt zakupu domu i wyczerpuje swoje oszczędności, aby pokryć koszty zamknięcia”.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy