Korzystanie z karty kredytowej do kupowania aktywów kryptograficznych: zalety i wady

Korzystanie z karty kredytowej do kupowania aktywów kryptograficznych: zalety i wady
16 października 2020
Category: Bank Of America

Kryptowaluty zyskują na popularności, ale jakie ryzyko należy podjąć?

Wit Olszewsk / Shutterstock

streszczenie

Wielu Amerykanów intryguje pomysł inwestowania w Bitcoin i inne kryptowaluty, ale robienie tego za pomocą karty kredytowej jest ryzykowne. Czytaj dalej, gdy eksperci rozważają zalety i wady pobierania opłat za zakupy kryptowalut.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Wielu Amerykanów intryguje pomysł inwestowania w Bitcoin i inne kryptowaluty, ale robienie tego za pomocą karty kredytowej jest ryzykowne.

Niedawne badanie przeprowadzone przez globalną platformę inwestycyjną eToro wykazało, że 43 procent tysiącletnich traderów internetowych ufa giełdom kryptowalut – platformom, na których można kupować i sprzedawać kryptowaluty – bardziej niż giełdzie w USA. Ponadto 71 procent millenialsów, którzy nie inwestują w kryptowaluty, zrobiłoby to, gdyby tradycyjny bank oferował taką opcję.

Ponieważ kryptowaluty wzbudzają tak duże zainteresowanie, niektóre giełdy oferują wygodę kupowania kryptowalut za pomocą karty kredytowej.

Jednak niektórzy eksperci twierdzą, że „nie tak szybko”.

Inwestowanie w kryptowalutę: co powinieneś wiedzieć

Kryptowaluty to wirtualne waluty, których można używać do płacenia za towary i usługi, tak jak w przypadku dolarów, euro lub peso. Wahają się pod względem wartości, więc jeśli kupisz kryptowalutę, istnieje szansa, że ​​może zyskać na wartości, przynosząc dużo pieniędzy lub może stracić wartość, pozostawiając w posiadaniu czegoś bezwartościowego.

W szczytowym momencie jeden Bitcoin – najbardziej znana kryptowaluta – był wart 20 000 USD; dziś cena waha się w przedziale 5900 USD. Kiedy kupujesz kryptowaluty, są one przechowywane i śledzone w portfelu cyfrowym, dopóki nie będziesz gotowy do ich sprzedaży. „Łańcuch bloków” to zapis wszystkich przeprowadzonych transakcji kryptowalutowych.

W przeciwieństwie do innych walut, kryptowaluty nie są wspierane przez żadne rządy; nie są też regulowane przez instytucje finansowe. W rzeczywistości niektóre rządy ostrzegły swoich obywateli przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty właśnie z tego powodu.

Jednak niektórzy nie zgadzają się, wskazując, że spekulacyjny charakter kryptowalut sprawia, że ​​są one atrakcyjnym elementem długoterminowej strategii inwestycyjnej.

„Kryptowaluty są bardzo zmienne; oznacza to jednak również, że mają duże szanse, by to docenić ”- mówi Kirill Bensonoff, zwolennik kryptowalut i przedsiębiorca, który jest aktywnym członkiem społeczności blockchain w Bostonie.„ Jeśli masz apetyt na ryzyko, kryptowaluty powinny znaleźć się w Twoim portfelu. ”

Jeśli zdecydujesz się kupić kryptowaluty, będziesz musiał znaleźć giełdę, z których wiele pozwala konsumentom płacić kartą kredytową. Jeśli myślisz o podążaniu tą trasą, oto co powinieneś wiedzieć.

Znalezienie karty kredytowej przyjaznej dla kryptowalut

Podczas gdy giełdy kryptowalut, takie jak Coinmama, CEX.IO i Bitstamp, pozwalają konsumentom używać karty kredytowej do kupowania kryptowalut, znalezienie wydawcy karty kredytowej w USA, który pozwoli ci je kupić, to inna sprawa.

W zeszłym roku kilku największych wydawców kart, w tym Bank of America, Chase, Citigroup, TD Bank i Capital One, zakazało kupowania kryptowalut za pośrednictwem swoich kart kredytowych. Wells Fargo dołączył do listy w czerwcu ubiegłego roku, a ówczesny dyrektor generalny Discover, David Nelms, w zeszłym roku wymienił obawy związane z oszustwami jako jeden z powodów, dla których wydawca karty zakazał zakupów kryptograficznych przy użyciu kart kredytowych.

Jednak możesz mieć więcej szczęścia w przypadku niektórych mniejszych banków lub spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, które oficjalnie nie zakazały kupowania kryptowalut za pomocą karty kredytowej. American Express pozwala na zakup kryptowalut, ale w bardzo ograniczonych okolicznościach – mówi przedstawicielka Melissa J. Filipek.

„W podobny sposób nasi członkowie kart mogą łączyć swoją kartę z określonymi portfelami cyfrowymi, mogą również łączyć swoje amerykańskie karty konsumenckie z portfelem Abra i ładować skromną kwotę” – mówi Filipek. „Limit wynosi 200 USD dziennie, do 1000 USD miesięcznie. Portfel Abra można z kolei wykorzystać do zakupu Bitcoinów w dolarach amerykańskich ”.

Ważenie za i przeciw

Jeśli myślisz o zainwestowaniu w cokolwiek za pomocą karty kredytowej, ważne jest, aby wejść z szeroko otwartymi oczami, twierdzą eksperci. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w 2018 roku wydała ostrzeżenie ostrzegające inwestorów, że używanie karty kredytowej do inwestowania wiąże się z szeregiem zagrożeń. Na przykład niektórzy oszuści wywierają presję na inwestorów, aby korzystali z kart kredytowych do finansowania swoich inwestycji, twierdzi SEC.

Zalety kupowania kryptowalut za pomocą karty kredytowej obejmują możliwość inwestowania niezależnie od tego, ile masz gotówki i możliwość korzystania z nagród uzyskanych dzięki wydatkom.

Jednak jest wiele wad.

Po pierwsze, należne odsetki, jeśli nie spłacisz salda od razu, mogą wpłynąć na Twoje zyski z inwestycji. Jeśli wystawca Twojej karty kredytowej pobiera opłatę transakcyjną, to również może zmniejszyć Twoje zyski. W takim przypadku istnieje możliwość uszkodzenia Twojej zdolności kredytowej, jeśli nie będziesz w stanie spłacić salda lub dokonać płatności na czas.

Niektórzy mogą pomyśleć, że mogą uniknąć odsetek od kart kredytowych, korzystając z oferty promocyjnej wynoszącej 0 procent, ale to również może być problematyczne, mówi Melinda Opperman, wiceprezes wykonawczy Credit.org.

„Potrzebujesz inwestycji, aby szybko się spłacić, zanim wstępne stawki wygaśnie i trafisz w te wysokie stawki” – mówi Opperman.

Potrzebowałbyś inwestycji, aby szybko się spłacić, zanim wstępne stawki wygaśnie i trafisz z tymi wysokimi stawkami.

Inną wadą jest to, że wiele giełd kryptowalut pobiera wysokie opłaty za usługi, zauważa Bensonoff. Na przykład CEX.IO pobiera dodatkowe 2,99 procent za dokonywanie zakupów kryptograficznych za pomocą karty kredytowej, podczas gdy Bitstamp pobiera 5 procent oprócz tego, co może naliczyć wystawca karty.

Istnieją również oszustwa związane z kryptowalutami. Według firmy zajmującej się bezpieczeństwem kryptograficznym Ciphertrace, krypto-przestępcy zarobili na giełdach ponad 356 milionów dolarów w pierwszym kwartale tego roku.

W zeszłym roku Departament Handlu i Ubezpieczeń Tennessee ostrzegł konsumentów, że nie ma gwarancji, że kryptowaluta wzrośnie na wartość i że należy wystrzegać się możliwości inwestycyjnych w kryptowalutach, które są agresywnie sprzedawane za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Konkluzja: Inwestowanie jest z natury ryzykowne. Czy chcesz zaryzykować swój profil kredytowy wraz ze swoimi pieniędzmi?

„Jeśli szybko tykasz swoje inwestycje, grając w system kart kredytowych, narażasz się na bolesną porażkę” – mówi Opperman.

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Tamara E. Holmes jest niezależną dziennikarką, która dużo pisała o finansach osobistych, zdrowiu i biznesie. Od ponad 15 lat publikuje i redaguje artykuły dla drukowanych i internetowych organizacji informacyjnych, a jej prace pojawiają się w wielu magazynach, gazetach i na stronach internetowych.

Co dalej?

Zarejestrowałem się w Experian Boost. To jest to, co się stało

Po całym zamieszaniu wokół Experian Boost, musiałem sam sprawdzić program. Byłem mile zaskoczony wynikiem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy