Kto kwalifikuje się do pożyczki VHDA?

Kto kwalifikuje się do pożyczki VHDA?
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Według hipoteki pierwszego dziedzictwa | 01 sierpnia 2019

Kto kwalifikuje się do pożyczki VHDA?

Kupno domu to dla wielu ludzi wielkie osiągnięcie życiowe. Wynika to z faktu, że potrzeba dużo czasu i oszczędności, aby móc sobie pozwolić na zaliczkę. Na szczęście istnieje wiele zasobów rządowych, które pomogą przyspieszyć ten proces i uczynić go znacznie bardziej przystępnym.

Jeśli planujesz zakup domu w Wirginii, Virginia Housing Development Authority (VHDA) współpracuje z pożyczkodawcami w stanie, aby zapewnić mieszkańcom możliwość posiadania domu. Osoby kupujące dom po raz pierwszy mogą skorzystać z programów, takich jak dotacje na zaliczki lub federalne ulgi podatkowe, które umożliwiają dostęp do niedrogich, 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu.

Wymagania kwalifikacyjne

Wymagania kwalifikujące do pożyczek VHDA różnią się w zależności od Twojej wyjątkowej sytuacji i rodzaju potrzebnego finansowania, jednak istnieje kilka powtarzających się wymagań:

  • Musi być kupującym dom po raz pierwszy (nie mógł mieć domu w ciągu ostatnich trzech lat)
  • Kupujesz dom w Wirginii
  • Miej minimalny wynik kredytowy 620
  • Nie może przekroczyć pewnych limitów dochodów i cen zakupu, które różnią się w zależności od lokalizacji Twojej nieruchomości

Scenariusze, w których ma zastosowanie VHDA

VHDA oferuje szereg niedrogich 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu, w tym konwencjonalne kredyty mieszkaniowe o stałym oprocentowaniu, FHA, VA i USDA. Oprócz opcji kredytu mieszkaniowego przyjrzyjmy się kilku dodatkowym przypadkom, w których VHDA może wkroczyć i pomóc w zapewnieniu dodatkowej pomocy w zakupie domu.

Dotacja na zaliczkę

Jeśli chcesz kupić dom w Wirginii i potrzebujesz pomocy w pokryciu zaliczki, dotacja VHDA DPA jest idealnym rozwiązaniem. Dotacja ta oferuje do 2,5% ceny zakupu w formie prezentu, co oznacza darmowe pieniądze bez konieczności spłaty.

Dotacja na pokrycie kosztów zamknięcia

Zazwyczaj nabywcy finanso domów płacą około 2-5% ceny zakupu domu w postaci opłat za zamknięcie. Opłaty te mogą być zaskoczeniem dla nabywców domów, ale w razie potrzeby VHDA może pomóc. Podobnie jak w przypadku dotacji DPA, dofinansowanie kosztów zamknięcia (CCA) może wyeliminować środki potrzebne do zamknięcia bez konieczności spłaty.

Certyfikaty kredytu hipotecznego

Ulga podatkowa dotycząca certyfikatu kredytu hipotecznego może być połączona z każdą z wymienionych powyżej opcji kredytu mieszkaniowego VHDA. Dzięki MCC pożyczkobiorcy mogą otrzymać część kredytu podatkowego w wysokości dolara za dolara odsetek od kredytu hipotecznego, który zapłaciliby każdego roku. Konto MCC obowiązuje przez cały okres spłaty kredytu hipotecznego tak długo, jak długo mieszkasz w tym domu.

Wniosek

Kupujący domy w Wirginii mają szczęście, że mają wiele opcji, jeśli chodzi o zakup domu. Jeśli zastanawiasz się, czy możesz kwalifikować się do pożyczki VHDA, najlepszym planem działania jest omówienie twoich celów z urzędnikiem ds. Pożyczki, który może pomóc ci rozpocząć podróż do niedrogiego posiadania domu.

Temat
  • Kupowanie domu
  • Kredyt
  • Zaliczka
  • Homebuyer po raz pierwszy
  • Opcje pożyczki
  • Proces hipoteczny

To nie jest porada dotycząca zarządzania finansami ani kredytami. Zawarte treści są przeznaczone wyłącznie do celów informacyjnych i nie należy traktować ich jako profesjonalnych porad. Skonsultuj się z doradcą finansowym w celu uzyskania porady podatkowej lub specjalistą od kredytów hipotecznych, aby odpowiedzieć na pytania lub wątpliwości dotyczące kredytu hipotecznego. To jest reklama. Przygotowano 01.08.2019.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy