Kto używa Bitcoin?

17 lutego 2021
Category: Jeśli Możesz

Kto używa Bitcoin – Bitcoin. Jest to prawdopodobnie najbardziej znana ze wszystkich kryptowalut, a samo słowo weszło do powszechnego użytku. Prawie każdy o tym wie lub przynajmniej słyszał o tym. Niektórzy nadal obawiają się tego i ogólnie kryptowalut, podczas gdy inni szybko się rzucają.

Bitcoin to cyfrowa waluta, za pomocą której można kupować towary i usługi, a także dokonywać transakcji finansowych. Bitcoin jest towarem cenionym na całym świecie i odnotował ogromny wzrost wartości. Bitcoin i inne waluty cyfrowe mogą stać się środkiem płatniczym na przyszłość.

Tak przynajmniej uważa wielu ekspertów. Bitcoin stał się globalnym fenomenem, a wielu naśladowców i konkurentów pojawiło się obok niego w ciągu ostatnich kilku lat. Chociaż wiele osób jest coraz lepiej poinformowanych o walucie, pozostaje jedno pytanie, które nadal wymaga zbadania: Kto używa Bitcoin?

Bitcoin – kto korzysta z cyfrowej waluty i dlaczego?

Bitcoin to wirtualna waluta, która ma tę zaletę, że jest wolna od interwencji banków i kontroli rządów. To czyni go szczególnie atrakcyjnym. Jest zdecentralizowany i używany na całym świecie przez członków społeczeństwa, którzy mają tylko komputer.

Bitcoin służy temu samemu celowi, co konwencjonalna waluta, ale opiera się wyłącznie na obliczeniach matematycznych. Ta waluta ma moc ogromnej zmiany krajobrazu finansowego dla dobra ogółu ludności. Ponadto waluta jest całkowicie przejrzysta i wolna od wpływów politycznych.

Bitcoin istnieje już od ośmiu lat i ma w obiegu około 16 milionów monet. Nikt nie wie, ile osób posiada walutę Bitcoin. Jednak zarejestrowano prawie 25 milionów kont Bitcoin. Ale kto używa Bitcoin?

Badania wykazały, że z 10% najbogatszych mieszkańców 90% posiada tę cyfrową walutę. Ale Bitcoin jest używany przez wszystkich ludzi na całym świecie. Na początku ludzie byli bardzo sceptyczni, ale wokół tego powstał ogromny szum i wielu zostało zmuszonych do zainwestowania.

16 milionów bitcoinów – kto je posiada i kto z nich korzysta?

Kto używa Bitcoin? Jeśli porozmawiasz z ludźmi na temat tej kryptowaluty lub zaakceptujesz szerokie oceny sporządzone przez media, uzyskasz błędny pogląd. Wielu zakłada, że ​​kryptowaluta jest rezerwą entuzjastów Internetu lub siedliskiem przestępczej działalności.

Prawdą jest, że Bitcoin jest używany przez przedsiębiorczych inwestorów i spekulantów, którzy chcą kupować tanio i sprzedawać drogo. Badania potwierdziły, że przeciętny użytkownik Bitcoina to mężczyzna, osoba niereligijna, żonaty, a jej roczny dochód przekracza 50 000 USD.

Inne badania wykazały, że kryptowaluty i Bitcoin są najbardziej popularne wśród młodych mężczyzn w wieku od 25 do 35 lat. Wynika to prawdopodobnie z bardziej otwartego spojrzenia na Internet i nowe formy waluty.

Istnieje również możliwość, że młodsze osoby traktują inwestycje jako potencjalne krótkoterminowe przedsięwzięcie i akceptują ryzyko. Nic dziwnego, że Bitcoin jest produkowany i przetwarzany cyfrowo, ponieważ stał się tak popularny na młodszym rynku.

Kto używa Bitcoin – ocena

Duże firmy od jakiegoś czasu używają Bitcoin, w tym pionierzy, tacy jak Dell, Expedia i Microsoft. Wiele lat temu wprowadzili Bitcoin jako akceptowaną opcję płatności. Ponadto niektóre sklepy w Europie zatwierdziły Bitcoin jako środek płatniczy.

Wiele punktów sprzedaży popularnych wśród młodych ludzi w dużych miastach jest szczególnie pozytywnie nastawionych do waluty. Na obszarach miejskich ludzie są otwarci na wdrażanie kryptowaluty i jej zastosowania.

Nie oznacza to jednak, że Bitcoin i inne kryptowaluty, takie jak on, nie są akceptowane gdzie indziej. Co więcej, użytkownicy Bitcoin prawdopodobnie już od jakiegoś czasu używali Internetu do transakcji płatniczych.

Oprócz tego wiele darowizn na cele charytatywne można teraz przekazywać w kryptowalutach, takich jak Bitcoin. Jednak w wielu krajach kryptowaluta jest używana bardziej jako produkt oszczędnościowy i przedsięwzięcie inwestycyjne niż środek płatniczy.

Z kolei w krajach azjatyckich popyt na tę popularną walutę cyfrową rośnie szybciej niż na rynku europejskim. Mieszkańcy Azji są ogólnie bardziej otwarci na ideę pieniądza cyfrowego jako narzędzia do wydawania pieniędzy.

Znajdujące się tam znane firmy, z których wiele znajduje się w Japonii, dokonały znaczącego wejścia w biznes Bitcoin. Niemniej jednak to młodsze pokolenie płaci Bitcoinem. Ponadto fakt, że wymiana jena na Bitcoin nie wiąże się z żadnymi opłatami, czyni go jeszcze bardziej popularnym.

Wniosek

16 milionów Bitcoinów to niemała ilość. Ktoś musi do czegoś używać tyle waluty. Ostatecznie można wyprodukować maksymalnie 21 milionów bitcoinów, a wielu górników na całym świecie pracuje nad tą produkcją.

Użytkownicy Bitcoin są w pełni zaangażowani w tę cyfrową walutę. Tacy użytkownicy mogą być w każdym wieku, chociaż zazwyczaj to młodzi ludzie pozostają najbardziej otwarci na Bitcoin. Młodzi użytkownicy mogą lepiej identyfikować się z technologią związaną z walutą kryptograficzną w ogóle.

Rzeczy takie jak blockchain, moc mieszania, e-portfele itp. Są znacznie łatwiejsze do zrozumienia dla tych, którzy dorastali z technologią internetową. Starsi użytkownicy mogą mieć trudności ze zrozumieniem specyfiki tak szybko, ale nadal mają apetyt na inwestycje.

Ostatecznie, jeśli możesz się zanurzyć i zainwestować w Bitcoin, bez wątpienia będziesz używać go jako metody płatności w pewnym momencie w przyszłości. Wielu już rozpoznało potencjał waluty Bitcoin i Ty też możesz wkrótce zostać jednym z nich.

Alexander Weipprecht jest partnerem zarządzającym Provimedia GmbH. Jako wyszkolony informatyk do tworzenia aplikacji, od ponad 10 lat doradza wiodącym firmom w następujących tematach: marketing online, pozycjonowanie i oprogramowanie. Kryptowaluta staje się coraz ważniejsza dla firm i inwestorów. Dzięki Coin Report i Krypto Magazin Germany Alexander chce zapewnić wszystkim łatwy dostęp do tematu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy