Polacy posiadają kilka ulubionych kierunków, które niezmiennie wybierają w czasie wakacji. Poniżej prezentujemy listę najchętniej wybieranych kierunków po okresie urlopowym krajów.

1. Egipt

Egipt od zawsze cieszył się sławą wśród Polaków. Ale sprawa polityczna od kilku czasów wpływają na obniżenie zaciekawienia wakacjami w Północnej Afryce. W ostatnim czasie kierunek ten znów wraca służące do łask. - Egipt odżył. Obserwujemy takie dane od momentu początku roku - gadał w rozmowie z TVN24 BiS Maciej Nykiel spośród fly. pl. - Wyjazdy samolotowe do Egiptu wraz z Polski to 12 proc. wszystkich wyjazdów Polaków - dodawał gość programu "Biznes dla ludzi".

Jak uniknąć dodatkowych kosztów podczas wakacji? Pięć porad

Co wpływa na powrót popularności tego wakacyjnego nurcie? - Egipt jest przy tej chwili najtańszy, porównując tę kategorię, którą Ludzie z polski cenią sobie najbardziej, innymi słowy cztero-, pięciogwiazdkowe hotele wraz z all inclusive. Plus dzierży gwarancję stałej pogody - oceniał Nykiel.

2. Grecja

- Absolutnym numerem pewien pozostaje Grecja - zapewniał Nykiel. Zmagająca się kryzysem gospodarczym, Grecja ma jedne z najniższych cen wśród krajów Europy Południowej.

Turystów przyciągają jednak coś znacznie więcej aniżeli tylko ceny. Ten kraj to nie tylko kontynent lecz też mnóstwo wysepek zachęcających egzotycznymi okolicznościami.

3. Izrael

Nieuczciwe kantory i dwucyfrowy spread. Na to trzeba uważać na wakacjach

- W tym roku odkryciem wśród Polaków może stać się Izrael - mówił Mariusz Piotrowski z fly4free. pl. - Izrael jest najbezpieczniejszym państwem spośród państw basenu Morza Śródziemnego - mówił.

LOT uruchomił w tym sezonie połączenia z czterech miast do Tel Awiwu, przypominał gość TVN24 BiS, dodając, że także Ryan Air planuje na jesieni latać do tego portu.

Piotrowski ocenił jednak, że koszty na miejscu mają możliwość zdziwić turystów, którzy a mianowicie kupując bilet za niewielkie pieniądze - spodziewają się, że po wylądowaniu zostanie równie tanio. Tymczasem "na miejscu są wysokie koszty, znacznie wyższe niż po Grecji, Hiszpanii czy we Włoszech".

Nykiel podał też, że w najpopularniejszych izraelskich kurortach średni tygodniowy pobyt wynosi ok. cztery - 5 tys. złotych.

4. Bałkany

- Bardzo w tym roku obudziły się Bałkany - mówił Nykiel, wymieniając ulubione kierunki Polaków. - Niesłychanie dużo polskich turystów pojedzie do Macedonii, Czarnogóry bądź do Albanii - dodał.

W ocenie gościa TVN24 BiS jest tak głównie dlatego, że Ludzie z polski szukają alternatywy dla ulubionej do tej pory Chorwacji. Wakacje w tym państwie mogą sporo nadszarpnąć finanse, za to Albania bądź Macedonia są tańszym rodzajem.

5. Hiszpania

Półwysep Iberyjski dzięki tanim liniom lotniczym jest dostępny dla Polaków przez cały rok, zauważył Nykiel. A wówczas jeden z ulubionych kierunków nie tylko na urlop, ocenił gość TVN24 Dwa razy.

Nie chodzi bowiem tylko o koszty. Przy styczniu i lutym po Barcelonie, Maladze albo Alicante temperatury sięgały około 25 stopni, przypominał gość TVN24 BiS.