Logo witryny MarketWatch Łącze prowadzące z powrotem do strony głównej.

17 lutego 2021
Category: Karcie Kredytowej
 • Ustawienia konta
 • Zaloguj sieZapisz się5 rzeczy, które bogaci robią z pieniędzmi – które powinieneś robićCatey HillMożesz się wiele nauczyć z tego, jak 1% zarządza swoimi finansami
  • Ikona wiadomości e-mail
  • Ikona FacebookaIkona TwitteraIkona LinkedinIkona Flipboard

   Ikona drukowania Ikona zmiany rozmiaru

  Zamożni Amerykanie inaczej wydają, oszczędzają i inwestują.

  Bardzo bogaci – ci z aktywami, które można zainwestować w wysokości co najmniej 3 milionów dolarów – mają wiele wspólnego, jeśli chodzi o zarządzanie finansami, według badania US Trust przeprowadzonego wśród prawie 700 zamożnych inwestorów.

  Oto pięć rzeczy, które większość bogatych ludzi robi ze swoimi pieniędzmi, o których doradcy finansowi mówią, że też powinieneś rozważyć.

  1. Gratyfikacja za opóźnienie. Ponad ośmiu na dziesięciu zamożnych inwestorów twierdzi, że inwestowanie w cele długoterminowe jest ważniejsze niż finansowanie bieżących potrzeb i potrzeb. „Jeśli zamierzasz sprowadzić budowanie bogactwa do jednej prostej rzeczy, trudno mi pomyśleć o lepszej charakterystyce niż zdolność do opóźniania gratyfikacji – mówi Greg McBride, główny analityk finansowy banku Bankrate. com. „Jeśli wydajesz pierwszy i próbujesz ocalić to, co zostało, często okaże się, że nic nie zostało.

  Pomyśl: jeśli co miesiąc przeznaczasz 100 dolarów na emeryturę – zamiast wydawać te pieniądze – pod koniec 20 lat, będziesz miał około 40 000 USD, zakładając 5% stopę zwrotu. Gdybyś zamiast tego wydał te 100 $ każdego miesiąca, straciłbyś ponad 15 000 $ zarobków. Oczywiście nie każdy może wziąć pod uwagę tę radę, ponieważ „nie możesz ignorować swoich bieżących potrzeb, jeśli potrzebują finansowania, mówi Joe Duran, CFA, dyrektor generalny firmy finansowej United Capital i autor „The Money Code. Po prostu upewnij się, że rozumiesz różnicę między potrzebami (podstawowe pożywienie, schronienie, ubranie itp.) A pragnieniami – dodaje.

  Posłuchaj: Założyciele TrumpSingles.com i BernieSingles.com spotykają się na naszym podcastu (i to nie jest mecz w niebie). Zasubskrybuj podcast „Money, Markets and More w iTunes.

  2. Strategicznie wykorzystuj kredyt. Około dwóch na trzech inwestorów o wysokiej wartości netto twierdzi, że uważają kredyt za przyzwoity sposób budowania bogactwa, a czterech na pięciu twierdzi, że wie, kiedy i jak wykorzystać go na swoją korzyść finansową, jak wykazało badanie US Trust.

  Oczywiście ta strategia nie jest pozbawiona ryzyka – pamiętaj, że kredyt może być kosztowny. Jednak niektórzy doradcy twierdzą, że mądre osoby mogą wziąć te rady do serca. McBride mówi, że konsumenci mogą to zrobić na wiele sposobów: ci, którzy co miesiąc spłacają w całości salda na karcie kredytowej, powinni korzystać z karty lojalnościowej i zarabiać gotówkę lub inne korzyści za wydatki, które i tak by zrobili. Zamiast spłacać pożyczki hipoteczne lub studenckie (zakładając, że są to pożyczki o niskim oprocentowaniu i stałym oprocentowaniu), możesz również, zamiast spłacać kredyty hipoteczne, spłacać je zgodnie z harmonogramem i zamiast tego wykorzystać te dodatkowe pieniądze na zasilenie funduszy emerytalnych, mówi; w takich przypadkach w pewnym sensie używasz pieniędzy, które bank lub rząd pożyczył ci na sfinansowanie emerytury. (Oczywiście musisz dokonać płatności wymaganych w związku z tymi pożyczkami).

  3. Użyj długoterminowej strategii kup i trzymaj. Aż 85% inwestorów o dużej wartości netto twierdzi, że największe zyski z inwestycji osiągnęli dzięki długoterminowym strategiom kupna i utrzymania (w których kupujesz inwestycje i trzymasz je przez wiele lat) i zrobili to przy użyciu głównie tradycyjnych akcji i obligacji ( 89% preferuje takie podejście).

  To wypróbowana i prawdziwa rada, za którą opowiedział się sam Warren Buffett. W tym roku, kiedy gospodarz CNBC „On The Money zapytał go, co powinni zrobić inwestorzy martwiący się poważnymi wahaniami na rynku, powiedział: „Powiedziałbym im, aby nie obserwowali uważnie rynku… pieniądze są inwestowane przez inwestowanie… i posiadając dobre firmy przez długi czas. Jeśli kupią dobre firmy, kupią je z czasem, za 10, 20, 30 lat sobie poradzą .

  4. Podejmuj świadome decyzje podatkowe. Ponad połowa zamożnych inwestorów zgadza się, że decyzje inwestycyjne, które uwzględniają implikacje podatkowe, są lepsze niż dążenie do wyższych zwrotów niezależnie od konsekwencji podatkowych, podsumowuje badanie US Trust. Dzieje się tak, ponieważ, jak to ujął McBride, „liczy się tak naprawdę wynagrodzenie netto – to, ile naprawdę odliczasz po opodatkowaniu. Co więcej, „złe zarządzanie podatkami od inwestycji może prowadzić do konieczności oddawania nawet 40% zysków każdego roku – mówi Duran.

  Przeciętni inwestorzy mogą skorzystać z tej rady, inwestując swoje oszczędności emerytalne w plany podatkowe, takie jak 401 (k) lub IRA, oszczędzając na studia swojego dziecka w planie 529 lub wyrzucając pieniądze na elastyczne konto wydatków.

  5. Inwestuj w środki trwałe. Około połowa zamożnych inwestorów twierdzi, że posiada pewne aktywa materialne, takie jak inwestycje w nieruchomości lub grunty rolne, które mogą przynosić dochód i rosnąć w czasie. „Nieruchomości jako element dywersyfikujący i źródło dochodu mają swoje zalety; jest cenny dla wszechstronnego portfolio – mówi McBride. Jednak to, co składa się na czyjąś alokację aktywów i jakich klas aktywów używa, poza akcjami i obligacjami, powinno być naprawdę indywidualną decyzją – mówi Jimmy Lee, dyrektor generalny Wealth Consulting Group w Las Vegas. „Na przykład, jeśli ktoś jest już właścicielem dużej ilości nieruchomości, doradca może nie być rozsądny, aby zasugerować zakup za jego pośrednictwem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy