Prosper Marketplace dla przeglądu pożyczek osobistych

Prosper Marketplace dla przeglądu pożyczek osobistych
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Prosper to firma z siedzibą w San Francisco, która prowadzi internetowy rynek kredytów typu peer-to-peer, który od 2006 roku udzielił pożyczek o wartości ponad 16 miliardów dolarów.

Pożyczkobiorcy mogą wykorzystywać fundusze pożyczkowe Prosper do szeregu celów, takich jak konsolidacja zadłużenia, remont domu, pożyczki samochodowe, dziecko i adopcja lub specjalne okazje. Ponieważ Prosper jest platformą handlową, uzyskanie pożyczki nie jest tak proste, jak praca z typowym pożyczkodawcą.

Po złożeniu wniosku inwestorzy muszą zobowiązać się finansowo, aby osiągnąć cel finansowania. Dopóki osiągniesz 70% swojego celu, Twoja pożyczka będzie finansowana, ale osiągnięcie tego celu może zająć kilka dni. Jeśli jesteś w stanie poczekać na środki z pożyczki, zamiast je otrzymać w ciągu jednego lub dwóch dni, możesz kwalifikować się do atrakcyjnych stóp procentowych.

Prosper Personal Loans

Szukając pożyczki osobistej za pośrednictwem Prosper, ogranicz swoją prośbę do kwoty od 2000 do 35 000 USD. RRSO są bardzo zróżnicowane, od 5,99% do 36%.

Oczywiście czynniki, takie jak ocena kredytowa, dochód i bieżące obciążenie długiem, mają wpływ na dokładną stawkę, którą otrzymasz. Pożyczki prosperujące są dość krótkoterminowe, ze stałym okresem kredytowania wynoszącym trzy lub pięć lat

[uwaga] * Na przykład, trzyletnia pożyczka w wysokości 10 000 USD z oceną Prosper AA miałaby oprocentowanie 5,31% i 2,41% opłatę za udzielenie kredytu przy rocznej stopie oprocentowania (RRSO) w wysokości 6,95% RRSO.

Otrzymasz 9 759 USD i dokonasz 36 zaplanowanych miesięcznych płatności w wysokości 301,10 USD. Pięcioletnia pożyczka w wysokości 10 000 USD z ratingiem A miałaby oprocentowanie 8,39% i 5,00% prowizję za udzielenie kredytu z 10,59% RRSO. Otrzymasz 9500 USD i dokonasz 60 zaplanowanych miesięcznych płatności w wysokości 204,64 USD. Opłaty początkowe wahają się od 2,40% -5%.

RRSO za pośrednictwem Prospera wahają się od 6,95% (AA) do 35,99% (HR) dla pożyczkobiorców po raz pierwszy, przy najniższych stopach procentowych dla pożyczkobiorców o największej zdolności kredytowej. Kwalifikowalność pożyczek Prosper do kwoty 40 000 USD zależy od informacji podanych przez wnioskodawcę w formularzu wniosku.

Kwalifikowalność nie jest gwarantowana i wymaga, aby wystarczająca liczba inwestorów przekazała środki na Twoje konto oraz abyś spełniał warunki kredytu i inne. Szczegółowe informacje oraz wszystkie warunki można znaleźć w Umowie o rejestrację pożyczkobiorcy. Wszystkie pożyczki udzielone przez WebBank, członka FDIC. [/ Note]

Wszystkie płatności są płatne co miesiąc i możesz poprosić o wycenę oprocentowania i innych warunków pożyczki bez twardego sprawdzenia w raporcie kredytowym. Wszystkie pożyczki za pośrednictwem Prosper są objęte opłatą za udzielenie kredytu, która wynosi od 1% do 5%. Dokładna opłata zależy od Twojej oceny.

Profil pożyczkobiorcy

Większość pożyczkobiorców Prosper ma dobry lub doskonały kredyt. Minimalna wymagana ocena kredytowa wynosi 640, ale przeciętny kredytobiorca ma 710. Dochód jest również stosunkowo wysoki i wynosi nieco ponad 88 500 USD, w porównaniu z krajową medianą rzeczywistego dochodu osobistego w wysokości 30 240 USD.

Wszyscy pożyczkobiorcy będą musieli mieć wskaźnik zadłużenia do dochodów poniżej 50%, aby kwalifikować się do pożyczki Prosper. Co więcej, nie powinieneś finanso mieć żadnych niedawnych bankructw i wymagają one co najmniej dwóch lat historii kredytowej. Jeśli jesteś nowym pożyczkobiorcą, prawdopodobnie nie zostaniesz zatwierdzony.

Proces aplikacji

Aby rozpocząć proces aplikacji, musisz podać swój numer ubezpieczenia społecznego i informacje finansowe. Prawdopodobnie będziesz musiał również dostarczyć dokumentację potwierdzającą, aby potwierdzić swój dochód, na przykład ostatnie odcinki wypłaty lub zeznanie podatkowe.

Po zatwierdzeniu pożyczki jako pożyczkobiorcy otrzymasz ocenę Prosper, dzięki której inwestorzy będą wiedzieć, jak ryzykowna może być Twoja pożyczka. Jednak wysokie ryzyko nie oznacza, że ​​nie dostaniesz środków – ponieważ inwestorzy mogą uzyskać wyższą stopę zwrotu, wielu woli sfinansować te pożyczki. Następnie Twoja pożyczka zostanie wymieniona na rynku.

Inwestorzy mogą zaangażować zaledwie 25 USD lub całą kwotę pożyczki. Większość, którzy zdecydują się zainwestować, wybiera kwotę znajdującą się gdzieś pomiędzy tymi dwoma. Wielu inwestorów buduje swoje portfele automatycznie na podstawie swoich preferencji w zakresie ocen ryzyka, więc mogą nawet nie czytać konkretnie Twojej oferty.

Możesz sprawdzić status swojego wniosku za pośrednictwem swojego konta internetowego, na którym zobaczysz, jaki procent środków został do tej pory przeznaczony.

Znajdziesz tu również listę brakujących dokumentów, które musisz przesłać. Gdy Twoja pożyczka osiągnie 70% finansowania i Twoje informacje zostaną zweryfikowane, Prosper pozwoli Ci przejść dalej z otrzymywaniem środków.

Kiedy zostaniesz zatwierdzony

Kiedy Twoja pożyczka zostanie zatwierdzona i sfinansowana, otrzymasz środki na swoje konto bankowe poprzez bezpośredni depozyt. Opłata początkowa jest odejmowana od tej kwoty, dlatego ważne jest, aby dokonać tego obliczenia w ramach procesu planowania finansowego.

Kiedy przychodzi czas na dokonywanie płatności, masz kilka dostępnych opcji. Najbardziej zalecana jest płatność automatyczna, abyś mógł na bieżąco śledzić termin płatności, ale możesz też płacić telefonicznie, online lub czekiem.

Za płatność czekiem pobierana jest opłata – 5 lub 5% lub płatność, w zależności od tego, która z tych kwot kosztuje mniej. W przypadku prostej księgowości, jeśli Twoja płatność przekracza 100 USD, po prostu jesteś winien 5 USD oprócz zwykłej kwoty płatności.

Możesz również ponieść opłatę za zwłokę za wszelkie płatności dokonane po terminie. W przypadku przekroczenia terminu płatności 15 dni otrzymasz opłatę w wysokości 15 USD lub 5% niezapłaconego rachunku, w zależności od tego, która z tych kwot jest większa. W przypadku zwrotu płatności pobierana jest również opłata w wysokości 15 USD za niewystarczające środki.

Cechy szczególne

Prosper współpracuje z Clarity Money, aby zapewnić użytkownikom aplikację umożliwiającą lepsze zarządzanie finansami. Aplikacja umożliwia użytkownikom anulowanie niepotrzebnych kont i obniżenie rachunków.

Dopóki co miesiąc spłacasz terminowo, możesz być w stanie zbudować swój kredyt za pomocą pożyczki, ponieważ podlegają one wszystkim trzem biurom kredytowym. Jeśli szukasz pożyczki osobistej specjalnie na sfinansowanie procedury medycznej, Prosper współpracuje z dostawcami, aby pomóc swoim pacjentom w uzyskaniu dostępu do kredytu.

Prosper Healthcare Lending pomaga dostawcom oferować swoim pacjentom opcję finansowania, która może być alternatywą dla wysoko oprocentowanych kart kredytowych. Decyzję o zatwierdzeniu możesz uzyskać w ciągu zaledwie dwóch minut, aby proces podejmowania decyzji nie był utrudniony przez długi wniosek o pożyczkę.

Historia Prospera

Prosper rozpoczął działalność w 2005 roku i był pierwszą platformą pożyczkową na rynku w USA. Ich celem jest ułatwienie i obsługa pożyczek osobistych w sposób korzystny zarówno dla pożyczkobiorców, jak i inwestorów.

Obecnie jest to prywatna firma wspierana przez dużych inwestorów, takich jak Sequoia Capital, Francisco Partners, Institutional Venture Partners i Credit Suisse NEXT Fund.

Czy pożyczka od Prosper jest dla Ciebie odpowiednia?

Każda decyzja dotycząca finansowania jest decyzją osobistą. Rozważ ogólnie wszystkie opcje dotyczące pożyczek osobistych. Następnie dopracuj konkretny projekt Prospera, aby sprawdzić, czy pasuje do Twoich potrzeb. Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę, zanim podejmiesz decyzję.

Jakie masz opcje finansowania?

W zależności od potrzeb finansowych pożyczka osobista może być dla Ciebie najlepszym wyborem lub nie. W większości przypadków są najlepsze dla osób, które potrzebują dużej ilości pieniędzy i chcą kilka lat, aby je spłacić. W przypadku krótkoterminowych potrzeb finansowych możesz znaleźć większą elastyczność dzięki karcie kredytowej.

Jeśli wiesz, że będziesz w stanie spłacić swój dług w krótkim czasie, poszukaj karty kredytowej z niskim oprocentowaniem wstępnym. Może nie być opłacalne uiszczanie opłaty za udzielenie pożyczki osobistej, więc zrób porównanie kosztów obok siebie.

Twoja ocena kredytowa, dochód i aktualne obciążenie długiem również wpływają na najlepsze opcje pożyczania. Jeśli Twoja aplikacja zostanie odrzucona lub Twoja stawka jest bardzo wysoka, zastanów się, jak pilne są Twoje potrzeby finansowe.

Czy mógłbyś poczekać kolejne sześć miesięcy lub rok, aby wykorzystać fundusze? W przypadku czegoś takiego jak przebudowa domu lub wakacje odpowiedź może brzmieć tak.

Poświęć trochę czasu na aktywną naprawę swojej zdolności kredytowej lub obniż zadłużenie, aby uzyskać lepsze warunki pożyczki. Po potwierdzeniu, że dokonałeś pewnych pozytywnych zmian, powtórz proces wstępnej akceptacji, aby sprawdzić swoją nową ofertę pożyczki.

Czy model rynkowy Prospera jest odpowiedni dla Ciebie?

Pożyczki typu peer-to-peer otworzyły wiele drzwi zarówno pożyczkobiorcom, jak i inwestorom. Ale czy to jest dla Ciebie odpowiednie? Jeśli szukasz szybkiego finansowania, prawdopodobnie nie. Inwestorzy mają do 14 dni na przekazanie środków na wniosek o pożyczkę, więc może minąć tyle czasu, zanim zobaczysz jakąkolwiek gotówkę.

Jeśli jednak nie spieszysz się, pożyczka za pośrednictwem Prospera może być świetną opcją. Oferuje wszystkie te same korzyści, co tradycyjny pożyczkodawca i potencjalnie może nawet zapewnić lepsze oprocentowanie niż w przypadku zwykłego banku.

Gdy Twoja pożyczka zostanie umieszczona na rynku Prosper, ważne jest, aby zrozumieć, co inwestorzy faktycznie o Tobie widzą. Chociaż dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, są ukrywane, nadal widzą podstawowe informacje o wniosku o pożyczkę.

Oprócz oceny Prosper, która wskazuje Twoją zdolność kredytową, lista zawiera również przeznaczenie funduszy pożyczkowych oraz miasto i stan.

Chociaż nikt nie mógł dowiedzieć się, kim jesteś, warto być świadomym, aby upewnić się, że jest to w Twojej strefie komfortu. Inwestorzy mogą również sprawdzić, ile pozostałych środków jest potrzebnych. Może to pomóc w podjęciu własnej decyzji o tym, ile wnieść.

Końcowe przemyślenia

Po rozważeniu zalet i wad możesz przejść do trybu online, aby uzyskać wstępną zgodę. Możesz sprawdzić swój kurs za pomocą miękkiej kontroli kredytowej, więc nie musisz się martwić o żadne poważne obciążenia wpływające na raport kredytowy.

Jeśli podoba Ci się to, co widzisz, możesz zakończyć proces składania wniosku i przejść do części finansowania. Od początku do końca zyskasz pełną przejrzystość dzięki Prosper.

Obsługa klienta jest dostępna telefonicznie od poniedziałku do soboty lub pocztą elektroniczną w dowolnym momencie.

Dalej szukam?

Zapoznaj się z naszymi innymi recenzjami dotyczącymi pożyczek osobistych poniżej, aby dalej badać dostępne opcje.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy