Co to jest ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej?

17 lutego 2021
Category: Biur Informacji

Przed zatrudnieniem nowego pracownika pracodawcy zazwyczaj przeprowadzają kontrole przeszłości lub raporty klientów. Raport konsumencki może ujawniać informacje, takie jak rejestr karny i rejestr publiczny wnioskodawcy, a także jego raport kredytowy.

Ale zanim przyjrzymy się indywidualnemu kredytowi, musisz wiedzieć o ustawie Fair Credit Reporting Act. Co to jest ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej?

Co to jest ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej?

Ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej (FCRA) została ustanowiona w 1970 r. Jako sposób ochrony informacji o kredytach konsumenckich.

Agencje informacji kredytowej (CRA) prowadzą dokumentację kredytową dla każdego konsumenta. Przykładem agencji ratingowej jest biuro informacji kredytowej. FCRA uniemożliwia stronom dostęp do informacji przechowywanych w agencji ratingowej i przekazywanie ich bez uprzedniego uzyskania zgody konsumenta.

Jaki jest cel ustawy o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej? Celem FCRA jest ochrona praw i prywatności konsumenta .

W jaki sposób Fair Credit Reporting Act chroni prawa konsumentów?Oto zestawienie różnych sposobów, w jakie FCRA chroni prawa konsumentów:

 • Konsumenci mają prawo wiedzieć, co znajduje się w ich aktach
 • Konsumentów należy poinformować, jeżeli przeciwko nim wykorzystuje się informacjeKonsumenci mogą zażądać oceny zdolności kredytowej (bezpłatnie lub za opłatą)Jeśli istnieją niedokładne informacje, konsumenci mogą z nimi walczyćAgencje są zobowiązane do aktualizowania informacji w pliku konsumentaNie tylko każdy może uzyskać dostęp do pliku konsumentaKonsumenci muszą wyrazić zgodę pracodawcom, którzy chcą uzyskać informacjeTeraz, gdy znasz prawa konsumenta wynikające z ustawy o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej, musisz przestrzegać zasad.

  Kto reguluje agencje informacji kredytowej?Ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej jest egzekwowana przez Federalną Komisję Handlu (FTC). FTC zapewnia, że ​​agencje ratingowe nie naruszają zasad FCRA.

  Biuro Ochrony Konsumentów Nadzoruje również agencje sporządzające sprawozdania kredytowe, aby zapewnić ochronę praw konsumentów.

  Zgodność z FCRA

  Weryfikacja przeszłości może pokazać, czy kandydat może bezpiecznie pracować w Twojej firmie, jak radzi sobie ze swoimi finansami osobistymi i nie tylko. Generalnie pracodawcy przeprowadzają weryfikację przeszłości, gdy są bardzo zainteresowani kandydatem, tuż przed zaoferowaniem pracy.

  Współpracujesz z osobą trzecią, aby zebrać informacje o kandydacie. Agencja, która przeprowadza raport konsumencki, może zbierać informacje od agencji rządowych i biur informacji kredytowej.

  Sprawdzenie zdolności kredytowej może wykazać, czy kandydat wywiązuje się ze swoich osobistych zobowiązań odpowiedzialnie i terminowo. Raport kredytowy pokazuje kwotę kredytu, z którego korzysta konsument i czy spóźnia się z płatnościami. Możesz wykorzystać te informacje, a także inne czynniki, aby ocenić, czy kandydat jest zdolny do pracy w Twojej firmie.

  Jako pracodawca masz prawo do uzyskania informacji o przeszłości pracownika lub potencjalnego pracownika zgodnie z FCRA, jeśli przestrzegasz przepisów dotyczących sprawozdawczości kredytowej.

  Aby zachować zgodność z FCRA, musisz powiadomić kandydata, że ​​potrzebujesz raportu konsumenckiego na jego temat. Twoje zawiadomienie powinno być samodzielnym dokumentem i powinno informować kandydata, że ​​możesz wykorzystać te informacje do podjęcia decyzji o ich zatrudnieniu. Możesz również dodać wyraźne zastrzeżenie, prosząc kandydatów o prawo do otrzymywania raportów przez cały okres ich zatrudnienia w Twojej firmie.

  Gdy kandydat przeczyta i zgodzi się na ujawnienie informacji, musi udzielić Ci pisemnej zgody na dostęp do swoich akt.

  Po uzyskaniu pisemnej zgody kandydata musisz oficjalnie poinformować firmę otrzymującą raport konsumencki, że przestrzegałeś przepisów FCRA.

  Kiedy firma otrzymująca raport konsumencki przekaże Ci raport, przekaże Ci również kopię „Podsumowania Twoich praw wynikających z ustawy o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej, dokumentu określającego prawa konsumenta.

  Jeśli myślisz o odrzuceniu podania kandydata lub zwolnieniu pracownika z powodu zgłoszenia konsumenckiego, poinformuj go o tym. Dołącz kopię raportu konsumenckiego oraz „Podsumowanie Twoich praw wynikających z ustawy Fair Credit Reporting Act. Kandydat może następnie przejrzeć te dokumenty i sprawdzić, czy informacje są poprawne, czy nie.

  Jeśli zdecydujesz się nie zatrudniać kandydata, przekaż mu informacje o firmie, która przeprowadziła zgłoszenie konsumenckie, oświadczenie, że agencja ratingowa nie podjęła decyzji oraz powiadomienie, że mogą walczyć z informacjami, jeśli są nieprawidłowe.

  Niezależnie od tego, czy zatrudniasz, czy nie zatrudniasz kandydata, jesteś odpowiedzialny za bezpieczne pozbycie się zgłoszenia klienta (np. Zniszczenie).

  Aby uzyskać więcej informacji na temat wymagań pracodawcy dotyczących zgodności z FCRA, odwiedź witrynę internetową FTC.

  W niektórych stanach obowiązują dalsze przepisy, które ograniczają lub uniemożliwiają korzystanie z historii kredytowej danej osoby jako czynnika decydującego o tym, czy należy ją zatrudnić, czy nie. Na przykład nie można ustalić, czy zatrudniasz kogoś na podstawie raportu kredytowego dla większości stanowisk w Kalifornii. Sprawdź w swoim stanie przepisy i regulacje dotyczące raportów kredytowych.

  Zatrudniając nowych pracowników, musisz dodać ich do listy płac swojej firmy. Uprość swoje obowiązki dzięki oprogramowaniu do obsługi płac Patriot. Uzyskaj dostęp do bezpłatnej konfiguracji i wsparcia, uruchom listę płac w trzech łatwych krokach i nie tylko. Wypróbuj za darmo już dziś!

  Ten artykuł został zaktualizowany w stosunku do pierwotnej daty publikacji 13.09.2012.

  Nie stanowi to porady prawnej; aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy