• Duży czyn w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawo przejażdżki. Jest propozycja ministerstwa
  • "Ruch jest jeden i banalny". PO apeluje do rządu co do cen paliw
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3
  • Surowe sankcje za cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę

Istnieje szansa na dalsze, choć niewielkie spadki cen paliw na stacjach w przyszłym tygodniu. Ich skala będzie zależała od decyzji, które zapadną podczas wiedeńskiego spotkania państw OPEC i dziesięciu innych producentów ropy spoza kartelu - uważają analitycy rynku.

Jak raportują analitycy z biura Reflex, póki co wiadomo, że Iran, opuszczając czwartkowe spotkanie Wspólnego Ministerialnego Komitetu Monitorującego, odrzucić chce poprzeć decyzji na temat wzroście produkcji ropy naftowej o milion baryłek na dzień. Minister Arabii Saudyjskiej tłumaczy, że wzrost produkcji nastąpiłby stopniowo, an osiągnięcie świeżych, wyższych limitów produkcji zdołałoby zająć w sumie nawet kilka miesięcy, dlatego także trudno oczekiwać, aby był to szok podażowy gwoli rynku.

Jakie recenzje?

Z analizy e-petrol wynika, że skala spadków cen na polskich stacjach zależeć będzie również od czasu decyzji właścicieli poszczególnych obiektów, co do wysokości ich marży.

Średnie detaliczne ceny paliw w czwartek w Polsce ukształtowały się na następującym poziomie: etylina bezołowiowa 95 - 5, 03 zł za litr (-3 gr), benzyna bezołowiowa 98 - 5, 34 zł za litr (-4 gr), olej napędowy a mianowicie 4, 99 zł zbyt litr (-3 gr), autogaz - 2, 09 złotych za litr (-2 gr).

Znana firma zniknie z polskiego rynku. Szyld zmieni ponad 100 stacji

Na stacjach paliw w ostatnim tygodniu czerwca - wedle analizą serwisie e-petrol - zarówno koszty benzyny 95, jak paliwa napędowego będą mieścić się w przedziale 4, 95-5, 05 zł za litr. W przypadku autogazu, w stacjach paliw będzie można poznać ceny z przedziału 6, 07-2, 15 zł zbytnio litr.

Analitycy z Refleksu przypominają, że obniżki cen na stacjach będą od początku czerwca. W sumie ceny benzyny jak i również oleju napędowego spadły o 11 groszy na litrze, an autogazu o 9 gr za litr, jednak średni poziom cen bezołowiówki bezołowiowej 95 utrzymuje się powyżej 5 zł zbyt litr, podczas gdy umiarkowana cena diesla spadła aż do poziomu 4, 99 zł za litr.

Ich zdaniem planując wakacyjne wycieczki, warto zwrócić uwagę na miejsce tankowania. To zasadnicze ze względu na wielkie zróżnicowanie cen na stacjach, które sięga nawet 40 groszy na litrze. Wam, którzy szukają oszczędności muszą unikać tankowania przy autostradach czy też w miejscowościach turystycznych, gdzie ceny z reguły są najwyższe.