Tajne wskazówki dla poufnych, jak uzyskać wyrzucone monety od banków

17 lutego 2021
Category: Celem Jest

Jak zdobyć niewyszukane rolki monet opakowane w bank

 • Kołek
 • DzielićE-mailRyan McVay / Stockbyte / Getty Images

  Jednym z najbardziej satysfakcjonujących sposobów zbierania monet jest znajdowanie rzadkich monet w regularnie krążących monetach z banku. Nie możesz się pomylić z przeszukiwaniem rolek monet owiniętych w bank! Będziesz jednak potrzebował cierpliwości. Kupujesz monety według wartości nominalnej, przeszukujesz je pod kątem błędów, odmian i rzadkich monet, a następnie sprzedajesz odrzucone z powrotem do banku, aby uzyskać więcej monet do zbadania! Musisz tylko zainwestować swój czas w stosowanie tej metodyki wolnej od ryzyka.

  Ale to nie jest tak łatwe, jak myślisz. Oprócz wiedzy, jakich odmian, błędów i rzadkich monet szukać, musisz uporać się z tym, że bank jest instytucją nastawioną na osiąganie zysku. Wiedza o tym, jak przezwyciężyć to ograniczenie, pomoże ci zdobyć rulony monet, które musisz przeszukać.

  Większość monet opakowanych w bankach pochodzi z Rezerwy Federalnej

  Niestety jest usterka. Większość banków nie lubi sprzedawać monet w rulonach swoim klientom, a nakłanianie banku do zakupu rolek monet prosto z mennicy Stanów Zjednoczonych jest praktycznie niemożliwe. Część problemu leży w sposobie, w jaki System Rezerwy Federalnej rozprowadza monety do banków. Fed pobiera od banków opłatę za składanie specjalnych zamówień na monety i walutę, chyba że moneta kwalifikuje się jako „emisja okolicznościowa i ma wyznaczony specjalny okres składania zamówień. Dzielnice państwowe i dolary prezydenckie kwalifikowały się pod tym mianem, gdy zostały po raz pierwszy wydane.

  Jednak nawet jeśli możesz skłonić swój bank do zakupu monet w rolkach na specjalne zamówienie, nie ma gwarancji, że Rezerwa Federalna wyśle ​​do Twojego banku monety ze stanu menniczego! Fed nie jest zobowiązany do honorowania próśb o monety ze stanu mennicy (co nazywają „nowymi) monetami, ale twierdzi, że robi to, gdy pozwalają na to poziomy zapasów. Rezerwa Federalna zawsze wysyła najpierw monety „mieszane (krążące lub używane).

  Chodzi o to, że nawet jeśli znajdziesz bank chętny do współpracy i zamówienia nowych monet, mogą ich nie dostać! W rezultacie bank wypełnia formularz wniosku specjalnego, prawdopodobnie płacąc dodatkowe opłaty, a następnie i tak nie zrozumiał, czego chcesz, co powoduje niezadowolenie klientów. Jeśli jest to dziwny nominał, na przykład pół dolara, bank może utknąć z nimi na kilka miesięcy lub lat, ponieważ bardzo niewielu klientów o nie pytało. Rozwiązaniem tego problemu przez banki jest zazwyczaj całkowite unikanie składania specjalnych zamówień na monety.

  Wreszcie banki na mniejszych rynkach mogą nie składać zamówień bezpośrednio z Banku Rezerw Federalnych. Fed może zawrzeć umowę z dużym bankiem regionalnym, aby dokonać dystrybucji monet i pieniędzy papierowych na mniejsze rynki. Ponieważ bank działa jako pośrednik, zwiększa to koszt obsługi wyrzuconych monet. Duży bank regionalny pobiera również opłatę od banku zlecającego za obsługę tych specjalnych zamówień.

  Jak złamać odmowę banku sprzedaży walcowanych monet

  Teraz, gdy rozumiesz powody, dla których banki niechętnie zamawiają i dostarczają monety w rulonach, możesz nauczyć się współpracować z nimi, aby uzyskać to, czego potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy szukasz rolek z dolarami Sacagawea w stanie mięty, czy monet w obiegu, abyś mógł oddzielić miedź od cynku, pierwszym krokiem jest zdefiniowanie celu.

  Jeśli Twoim celem jest zdobycie monet ze stanu mennicy, najlepszym rozwiązaniem będzie mniejszy bank oferujący pełen zakres usług, który zwykle nie obsługuje wielu kont handlowych. Takie banki są zazwyczaj pozycjonowane jako „banki korporacyjne wyższej klasy i nie mają bezpłatnych typów kont czekowych i oszczędnościowych. Ale jeśli jesteś zagorzałym poszukiwaczem monet lub lubisz układać wiele rzutów menniczych, bank tego rodzaju będzie najbardziej skłonny do zamawiania i otrzymywania „nowych monet. Najprawdopodobniej przerzucą też na Ciebie opłaty, a posiadanie konta w banku będzie obowiązkowe.

  Zamawianie monet w obiegu jest łatwe

  Jeśli Twoim celem jest kupowanie rolek monet w obiegu, najlepszym typem banku są banki o dużej renomie, o szerokim zasięgu, w których bankowością zajmują się przeciętni przedsiębiorcy. Banki te zazwyczaj handlują znacznymi ilościami monet w obiegu, ponieważ niektóre rodzaje firm przyjmują więcej monet niż potrzebują i je zdeponują. Inne rodzaje działalności wykorzystują ogromne ilości różnych monet, aby dać swoim klientom zmianę. Banki, które prowadzą stałą działalność handlową, prawie zawsze mają pod ręką mnóstwo monet w obiegu i często sprzedają je osobom niebędącym posiadaczami kont. Jeśli chcesz regularnie otrzymywać tego typu monety, szczególnie w dużych ilościach, takich jak pudełka z bułkami, dobrym pomysłem jest otwarcie konta w banku, który dostarcza Ci monety.

  Radzenie sobie z trudnymi kasjerami bankowymi

  Niezależnie od rodzaju banku, do którego się udajesz, możesz napotkać kasjerów trudnych, upartych lub tępych. Niektóre z nich potrzebują jedynie prawdziwego trzymania się za rękę, ale inne wydają się być przeciwne tylko dlatego, że mogą. Kiedy napotkasz trudnych wróżbitów, poświęć chwilę na wyjaśnienie. Okazuj empatię dla ich obecnej sytuacji. Nie wiesz, jaki mają dzień. Powiedz im, że mogą w Twoim imieniu zamówić monety bezpośrednio od Fed. Jeśli twierdzą, że nie mogą tego zrobić, poproszono o wezwanie głównego kasjera lub przełożonego.

  Zawsze bądź uprzejmy, ale stanowczy. Jeśli na przykład banki twierdzą, że „nie niosą prezydenckich dolarów, powiedz im, że wystarczy im zamówić. Jeśli musisz, wejdź w górę łańcucha zarządzania. Jeśli będą nalegać, że ich nie zamówią, zapytaj, czy jest inny oddział banku, który to zrobi. Poproś ich, aby zadzwonili po Ciebie, aby znaleźć to, czego potrzebujesz. W końcu jesteś klientem!

  Zaawansowane planowanie rolek opakowanych bankowo

  Kiedy wiesz, że konkretny rodzaj monety jest wypuszczany, zadzwoń i poproś bank o zamówienie żądanej ilości i zatrzymaj ją za Ciebie. Jeśli lubisz odkładać rulony monet w stanie menniczym, które są trudne do znalezienia w pełnych rolkach, takich jak monety i dziesięciocentówki, zadzwoń do swojego banku co kilka dni i sprawdź, czy pojawiły się jakieś bułki. tego dnia zwykle otrzymują zamówienia z Fed i dzwonią tego dnia. Kiedy dostaną monety ze stanu mennicy, poproś, aby je dla ciebie zatrzymali.

  Zdecydowanie najlepszym sposobem na zapewnienie stałych dostaw rolek pakowanych w bank jest nawiązanie relacji z określonym bankiem. Zaprzyjaźnij się z głównym kasjerem lub kierownikiem. Poproś ich, aby zadzwonili, jeśli ktoś zdeponuje nietypowe przedmioty, takie jak rolki o wartości pół dolarów lub duże dolary, takie jak dolary Eisenhowera. W rzeczywistości należy zawsze prosić kasjera o sprawdzenie w skarbcu rolek i częściowych rzutów monet tego typu. Banki chciałyby pozbyć się tych drobiazgów, ponieważ nie mogą wysłać ich do Fed, dopóki nie uzyskają określonej kwoty. Spośród wszystkich rodzajów monet znajdujących się obecnie w obiegu, pół dolara i duże dolary najprawdopodobniej pozwolą wyprodukować srebro lub cenne odmiany!

  Inne źródła rolek monet

  Jednym z moich najbardziej soczystych źródeł monet w obiegu jest firma, która obsługuje maszyny Coinstar w mojej okolicy. Ludzie wrzucają do tych rzeczy wszelkiego rodzaju stare monety! Innym świetnym źródłem są sprzedawcy w sklepach wielobranżowych. Czasami ludzie przynoszą całe bułki centów pszenicy lub srebrne monety, aby kupić papierosy i alkohol. Nawiąż kontakt z prawdopodobnymi źródłami wielkich monet w Twojej okolicy i daj im znać, że zbierasz! Rozłóż wizytówkę i poproś, aby zadzwonili, gdy pojawią się interesujące rolki. W ten sposób dostaję świetne monety!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy