Do premiery nowego iPhone'a, który to ma być siódmą generacją aparatu, zostało jeszcze ponad pół roku, ale globalna sieć już huczy od plotek dotyczących wyglądu i specyfikacji nowego urządzenia od Apple. Oto te, które powtarzają się najczęściej.

Kilka dni temu Apple dzięki konferencji w Cupertino zaprezentował swój nowy produkt: iPhone'a SE. Ale to dopiero wstęp do tegoż, co ma się wydarzyć na jesieni. Plotki i przecieki, które krążą po sieci od kilku miesięcy, dają nam kilka wytycznych na temat tego, jak na przykład może wyglądać kolejny smartfon od Apple.

Smuklejszy kształt

"Tani" smartfon, nowy tablet, inny zegarek. Pięć rzeczy od Apple'a

Znawcy rynku spodziewają się, że kolejna generacja smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka otrzyma nazwę iPhone szóstej. Apple wypuści prawdopodobnie 2 wersje telefonu, więc podobnie jak przy "szóstce" możemy oczekiwać iPhone'a 7 jak i również iPhone'a 7 Plus. Główny będzie miał ekran na temat przekątnej 4, 7 cala, a drugi o przekątnej 5, 5 cala.

Nie wiemy, jak dokładnie stanie się wyglądał nowy iPhone, jednak wiele plotek sugeruje, że będzie przypominał iPhone'a 6s. Mówi się o naszym samym kształcie, z naszym, że nowy telefon posiada być cieńszy.

Apple dąży ponoć do tegoż, aby iPhone 7 był prawie tak cienki jakim sposobem 6, 1 - milimetrowy iPod touch. Chce wówczas osiągnąć m. in. za pośrednictwem usunięcie 3, 5 milimetrowego gniazdka słuchawkowego. Zamiast faceta miałby się pojawić drugi głośnik.

Wprowadzone miałoby być też cieńsze złącze Lightning, które służyłoby także do podłączania słuchawek przewodowych. Z kolei słuchawki bezprzewodowe łączyłyby się z urządzeniem za pomocą Bluetootha.

Wydajniejszy procesor

Apple kontra rząd USA. iPhone ma być jeszcze trudniejszy do zhakowania

Ponadto, oko kamery iSight ma nie wystawać, tak jak przy "szóstkach", tylko zostanie "wchłonięte" przez obudowę. Kolejną żadną nowością ma być brak podłużnych pasków z tyłu obudowy, które służą do wzmacniania sygnału anten. Pozostaną chyba jedynie paski na dolnej i górnej krawędzi.

Specyfikacje wewnętrzne nie są jeszcze znane, ale można spekulować, że iPhone 7 będzie bardziej wydajny od poprzedników dzięki procesorowi nowej generacji A10, produkowanych przez tajwańską firmę TSMC.

W sieci roi się też od plotek mówiących na temat tym, że w iPhone 7 ma pojawić się podwójna aparat oraz przycisk Home wbudowany w wyświetlacz. Mówi się też bezprzewodowym ładowaniu i czytniku linii papilarnych.

Prezentacja iphoneów odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu, tak jak miało to miejsce w ostatnich latach.