Apple nadal siedzi na górze gotówki, a jego interes, który ostatnio nieco wyhamował, wciąż jest stabilny jak i również dochodowy. Mimo to firma szuka dodatkowych wpływów skarbowych i tuż przed świętami wypuszcza na rynek nieznany produkt.

Takiego mało kto się spodziewał. Wówczas książka z 450 fotografiami produktów firmy za niecałe 300 dol.

"Designed by Apple in California" - album Apple zbyt niecałe 300 dol.

W oświadczeniu prasowym Apple poinformował, że w środę szesnascie listopada do sprzedaży trafi kronika firmy zatytułowana "Designed by Apple in California" - to album wraz z 450 zdjęciami produktów Apple począwszy od iMaca spośród 1998 r., kończąc w rysiku Apple Pencil. Pisarzem fotografii jest Andrew Zuckerman.

Tytuł pojawi się w dwóch wersjach - mniejszej (ok. 32, 3x25, 9 cm) oraz większej (ok. 41, 2x33 cm). Ceny to odpowiednio 199 dol. (ok. 812 zł) oraz 299 dol. (ok. 1221 zł). Trafi do sprzedaży w wybranych krajach - USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii, Japonii, Tajwanie i Hong Kongu. Pozycja, przynajmniej dzięki razie, nie będzie dostępna w Polsce, ale z pewnością znajdzie się dzięki portalach aukcyjnych. W przeciwieństwie do nowego MacBooka Pro cena albumu jest ostateczna, bo kronika nie wymaga żadnych przejściówek.

Całość dedykowana jest Stevenowi Jobsowi, współzałożycielowi i byłemu prezesowi Apple.

Oto jak wydanie tej kroniki uzasadnia Jony Ive, naczelny projektant Apple:

Motywacją, która przyświecała Stevenowi od czasu samego początku była chęć stworzenia czegoś wielkiego na rzecz ludzkości. Pozostaje to naszą ideą i celem w przyszłość. Kronika stanowi zestaw wielu produktów zaprojektowanych poprzez Apple w ciągu przeszłych lat.

Mamy wiarę, że pomoże zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego te wyekwipowania istnieją, służąc jednocześnie zbytnio źródło informacji dla studentów zajmujących się szeroko rozumianym wzornictwem.

Jak przystało na Apple, to nie wydaje się być taka znowu zwykła lektura. Firma zachwala, że "Designed by Apple in California" wydrukowana została "na umyślnie frezowanym, niestandardowo barwionym papierze matowym", przy użyciu "powoli blaknącego atramentu".

Apple pod koniec października opublikował efekty finansowe za czwarty trymestr i cały rok fiskalny 2016. Firma zanotowała główny spadek przychodów w ujęciu rok do roku od momentu 2001 r. Przychody zamknęły się w kwocie 215, 6 mld dol., o ok. 18 mld dol. mniej, niż w pełnym roku 2015. Zysk netto natomiast wyniósł 45, 6 mld dol., ok. szóstej, 7 mld dol. mniej, niż rok wcześniej.

Być może hamująca dynamika wzrostu skłoniła firmę do tak niestandardowego kroku. Trzeba jej jednak przyznać, hdy zamknęła usta krytykom, którzy podnosili, że firma nie tworzy nic nowego, zaś tylko goni konkurencję. I tak kolejny produkt Apple zaskoczył rynek jak w przeszłości iPhone'y. Bez wątpienia publikacja albumu wymagała odwagi a mianowicie większej niż usunięcie śladowy jacka z iPhone'a szóstej.

Tagi: Apple Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie