Twój kompletny przewodnik po ulepszeniach karty kredytowej

17 lutego 2021
Category: Kredytowej Jest

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby zapoznać się z naszymi zasadami reklamowymi, odwiedź tę stronę.

Aktualizacja: niektóre oferty wymienione poniżej nie są już dostępne. Zobacz aktualne ofertytutaj .

Chociaż łatwo jest stać się impulsywnym ze strategią karty kredytowej i gonić za każdym błyszczącym bonusem powitalnym, który widzisz, zawsze warto mieć na uwadze plan długoterminowy. Czy karta, którą otwierasz, jest opiekunem, czy spróbujesz ją ulepszyć lub obniżyć po pierwszym roku, aby cieszyć się zwiększonymi korzyściami lub uniknąć płacenia rocznej opłaty?

Wiele zależy od tego, czy uaktualnić, w zależności od tego, z którym wydawcą kart pracujesz i jakie konkretne karty chcesz ulepszyć. Dzisiaj w całości przyjrzymy się wszystkim, co musisz wiedzieć o uaktualnieniu kart kredytowych.

W tym poście

Plusy i minusy ulepszenia karty

Zanim zagłębimy się w specyfikę każdego wydawcy, zacznijmy od kilku ważnych rzeczy, które warto wiedzieć o ulepszaniu kart. O ile nie powiem inaczej, możesz założyć, że wszystko tutaj dotyczy również procesu obniżania poziomu kart, ale skupię się na aktualizacji, aby nie było to zbyt długie i niezgrabne.

(Zdjęcie za pośrednictwem Getty Images)

Co dokładnie oznacza ulepszenie karty kredytowej? Zacznijmy od tego, czym nie jest: kiedy ulepszasz kartę, nie otwierasz nowego konta, co oznacza, że ​​nie będzie żadnego nowego zapytania dotyczącego twojego raportu kredytowego (yay!). Twoje dane logowania online pozostaną niezmienione i chociaż otrzymasz pocztą nowy numer karty kredytowej i nową kartę fizyczną, historia konta, limit kredytowy i inne czynniki wpływające na Twoją zdolność kredytową nie zmienią tego wszystkiego. W rzeczywistości prawdopodobnie nie zobaczysz uaktualnienia nigdzie odzwierciedlonego w raporcie kredytowym.

Możesz to wykorzystać na swoją korzyść, ponieważ ulepszenie karty kredytowej może być świetną opcją, jeśli masz zamiar zamknąć dom i nie chcesz, aby nowe zapytania kredytowe zepsuły proces składania wniosku o kredyt hipoteczny. Podobnie obniżenie wartości karty w celu uniknięcia rocznej opłaty sprawi, że konto pozostanie otwarte i starzeje się w raporcie kredytowym, zwiększając Twój wynik bez żadnych kosztów.

Kolejną wielką zaletą ulepszenia karty kredytowej jest to, że czasami można zarobić za to premię. Jeśli wydawca karty uruchamia nowy produkt lub chce zachęcić ludzi do przejścia na wersję premium w ramach określonej rodziny kart, może zaoferować dodatkowe punkty za aktualizację. American Express jest znane z tego, że robi to najczęściej, oferując od czasu do czasu premie upgrade dla kart premium, takich jak karta Marriott Bonvoy Brilliant American Express® i karta Hilton Honors Aspire od American Express.

Jedną z największych wad ulepszenia karty kredytowej jest to, że wielu wydawców opiera teraz Twoje uprawnienia do nowych bonusów powitalnych na podstawie otwartych kart kredytowych, a nie tylko tych, na których otrzymałeś bonus. Zobaczymy to lepiej, gdy zagłębimy się w szczegółowe zasady wydawcy, ale ulepszenie lub obniżenie poziomu karty może uniemożliwić Ci uzyskanie cennego bonusu powitalnego w przyszłości, więc pamiętaj o tym przed podjęciem decyzji.

Ponadto fakt, że nie otwierasz nowego konta, może w rzeczywistości działać przeciwko tobie. Jeśli chcesz wprowadzić zmianę, ponieważ Twój obecny limit kredytowy nie jest wystarczający, aby zaspokoić Twoje potrzeby, uaktualnienie nie rozwiąże tego problemu.

Ogólnie rzecz biorąc, wydawcy zezwalają na aktualizację lub obniżanie wersji tylko w ramach jednej rodziny kart. Oznacza to, że na przykład nie można zmienić produktu między kartą kredytową Gold Delta SkyMiles® firmy American Express a kartą Platinum® firmy American Express. Możesz ulepszyć swoją Gold Delta SkyMiles Amex do karty kredytowej Delta Reserve® od American Express, ale jak zobaczymy za chwilę, może to nie być najlepszy pomysł.

Wydawcy nie mogą również zezwalać na zmianę produktu z osobistej na firmową kartę kredytową, a American Express nie zezwala na zmianę karty kredytowej na kartę obciążeniową (taką jak Amex Gold) i odwrotnie.

Ulepszanie kart za pomocą Chase

Dzięki zasadzie 5/24 wiele osób decyduje się na rozpoczęcie przygody z kartą kredytową od Chase, co oznacza, że ​​często jest to pierwszy wystawca, w którym będą musieli poradzić sobie z kwestią ulepszenia lub obniżenia wartości karty. Chase pozwala na zmianę kart w ramach tej samej rodziny, chociaż konto musi mieć rok, zanim będzie można dokonać zmiany. Poza tym jest to stosunkowo proste, a zespół obsługi klienta Chase A + może szybko obsłużyć żądanie przez telefon.

Ulepszanie Sapphire Preferred do Sapphire ReserveChase oferuje dwie najlepsze uniwersalne karty z nagrodami w Chase Sapphire Preferred® Card i Chase Sapphire Reserve®. Możesz jednak mieć tylko jeden naraz. Oznacza to, że musisz dokonać wyboru – ale co, jeśli zmienisz zdanie po roku zarabiania z Chase Sapphire? To świetny przykład, kiedy uaktualnić lub obniżyć poziom karty: aby pomóc Ci wybrać Sapphire, który oferuje odpowiednią kombinację korzyści związanych z podróżą i kategorii premii z roczną opłatą, którą jesteś gotów zapłacić.

Osoby, które są na skraju rezerwy Sapphire, mają teraz jeszcze silniejszą zachętę do wybrania preferowanej, ponieważ oferuje ona premię powitalną w wysokości 60000 punktów po wydaniu 4000 USD w ciągu trzech miesięcy w porównaniu z rezerwą Sapphire, która oferuje tylko 50000 punktów premia po tym samym minimalnym wymogu i czasie trwania. Niektórzy ludzie mogą wyjść z wyprzedzeniem, ubiegając się o Preferred, zdobywając bonus powitalny, a następnie awansując do Rezerwy po pierwszej rocznicy karty.

Produkt zmieniający wolność w szafirInną częstą zmianą, jaką widziałem, jest przejście z Chase Freedom (już nie otwarte dla nowych kandydatów) lub Chase Freedom Unlimited na Sapphire lub obniżenie w odwrotnym kierunku. Kiedy Sapphire Reserve po raz pierwszy uruchomiono, Chase pozwolił ci złożyć wniosek, nawet jeśli masz już Sapphire Preferred, więc wiele osób w końcu trzymało dwa szafiry, ale potrzebowało tylko jednego.

Przejście na kartę bez rocznych opłat, takie jak Chase Freedom lub Freedom Unlimited, to świetny sposób na utrzymanie tego konta otwartego, więc nadal starzeje się i wzmacnia Twój raport kredytowy bez marnowania rocznej opłaty.

Czasami sensowne jest również poruszanie się w odwrotnym kierunku. Może otworzyłeś Freedom lub Freedom Unlimited, ale wykorzystałeś wszystkie swoje miejsca 5/24 i nie możesz dostać karty Sapphire. Aktualizacja to łatwy sposób na uzyskanie dostępu do niesamowitej kolekcji partnerów transferowych Ultimate Rewards firmy Chase. A może zdegradowałeś Sapphire do Freedom w ciągu roku, w którym niewiele podróżowałeś, ale teraz twoja praca lub podróże osobiste znów nabrały tempa. Uaktualnienie to świetny sposób, aby kontynuować od miejsca, w którym skończyłeś, jeśli chodzi o korzyści podróżne i ubezpieczenie.

Informacje dotyczące Chase Freedom i Chase Freedom Unlimited zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wydawcę karty.

Aktualizacja kart z American Express

American Express ma jedne z bardziej rygorystycznych zasad dotyczących aktualizacji, częściowo dlatego, że oferuje szeroką gamę kart osobistych, biznesowych, cobranded, kredytowych i kart płatniczych. Jak wspomniano powyżej, nie można zmieniać produktu z karty osobistej na wizytówkę ani między kartą płatniczą i kredytową, a także należy pozostać w jednej „rodzinie (czy to Delta, Marriott, Membership Rewards itp.).

Amex formalnie nie wymaga, abyś czekał rok na ulepszenie lub obniżenie wersji kart, a możesz być w stanie zaktualizować wcześniej niż rok – zwłaszcza jeśli otrzymasz ukierunkowaną ofertę premii za ulepszenie, taką jak dwie, o których wspomniałem powyżej. Jednak jeśli chodzi o obniżki, zdecydowanie polecam poczekać przynajmniej cały rok.

Amex ma bardzo szeroki język w warunkach aplikacji kartowych, co daje mu możliwość odzyskania twoich premii, jeśli uważa, że ​​grasz w system. Jednym z nielicznych „nadużyć, które zostały wyraźnie zdefiniowane, jest obniżenie wartości karty w ciągu pierwszego roku, jak widać poniżej w warunkach aktualnej oferty powitalnej Delta Reserve:

„Jeśli według naszego wyłącznego uznania ustalimy, że w jakikolwiek sposób brałeś udział w nadużyciach, nadużyciach lub grach w związku z ofertą powitalną lub że masz zamiar to zrobić (na przykład, jeśli złożyłeś wniosek o jedną lub więcej kart, aby uzyskać oferty powitalne, których nie planowaliśmy dla Ciebie; jeśli anulujesz lub obniżysz poziom swojego konta w ciągu 12 miesięcy od jego uzyskania; lub jeśli anulujesz lub zwrócisz zakupy dokonane w celu osiągnięcia kwoty progowej), możemy nie naliczyć mil i [Mile kwalifikujące medalionu] na swoje konto. Możemy również anulować to konto Karty i inne konta Karty, które możesz mieć u nas.

Amex ma również niezwykle rygorystyczne zasady dotyczące kwalifikowalności do premii powitalnej, pozwalając ci zdobyć premię na karcie kredytowej tylko wtedy, gdy nigdy wcześniej jej nie posiadałeś. Oznacza to, że ulepszenie lub obniżenie poziomu karty, niezależnie od tego, czy wiąże się to z jakimkolwiek bonusem, uniemożliwiłoby Ci ponowne uzyskanie bonusu na tej nowej karcie. To sprawia, że ​​koszt alternatywny zmiany kart Amex jest niewiarygodnie wysoki i oznacza, że ​​możesz być lepiej, jeśli po prostu złożysz wniosek o nowe konto lub anulujesz kartę, której nie chcesz.

Uaktualnienie Amex Gold do Amex PlatinumW zeszłym roku Amex odświeżył swoją złotą kartę American Express®, aby uczynić ją znacznie bardziej atrakcyjną, ale dla osób często podróżujących nadal ma problemy z konkurowaniem z Platyną pod względem ogólnej wartości dodanej.

Rozumiem, dlaczego wiele osób chciałoby posiadać zarówno Amex Gold, jak i Platinum (co ja osobiście robię), ale z wyżej wymienionego powodu zdecydowanie sugerowałbym, aby nie zmieniać produktu i po prostu ubiegać się o karty, które chcesz. Amex regularnie oferuje ukierunkowane bonusy na karcie Platinum w wysokości do 100 000 punktów (o wartości 2000 USD w oparciu o wyceny TPG), co oznacza, że ​​rezygnując z przyszłych nagród w wysokości 2000 USD, dokonujesz aktualizacji teraz.

Aktualizacja do Bonvoy Brilliant lub Hilton AspireJedynym momentem, w którym warto ulepszyć kartę Amex, może być premia za upgrade do Marriott Bonvoy Brilliant lub Hilton Aspire, premium kart kredytowych każdej sieci hoteli. W przypadku Hilton Aspire widzieliśmy premie za upgrade do 150000 punktów Hilton, czyli tyle samo, co najlepsza w historii oferta publiczna dla nowych kandydatów na tej karcie.

W takim przypadku uaktualnienie i utrzymanie historii kredytowej to lepsza okazja niż zamknięcie jednej karty w celu otwarcia nowej. To trochę trudniejsza decyzja w przypadku Marriott, ponieważ przejście na Bonvoy Brilliant oznacza rezygnację z podstawowej karty, która jest oferowana w ramach darmowej nocy z okazji 35000 punktów. Mogę wyciągnąć z tych darmowych nocy kilkaset dolarów wartości, znacznie więcej niż roczna opłata, którą płacę za to, więc wolałbym mieć jak najwięcej kart Bonvoy.

Upgrade karty z Citi

Pomiędzy zwiększoną konkurencją ze strony innych emitentów a bolesną dewaluacją swojego ultra-luksusowego Citi Prestige, Citi stracił w ostatnich latach wiele pozycji w branży nagród za podróże. Możesz ulepszyć kartę kredytową Citi tylko wtedy, gdy otrzymasz ukierunkowane zaproszenie e-mail; jeśli spróbujesz zrobić to online, zostaniesz przekierowany do wprowadzenia unikalnego kodu oferty. Jednak podobnie jak w przypadku Amex, wymagania Citi dotyczące uprawnień do premii zniechęcają Cię do czekania na aktualizację.

Jeśli spojrzysz na stronę docelową Citi Prestige, zobaczysz, że nie możesz zarobić na nim premii, jeśli otworzyłeś lub zamknąłeś kartę taką jak Citi Premier w ciągu ostatnich 24 miesięcy. W praktyce oznacza to, że jeśli nie planujesz długo utrzymywać otwartej karty Citi, powinieneś zamknąć ją, gdy tylko pojawi się Twój bonus, aby móc zresetować 24-miesięczny zegar zarabiania następnego bonusu. Informacje dotyczące Citi Prestige zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wydawcę karty.

Ulepszanie kart za pomocą Capital One

Chociaż Capital One nie oferuje obecnie karty premiowej premium, tak jak inni główni emitenci, oferuje wersje swoich popularnych produktów, takich jak karta kredytowa Capital One® VentureOne® Rewards i karta Capital One® Spark® Miles Select, bez rocznej opłaty na wizytówkę. W takim przypadku podwyższenie lub obniżenie klasy nie będzie dotyczyło korzyści z karty, ale unikania rocznej opłaty.

Informacje dotyczące karty Capital One Spark Miles Select i Capital One VentureOne zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wydawcę karty.

Capital One jest znany z wysyłania ukierunkowanych ofert aktualizacji, więc pamiętaj o regularnym sprawdzaniu swojego konta online. Wydawca nie ma sztywnej zasady, jak długo Twoje konto musi być otwarte, aby kwalifikować się do aktualizacji, ale przed próbą zmiany produktu należy odczekać co najmniej sześć miesięcy.

Konkluzja

Uaktualnienie lub obniżenie wartości karty może być świetnym sposobem na zarządzanie portfelem bez dodawania zbyt wielu zapytań do raportu kredytowego, ale proces ten ma kilka bardzo ważnych konsekwencji. Zmiana produktu może nie tylko wpłynąć na Twoje uprawnienia do przyszłych bonusów powitalnych, ale zasady różnią się w zależności od emitenta. Dlatego upewnij się, że odrobiłeś pracę domową i poczekaj odpowiednią ilość czasu, zanim spróbujesz wprowadzić zmianę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy