Twój stosunek wartości kredytu do wartości kredytu i refinansowanie kredytu samochodowego

17 lutego 2021

Och, chłopcze – kolejny akronim, którego należy się nauczyć, szukając kredytu na refinansowanie samochodu: LTV.

Twój stosunek wartości kredytu do wartości (LTV) jest ważnym wskaźnikiem, który pożyczkodawcy przeglądają, składając wniosek o pożyczkę. Na szczęście LTV jest dość proste i łatwe do obliczenia.

Niezależnie od tego, czy jesteś na rynku nowego kredytu hipotecznego, czy myślisz o refinansowaniu obecnego kredytu samochodowego w celu obniżenia płatności za samochód, musisz zrozumieć tajniki swojego LTV. Zapnij pasy (gra słów zamierzona)omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o stosunku kredytu do wartości kredytu i refinansowaniu kredytu samochodowego.

Jaki jest stosunek kredytu do wartości?

Na Twoją zdolność do otrzymania pożyczki wpływa kilka czynników. Oprócz historii kredytowej, oceny zdolności kredytowej i wskaźnika zadłużenia do dochodów, pożyczkodawcy również korzystają z LTV, aby zdecydować, czy jesteś dobrym kandydatem na pożyczkę.

Jak sama nazwa wskazuje, LTV składa się z dwóch czynników: (1) kwoty pożyczki oraz (2) wartości aktywów zabezpieczających pożyczkę (tj. Wartości samochodu).

LTV jest wyrażone w procentach. Na przykład, jeśli Twój kredyt samochodowy ma taką samą wartość jak Twój samochód, LTV wynosi 100%. LTV powyżej 100% oznacza, że ​​jesteś winien więcej pożyczki, niż wart jest Twój samochód.

Dlaczego stosunek kredytu do wartości jest ważny?

Twój stosunek wartości kredytu do wartości wpływa na Twoją zdolność do otrzymania finansowania. Jeśli Twoje LTV jest wyższe niż pożyczkodawcy są zadowoleni, trudno będzie Ci uzyskać pożyczkę.

Tradycyjni pożyczkodawcy (tacy jak banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe) są konserwatywni – nie lubią zaciągać ryzykownych pożyczek. Wskaźnik wartości kredytu do wartości pomaga kredytodawcom oszacować ryzyko. Korzystając z LTV, pożyczkodawcy mogą obliczyć, czy są chronieni (i jaką mają amortyzację), jeśli niespłaciszpożyczki.

Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze, pożyczkodawca będzie chciał czegoś w zamian, jeśli przestaniesz dokonywać płatności i nie spłacisz pożyczki. To „coś w zamian tozabezpieczenie, które chroni pożyczkodawców. Jeśli otrzymasz pożyczkę na samochód, zabezpieczeniem jest kupowany samochód. Jeśli dostaniesz kredyt mieszkaniowy, zabezpieczeniem jest dom, który kupujesz.

Innymi słowy, jeśli przestaniesz dokonywać płatności, pożyczkodawcy poczują się komfortowo wiedząc, że mogą sprzedać aktywa (Twój samochód) i odzyskać stratę. Tak więc Twoje LTV pomaga pożyczkodawcom dowiedzieć się, czy warto pożyczać ludziom pieniądze.

Dlaczego jeszcze ważne jest LTV? Ponieważ może to również wpłynąć na Twoje oprocentowanie. Wysokie LTV oznacza większe ryzyko dla pożyczkodawcy. Aby zrekompensować to ryzyko, pożyczkodawca naliczy wyższe odsetki. Wyższe oprocentowanie oznacza wyższe miesięczne raty – co oznacza, że ​​każdego miesiąca z Twojej kieszeni wychodzi więcej pieniędzy.

Jak obliczany jest współczynnik kredytu do wartości?

W przeciwieństwie do wskaźnika zadłużenia do dochodów, Twoje LTV nie obejmuje wszystkich Twoich pożyczek i odpowiadających im aktywów. Dotyczy to poszczególnych aktywów – chyba że masz wiele pożyczek pod jednym aktywem (jak druga hipoteka). W takim przypadku należy wziąć pod uwagę obie kwoty pożyczki w porównaniu z wartością aktywów.

Możesz obliczyć LTV w trzech szybkich krokach:

  1. Sprawdź swoje saldo pożyczki. Zaloguj się na stronie swojego pożyczkodawcy lub sprawdź najnowszy wyciąg z pożyczki, aby znaleźć saldo.
  2. Określ wartość swojego zasobu. W przypadku samochodów istnieje kilka niezawodnych, łatwych w użyciu witryn internetowych, które mogą pomóc w wycenieniu pojazdu, na przykład Kelly Blue Book, Edmunds i NADAguides. W przypadku domów będziesz potrzebować wyceny – ale możesz uzyskać przybliżone oszacowanie z witryn takich jak Zillow.Podziel saldo pożyczki przez wartość aktywów. Gdy już to zrobisz, pomnóż ten współczynnik przez 100, aby wyrazić jako procent. I to wszystko!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy