KGHM Polska Miedź, Volvo Polska i Lokalne Linie Lotnicze LOT wówczas najbardziej atrakcyjni pracodawcy 2017 roku. Randstad po przy jednym spotkaniu 7. opublikowało ranking 10 firm, w których Polakom najlepiej się pracuje. Połówka z nich to najogromniejsze państwowe spółki. Pozostałe to międzynarodowe koncerny.

Randstad Employer Brand Research to globalne badanie wizerunku pracodawców. W tym roku brało w nim udział więcej niż 6, 5 tysiąca naszych studentów, pracowników i osób niezatrudnionych w wieku od momentu 18 do 65 lat. Respondenci nie tylko wskazywali najbardziej atrakcyjne miejsca pracy w Polsce, ale też czynniki, które są największymi zaletami pracodawców.

KGHM Polska Miedź jeszcze raz najlepszym pracodawcą

Państwowy gigant zdobył tytuł już czwarty raz po historii badania. Jak wynika z badań, pracownicy cenią sytuację finansową firmy i stabilność zatrudnienia. Spółka postrzegana jest jako w najwyższym stopniu atrakcyjna przez osoby spośród wyższym wykształceniem oraz badanych w wieku od 25 do 44 lat.

Na drugim miejscu tegorocznego rankingu jest firma Volvo Polska. Tutaj respondenci chwalili ją za zastosowanie w przedsiębiorstwie najnowszych technologii.

Na ostatnim miejscu podium - podobnie jak przed rokiem - znalazły się Polskie Linie Lotnicze LOT.

Najlepsi pracodawcy w Polsce - ranking Randstad

Liderami rankingu najbardziej atrakcyjnych przedsiębiorstw w Polsce w tym roku zostały firmy:

1. KGHM Polska Miedź

2. Volvo Polska

3. Krajowe Linie Lotnicze LOT

4. Volkswagen Motor Nasze państwo

5. Volkswagen Poznań

6. Polski Koncern Naftowy ORLEN

7. PGNiG

8. PGE Polska Grupa Energetyczna

9. Samsung Electronics Nasz kraj

10. ABB

Wśród mężczyzn na najlepszych miejscach rankingu dominuje sfera usług motoryzacyjna, chociaż na wierzchołku znalazły się dwie firmy z sektora surowców jak i również paliw: PGNiG oraz KGHM Polska Miedź. Kobiety najkorzystniej postrzegają pracę w firmę farmaceutycznej GlaxoSmithKline Pharmaceuticals.

Tagi: praca zarobki lot PLL Lot KGHM Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie