CBA zatrzymała pięć osób, w tym Dyrektora Sądu Apelacyjnego w Krakowie Andrzeja P., Główną Księgową Sądu Martę K., byłego Dyrektora Centrum Zakupów dla Sądownictwa Marcina B. i dwoje biznesmenów. Śledztwo odnosi się do korupcji, przywłaszczenia mienia, niegospodarności na wielką skalę.

Ustalenia śledczych z CBA i prokuratury wskazują, iż w ostatnich kilku czasach wokół sądu stworzono sieć wielu firm powiązanych kapitałowo, towarzysko i rodzinnie z dyrektorem Sądu oraz dyrektorem Centrum Zakupów dla Sądownictwa, realizujących głównie fikcyjne zapotrzebowania na świadczenie usług, zestawienia i opracowania. Nie ma dowodów, że analizy jak i również opracowania wcale powstały. W Sądzie Apelacyjnym w Krakowie brak jakichkolwiek dokumentów, które potwierdzałyby realizację zawartych ugód.

Z szacunków śledczych wynika, że chodzi na temat kwotę nawet kilkudziesięciu mln złotych wyprowadzonych w efekcie przestępczego procederu z budżetu Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Funkcjonariusze CBA przeszukali biura w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie i rezydencji firm realizujących fikcyjne zapotrzebowania. Zabezpieczono materiał dowodowy, papiery, dane komputerowe, telefony, komputery, które są poddawane szczególnym analizom.

CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Tagi: sąd CBA upoważnienie Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Przepis i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zwiać spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie