Wydmuchiwany kredyt hipoteczny

17 lutego 2021
Category: Nawet Jeśli

Programy dla kupujących po raz pierwszy w domu | Pożyczki mieszkaniowe | Refinansowanie

Co to jest kredyt hipoteczny HomeReady

15 sierpnia 2016 r. Przez Justina McHooda

Co to jest program HomeReady

Biały Dom ogłasza nowy program kredytów hipotecznych o niskich dochodach, który umożliwia pożyczkodawcom zakwalifikowanie nabywcy domu poprzez uwzględnienie dodatkowego dochodu od osoby, która może mieszkać w domu, ale niekoniecznie jest na pożyczce. Program HomeReady , oferowany za pośrednictwem Fannie Mae, zastąpił w 2016 roku poprzedni program MyCommunityMortgage.

Ten nowy program, obecnie znany jako alternatywny program hipoteczny, pozwala pożyczkobiorcy zakwalifikować się do pożyczki mieszkaniowej poprzez wykorzystanie dochodu współlokatora bez konieczności dodawania tego współlokatora do kredytu hipotecznego. Ten Program Pożyczek Hipotecznych HomeReady pozwala również na wykorzystanie dochodów z innych źródeł, które nawet nie mieszkają w domu, na przykład od rodziców. Dopóki Twoje dochody, w tym dochód dodatkowy, osiągają stosunek zadłużenia do dochodów wynoszący co najmniej 43%, możesz kwalifikować się do programu HomeReady .

Kwalifikacje

Nawet jeśli Twój kredyt nie jest zbyt dobry, nadal możesz zakwalifikować się do programu HomeReady , o ile Twój wynik kredytowy wynosi 620, możesz się zakwalifikować i wystarczy odłożyć 3%. Ten program jest dostępny zarówno dla nabywców domu po raz pierwszy, jak i dla stałych nabywców, a nawet może zostać rozszerzony o refinansowanie. Ten program został zaprojektowany jako część kampanii rządowej. Jego celem jest pomoc dużym rodzinom latynoskim, żyjącym w grupach, w zakwalifikowaniu się do otrzymania pożyczki mieszkaniowej poprzez wykorzystanie dochodów wszystkich osób w procesie kwalifikacyjnym. Fannie Mae twierdzi, że istnieje duży, niedoceniony rynek Latynosów, którzy dzielą swoje domy i finanse z dalszymi rodzinami. Wiele rodzin latynoskich uważa, że ​​zostały przeoczone przez surowe kwalifikacje i wytyczne pożyczkodawców, a teraz czują, że mają szansę na posiadanie domu.

Pożyczkobiorcy zazwyczaj mają kilka dodatkowych kwalifikacji, aby uzyskać zgodę na pożyczkę HomeReady . Oprócz posiadania przyzwoitej oceny kredytowej, określonej powyżej, i wiarygodnej historii, pożyczkobiorca musi również ukończyć kurs online, który pomoże przygotować pożyczkobiorcę do procesu zakupu domu i zapewni wsparcie po zakupie domu, aby pomóc w utrzymaniu trwałej własności domu.

Limit i oprocentowanie pożyczki

Większość pożyczkodawców, którzy pracują w tego typu programach, dąży do tego, aby całkowity dług był niższy niż 35% miesięcznego dochodu brutto, tak jak przed wydaniem jakichkolwiek podatków, potrąceń lub zajęcia. Wartość procentowa obejmuje spłaty kredytu hipotecznego i czynszu, pożyczki samochodowe, pożyczki studenckie oraz wszelkie posiadane karty kredytowe i inne zadłużenie. Upewnij się, że wiesz dokładnie, na co możesz sobie pozwolić. Na papierze możesz sobie pozwolić na określoną kwotę, ale zastanów się, na jaki dług możesz sobie osobiście pozwolić. Nie daj się przytłoczyć, wchodząc w coś, na co nie możesz sobie pozwolić.

Zwykle oprocentowanie kredytu hipotecznego HomeReady jest ustalane przez zatwierdzonych pożyczkodawców i brokerów. Stawki pożyczki są ustalane inaczej i przez różnych pożyczkodawców. Dlatego ważne jest, aby rozejrzeć się, aby znaleźć najlepszego pożyczkodawcę, opcje i stawki. Innymi czynnikami, które mogą wpływać na oprocentowanie kredytu HomeReady , byłyby gospodarka, rynki finansowe i inne konwencjonalne oprocentowanie kredytów hipotecznych.

O Justinie McHoodJustin McHood jest amerykańskim komentatorem hipotecznym i od ponad 10 lat udziela komentarzy na temat kredytów hipotecznych na wielu czołowych krajowych stronach finansowych. Więcej o Justinie ->JustinMcHood.com.

Główny pasek boczny

Otrzymuj codzienne aktualizacje i wiadomości dotyczące oprocentowania kredytów hipotecznych

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy