Klienci Alior Banku pozostaną musieli uzbroić się w cierpliwość. W piątek 24 marca rozpocznie się przerwa w dostępie do propozycji i potrwa do rannych godzin do poniedziałku 27 marca. Klienci nie skorzystają z bankowości internetowej jak i również mobilnej oraz placówek stacjonarnych. Karty płatnicze mają funkcjonować normalnie, będzie można wraz z nich korzystać w sklepikach i bankomatach.

To będzie jedna z najdłuższych takich przerw w bankowości. Przestój rozpocznie się o godzinie 23: 00 przy piątek (24 marca br. ). Wszelkie dostępy do systemów mają być przywrócone w poniedziałek, 27 marca o godzinie 6: 00.

Awaria w Alior Banku przez problemy spośród serwerem

Połączenie banków

- Od 24 do 27 marca tego roku planowane jest zakończenie operacyjnego połączenia Alior Banku z działalnością przejętą z Banku BPH, które obejmuje ujednolicenie i scalenie systemów informatycznych obu części banku a także migrację danych - informuje. pl Joanna Nagierska, menedżer ds. PR Alior Agencji bankowej i dodaje, że przebiegu nie da się wykonać bez wyłączenia systemów obsługujących klientów.

- Dzięki wprowadzonym zmianom Alior Bank uprości i całkowicie ujednolici standardy obsługi wszystkich odbiorców. Klienci wywodzący się spośród Banku BPH będą zdołali korzystać z bankowości www Alior Banku, dostępnej przez 24 godz. na 24h, 7 dni w tygodniu, a także z wielu nowych, innowacyjnych usług jak i również rozwiązań oraz czwartej co do wielkości sieci placówek bankowych w Polsce - daje.

Zawieszone usługi

Posiadacze kont w Alior Agencji bankowej nie będą mogli urzeczywistniać przelewów, płatności internetowych (tzw. "Płacę z Alior Bankiem"), płatności BLIKiem ani także korzystać z bankowości elektronicznej. Wyłączone na trzy dzionki będą także takie posługi, jak: Kantor Walutowy, Kancelaria Maklerskie, T-Mobile Usługi Finansowe oraz HAIZ. Oprócz owego bank nie obsłuży morałów internetowych dotyczących sprzedaży produktów, płatności i sprzedaży ratalnej w internecie, oraz sklepach tradycyjnych.

- W czasie prac systemy bankowości internetowej będą niedostępne. Więc nie będzie możliwości finalizowania przelewów, ani sprawdzania postaci konta. Prosimy klientów, aby uwzględnili przerwę w dostępie do usług w swoich planach dotyczących operacji instytucji bankowych i zachęcamy do pierwotnego wykonania z odpowiednim wyprzedzeniem - wyjaśnia Joanna Nagierska.

Z użytkowania pozostaną wyłączone także oddziały jak i również placówki partnerskie, które we wspomnianym okresie będą nieczynne. Powrócą one do władzy klientów w regularnych godzinach w poniedziałek 27 marca.

Dostęp do pieniędzy

Joanna Nagierska podkreśla jednak, że bank zadbał na temat to, aby klienci mieli dostęp do swoich kasy. Jedynym ograniczeniem będzie wysokość salda na koniec dnia w piątek 23 marca.

- Przez cały okres niedostępności systemów instytucji bankowych klienci będą mogli urzeczywistniać transakcje kartami płatniczymi, tzn. płacić nimi w sklepikach i punktach usługowych, a także wypłacać środki spośród bankomatów - wyjaśnia Nagierska i dodaje, że pula poinformował swoich klientów o planowanych pracach m. in. za pomocą strony internetowej, poczty e-mail, czy komunikatów po placówkach.

Klienci Alior Banku będą mogli korzystać także ze specjalnej infolinii banku, która będzie osiągalna od 24. marca od czasu godziny 17: 00 do 23: 00. Będzie wówczas jednak jedynie tryb informacyjny, co oznacza, że nie zaakceptować będzie można zrealizować transakcji. Te powrócą dopiero od pory 8: 00 27. marca.

Jednak, gdy zaistnieje potrzeba zastrzeżenia karty, zostanie wciąż taka możliwość, ponieważ dyspozycje zastrzegania kart pozostaną przyjmowane bez zmian.