• Raport o skutkach niedzielnego zakazu. "Fundamentalne braki"
  • Są efekty rządowej analizy zakazu handlu
  • Rządowy raport o zakazie handlu będzie gotowy jesienią
  • "Pogorszy się sytuacja małych sklepów". Sejmowa analiza sugestii zmian w handlu
  • "Kompromitujemy się przed innymi krajami UE". Apel do przedstawienie premierowe w sprawie handlu

- Założenie jest tego typu, że się jak zawęzi zakres ludzkiej wolności, to będzie lepiej - naprawdę o zakazie handlu w niedziele mówi profesor Leszek Balcerowicz. Zdaniem gościa "Faktów po Faktach" w TVN24 "ustawa jest wyjątkowo partacka", a jednym z do niej efektów będzie spadek zatrudnienia w handlu.

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawę o zredukowaniu handlu w niedzielę.

Profesor Balcerowicz przekonywał, hdy celem wprowadzenia nowych przepisów jest "pozyskanie związku fachowego Solidarność, który jest odwrotnością tego, czym kiedyś kierował Lech Wałęsa". - Nie licząc tego prawdopodobnie są rachuby, że część Kościoła przychylnym okiem na to spojrzy i fałszywej nadziei, hdy ludzie z wdzięczności pójdą do kościoła - mierzy były wicepremier. - Myślę że będzie przeciwnie - dodał.

"Będą następujące ustawy"

Kogo obejmie zakaz handlu w niedziele? Odpowiadamy na Wasze pytania

Zdaniem gościa "Faktów po Faktach" w TVN24 zakaz się nie podoba większości Młodych polaków. - Zwłaszcza nie podoba się tym, którzy z tego korzystali lub potrzebowali korzystać. Bardziej się to może podobać mieszkańcom wioski, bo oni rzadziej czerpią korzyści z tego - zauważył były wicepremier.

Pytany na temat konsekwencje ekonomiczne nowych przepisów, Balcerowicz wskazał, iż "analizy pokazują, że spadnie wynajęcie w handlu". - Dodatkowo będzie mnóstwo działań okrężnych, bo to jest dziurawa ustawa - wskazywał dawny wicepremier.

Profesor Leszek Balcerowicz spodziewa się powtykania poprawek do zakazu. a mianowicie Pewnie będą przyjmowali następujące ustawy i będzie następne psucie prawa. Rekordowe zresztą w ciągu ostatnich trzech lat - uważa założyciel think tanku Forum Obywatelskiego Rozwoju.

WSZYSTKO JAK MUSISZ WIEDZIEĆ O ZAKAZIE HANDLU W NIEDZIELE