• Ta inwestycja ma uratować setka tysięcy miejsc pracy. "Projekt podwyższonego ryzyka"
  • Związki w Kompanii Węglowej mają osobisty projekt porozumienia
  • Górnicy KW bez "czternastek" i deputatów? Jest projekt porozumienia
  • Największa górnicza spółka w Ue szuka ratunku. Ale nie za cenę cięcia płac
  • Jak ratować polskie sztolnie? Rozmowy z górniczymi związkami będą kontynuowane

Być może zamykanym polskim kopalniom z pomocą przyjdą Republika indii. Podczas wizyty w tym państwa wicepremier i minister ekonomii Janusz Piechociński rozmawiał metrów. in. o wzmocnieniu kooperacyj w zakresie górnictwa jak i również ochrony środowiska.

CZYTAJ RAPORT SPECJALNY O KOMPANII WĘGLOWEJ

Jak informuje Polskie Radio, Piechociński liczy na większą współpracę gospodarczą Lokalny z Indiami. Wicepremier od czasu soboty przebywał w jednym spośród najbardziej uprzemysłowionych stanów tego kraju - Gudżarat.

Szeroka współpraca

Wicepremier Piechociński na spotkaniu z premierem Indii Narendrą Modim omówił aktualną sytuację gospodarczą Polski oraz poziom współpracy komercyjnej z Indiami. Przedstawił również program promocji polskiej propozycje eksportowej. - Szybki postęp gospodarki indyjskiej, jej ogromny potencjał, a także

Żony górników jadą do stolicy. Przyjmie je Anna Komorowska

obserwowany wzrost sensu Indii na rynkach światowych, pozwala prognozować duże możności aktywizacji wymiany handlowej między naszymi krajami - wyjaśnił. - Liczymy również w zwiększenie zainteresowania inwestorów hinduskich Polską - dodał.

Szef resortu gospodarki wskazał również możliwość kooperacji w takich sektorach jak górnictwo węglowe i przemysł wydobywczy, eksport produktów rolno-spożywczych bądź energia odnawialna.

Dla kopalni

Jak przypomina Polskie Radio, w grudniu, po ramach misji gospodarczej, Indie odwiedził wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz. W stolicy państwie, New Delhi, mówił o tym, że Hindusi chcą zarówno rozwijać własne przemysł górniczy, jak też inwestować poza granicami kraju i kupować kopalnie.

“Pietrewicz wyjaśnił, że jeśli udałoby się zainteresować inwestorów z Indii zakładami, które mają zostać zamknięte, jak kopalnia > > Kazimierz-Juliusz < < to może udałoby się przedłużyć ich funkcjonowanie” a mianowicie czytamy.

Polskie Radio dodaje, że wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Monika Piątkowska mówiła w Indiach, że możliwe jest też zainteresowanie Hindusów wydobytym już surowcem. Dodała, hdy w trakcie najbliższych lat w Indiach będzie realizowanych dużo inwestycji, których nie da się zrealizować bez dużych zasobów energetycznych.