Zrozumienie, kto jest kwalifikującym się dzieckiem

17 lutego 2021

Więcej w innym zestawie narzędzi do zwrotu kredytów

 • Najpopularniejsze tematy dotyczące zwrotów kredytów
 • Fora podatkoweCo musisz wiedzieć o AOTC i LLCPorównaj kredyty edukacyjnePoznaj pytania, jakie należy zadać na temat zwrotów kredytówZrozumienie, kto jest kwalifikującym się dzieckiemPorównanie ulg podatkowych związanych z dziećmiCo musisz wiedzieć o CTC i ACTCAby być dzieckiem kwalifikującym się do któregokolwiek z ulg podatkowych związanych z dzieckiem:

  • Zwolnienie z zależności
  • Child Tax Credit (CTC) i podlegająca zwrotowi część CTC, Additional Child Tax Credit (ACTC)Zarobiony podatek dochodowy (EITC)Kredyt dla innych osób na utrzymaniu (ODC)Kredyt na opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi (CDCC)Status zgłoszenia szefa gospodarstwa domowego (HOH)Dziecko musi spełnić podstawowe testy zgodnie z Jednolitą definicją kwalifikującego się dziecka, a następnie każdy punkt ma dodatkowe zasady, które musi spełnić dziecko i osoba ubiegająca się o dziecko.

   Jednolita definicja kwalifikującego się dzieckaUstawa o ulgach podatkowych dla rodzin pracujących z 2004 r. Zmieniona w 2008 r. W celu dodania testu wspólnego zwrotu określająca standardową definicję dziecka kwalifikującego się do tych pięciu ulg podatkowych związanych z dziećmi. Ogólnie rzecz biorąc , aby być kwalifikującym się dzieckiem Twojego klienta, osoba musi przejść następujące testy:

   Poniżej 19 lat na koniec roku

   Poniżej 24 lat, jeśli studiujesz w pełnym wymiarze godzin przez co najmniej pięć miesięcy w roku

   Trwale i całkowicie niepełnosprawni w ciągu roku

   Prawo określało również wyjątki i szczególne zasady dla osób niepełnosprawnych na utrzymaniu, rozwiedzionych rodziców, dzieci adoptowanych oraz dzieci zaginionych lub porwanych. Wyjątki i szczególne zasady dotyczące osób niepełnosprawnych na utrzymaniu oraz rozwiedzionych rodziców są różne dla każdego ze świadczeń związanych z dzieckiem; Aby uzyskać więcej informacji, zobacz tabelę porównawczą świadczeń podatkowych związanych z dzieckiem.

   Zobacz wymagania dotyczące numeru ubezpieczenia społecznego dziecka (SSN) i numeru identyfikacyjnego podatnika (NIP), a także wszystkie ulgi podatkowe związane z dzieckiem w naszej tabeli porównawczej świadczeń podatkowych związanych z dzieckiem.

   Dziecko adoptowane: dziecko adoptowane jest zawsze traktowane jak twoje własne dziecko i obejmuje dziecko legalnie umieszczone z tobą w celu legalnej adopcji.

   Zaginione lub porwane dzieci: Możesz ubiegać się o dziecko, które zostało porwane przez osobę niebędącą członkiem rodziny. Urząd Skarbowy traktuje porwane dziecko jako mieszkające z Tobą przez ponad pół roku, jeśli mieszkało ono z Tobą przez ponad połowę roku przed datą porwania.

   Więcej zasobów kredytowych podlegających zwrotowiZnajdź najnowsze wiadomości na temat zwrotów kredytów w What’s Hot?

   Chroń swoich klientów znając pytania, które należy zadać aby pomóc klientowi maksymalnie wykorzystać zwrotne kredyty.

   Zobacz AOTC, LLC i kryteria odliczania czesnego obok siebie na naszym wykresie porównawczym kredytów edukacyjnych oraz czesnego i opłat

   Niezależnie od tego, czy zajmujesz się edukacją, współpracujesz z uczniami lub rodzicami uczniów, czy też przygotowujesz zeznania podatkowe , dowiedz się, co musisz wiedzieć o AOTC i LLC

   Niezależnie od tego, czy reprezentujesz organizację społeczną lub obywatelską, urząd lub agencję rządową, agencję powiatową lub gminną, czy też przygotowujesz zeznanie podatkowe, dowiedz się co musisz wiedzieć o CTC, ACTC i ODC .

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy